PDA

Zobacz pełną wersję : Menu admina nieaktywne:(



CreMaster
12-12-2011, 19:33
Hallo
Pracuje na joomli parę lat (obecnie J 1.5.15), ale pierwszy raz z czymś takim się spotkałem - przestało mi działać menu w panelu administracyjnym:( Pozycje: WITRYNA | POZYCJE MENU | ARTYKUŁY | COMPONENTS itd są nieaktywne, tzn. nie rozwijają się. Ktoś wie dlaczego??:(

nikszal
12-12-2011, 19:41
Pracuje na joomli parę lat (obecnie J 1.5.15), ale pierwszy raz z czymś takim się spotkałem - przestało mi działać menu w panelu
Nic dziwnego, bo przespałeś 10 aktualizacji.

CreMaster
13-12-2011, 10:42
To niestety prawda. Bije się w piersi. Wszystko do tej pory działało, a ja wychodziłem z założenia, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie zawsze jak widać:( Robię już backup, a po nim aktualizację.
Oprócz menu mam problem również z JCE editor - całkowicie zniknął mi ze strony, a także z funkcją lightbox i popup - do tej pory po kliknięciu na fotkę, ładnie powiększała się w wyskakującym oknie, a teraz otwiera się jako zwykłe zdjęcie. Czy po aktualizacji wszystko powinno wrócić do normy?

Bazyl
13-12-2011, 10:51
Czy po aktualizacji wszystko powinno wrócić do normy?
Jak zrobisz - zobaczysz. Szklanej kuli nie mamy ;)

CreMaster
29-12-2011, 00:17
Odświeżam temat - zgodnie z porada zaktualizowałem joomlę do 1.5.25 i wszystko na pewien czas (jak widać 2 tyg) wróciło do normy. Ale niestety problem powrócił - znów menu administracji zrobiło się "disabled":( Nic się nie rozwija... Macie pomysł dlaczego? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane:
Znalazłem rozwiązanie problemu - w modułach administratora (index.php?option=com_modules&client=1) Admin Menu przyporządkowana była kolejność "0" - po zmianie na "1" menu zaczęło działać... Dziwy....:blink:

tomaszek83
29-12-2011, 08:40
Dziwów nie ma... może "goście"?