PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki parametr z PA generuje zmienna? 'page_heading' w blog.php ?



czesuav
12-12-2011, 19:28
Witam,

Posiadam stronkę na Joomli 1.6.4 i na niej mam ustawiony od dzisiaj wygląd strony głównej typu 'blog' - 1 wprowadzenie, 4 kolumny, 4 skróty w nich.

Nie mogłem wyłączyć tekstu 'Artykuły" nad newsem we wprowadzeniu - wydaje mi się próbowałem większości możliwości - więc usunąłem z pliku /components/com_content/views/category/blog.php 19. linijkę:


<h1>
<?php echo $this->escape($this->params->get('page_heading')); ?>
</h1>

Więc moje pytanie jest takie, czym powinienem wyłączyć to wyświetlanie przy tworzeniu linka..
Pytam w zasadzie z ciekawości, bo Tytuł artykułu to choćby nie to :(

Pozdrawiam

palyga007
12-12-2011, 19:56
Po pierwsze mamy Joomla 1.7.3 a nie 1.6.4
Po drugie, wyłączenie tego na pewno nie wymaga takich "cyrków" zwłaszcza, że jak to widać na załączonym kodzie wyświetlenie jest zależne od parametru.

nie napisałeś, gdzie to wyłączyłeś (opcje menu, opcje artykułów...)

czesuav
12-12-2011, 21:29
Po pierwsze mamy Joomla 1.7.3 a nie 1.6.4
Po drugie, wyłączenie tego na pewno nie wymaga takich "cyrków" zwłaszcza, że jak to widać na załączonym kodzie wyświetlenie jest zależne od parametru.

nie napisałeś, gdzie to wyłączyłeś (opcje menu, opcje artykułów...)
Po pierwsze, to nie do Ciebie należy decyzja której Joomli używało się kiedyś... A skoro nie została do tej pory zaktualizowana to chyba raczej istnieje jakiś racjonalny problem, nie sądzisz?
po drugie, to wydaje mi się dość jasno określiłem problem, i zadałem pytanie który parametra wyłączenie tego odpowiada.

Co do napisania gdzie, to wydaje mi się, że skoro link do widoku kategorii typu blog tworzy się za pomocą kreatora nowej pozzycji menu, to raczej w miare logiczne, gdzie szuka się takich parametrów.

Więc mam 1.6.4 bo zmienić nie mogę, próbowałem zmienić przy linku, potem - po problemach ze znalezieniem odpowiedniego szukałem także w komponencie artykułów.

zwiastun
12-12-2011, 23:02
Po pierwsze, do odpowiadającego należy decyzja, czy udzieli Ci jakiejkolwiek rady i jakiej. A na tym forum z zasady nie udzielamy pomocy w rozwiązywaniu problemów z przestarzałym oprogramowaniem. Więc bądź tak grzeczny i daruj sobie nietaktowne komentarze, by nie nazwać ich dosadniej.

Po drugie, nawet jeśli jest jakiś racjonalny argument, który każe Ci używać 1.6+, to ostatnia "poprawiona" wersja tej linii nosi numer 1.6.6 i została wydana dla tych, którzy mają "racjonalne" powody używania 1.6 a nie 1.7.

Po trzecie, skoro wydaje Ci się w miarę logiczne, gdzie się szuka takich parametrów, to czemu ich tam nie poszukałeś i nie wyłączyłeś? Nie tak trudno przetłumaczyć na polski "page" i "heading", żeby zbadać, czy odpowiedni parametr działa, czy nie działa.

Temat zamykam. Problem został rozwiązany w kolejnych wydaniach Joomla.