PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość kolumn - najlepiej 2 - na stronie głównej - jak zmienić??



SiTeK
12-12-2011, 23:20
Chciałbym żeby na stronie startowej pojawiały się artykułu te które chce żeby się tam pojawiały. Wiem wystarczy zaznaczyć "na startowej". Zrealizowane, działa ALE ... niestety wyświetlają się artykuły w 2 kolumnach a ja chciałbym żeby wyświetlała się jedna kolumna.
W przeglądzie kategorii jest możliwość ustawienia liczbę kolumn, a tutaj /po ustawieniu linka jako stronę startową/ tej opcji nie ma /Parametry podstawowe puste/.

Jak zmienić żeby zamiast treści podzielonych na kolumny była jedna kolumna??

zwiastun
12-12-2011, 23:22
Chyba nie dopatrzyłeś. W ustawieniach pozycji menu jest na pewno.

SiTeK
13-12-2011, 00:01
Chyba nie dopatrzyłeś. W ustawieniach pozycji menu jest na pewno.

Na początku tez tak pomyślałem, że tam gdzieś jest a na startowej nie ma i sprawdziłem raz jeszcze, nawet jak napisałeś też sprawdziłem i oto rezultat:
Strona startowa z wyświetlaniem konkretnej kategorii /proszę zwrócić uwagę na "trójkącik" przy parametrach podstawowych:
4792

i z opcja "strona startowa"
4793

zwiastun
13-12-2011, 00:41
To, że masz nazwaną pozycję menu jako startową czy główną, nie znaczy, ze to jest pozycja tego typu. Ustawienia są na pewno tam, gdzie być powinny.

SiTeK
13-12-2011, 11:12
... gdzie być powinny.

Hm, Racja! Gdzieś powinny być tylko gdzie?? W miejscu gdzie one są w innych "menu" tam ich nie ma :(

zwiastun
13-12-2011, 11:32
Oj, przestań! Typ użytej pozycji menu jest wyświetlany w wykazie pozycji menu. Tak trudno sprawdzić, co tam masz?

SiTeK
13-12-2011, 13:20
To zróbmy tak bo widzę się nie porozumiemy.
Używam Joomli 1.5.
Jako strony głównej uzywam wyświetlanych artykułów z kategorii "wydarzenia". Chciałbym żeby wyświetlały się artykuły również z innych kategorii, a w zasadzie chciałbym żeby na stronie głównej pokazywały się wszystkie te artykuły które chce. Służy do te tego publikacja na stronie startowej. Żeby strona główna/pierwsza była startową czynię tak: Wchodzę w Menu => Menu Główne /obecnie jest to "przegląd artykułów z kategorii"/. Zmieniam na "Startup Layot" i niby oki. Wyświetlaja się na głównej wszystkie te artykułu które mają "zaptaczone" na startowej. Ale ... wyświetlają się w schemacie 1 kolumna - 1 artykuł pod nim artykuły w dwóch kolumnach. Ja bym chciał żeby wszystkie artykułu na głównej wyświetlały się w jednej kolumnie jeden pod drugim /ujednolicony wygląd całej witryny, jak są dwie kolumny to część art. chowa się pod prawym menu, nie mieści się na stronie/. Żeby zmienić ilość wyświetlanych kolumn muszę skorzystać z ustawiań menu /panel po prawej stronie w "edytorze" menu/: Parametry Podstawowe gdzie ustawiam sobie ile gdzie kolumn. Jednak przy typie menu jako "StartUp Layout" nie ma nic w parametrach podstawowych. Jest tam pusto. Nie rozumiem tego i nie wiem jak zmienić ustawienia
Ufff to tyle

nikszal
13-12-2011, 13:34
Ale ... wyświetlają się w schemacie 1 kolumna - 1 artykuł pod nim artykuły w dwóch kolumnach. Ja bym chciał żeby wszystkie artykułu na głównej wyświetlały się w jednej kolumnie jeden pod drugim /ujednolicony wygląd całej witryny,
Zmień sposób wyświetlania artykułów
http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.menus.edit.15

Co wg Ciebie oznacza "ilość kolumn' ?


jak są dwie kolumny to część art. chowa się pod prawym menu, nie mieści się na stronie/.
Nie wklejaj tekstu bezpośrednio z edytora Word wraz z jego wszystkimi niewidocznymi śmieciami, to nic nie będzie się chowało pod menu.

Ps
Waść masz link do strony?

kodhtml
13-12-2011, 14:22
A jaką masz aktualną wersję Joomli 1.5.25? "StartUp Layout" - jaki dokładnie rodzaj menu wybierasz, bo to nie wygląda na standardowy z Joomli - "artykuły na stronie startowej" to pozycja Artykuły->Strona startowa->Przegląd - Strona startowa?