PDA

Zobacz pełną wersję : mod cu3er (dostosowanie do rozdzielczości szablonu)



krzysztof77
13-12-2011, 12:49
Witam serdecznie,

z racji porządku na forum mam nadzieję że w dobrym dziale zamieściłem swój temat >> w razie pomyłki proszę admina o przeniesienie i info do którego działu.

Przedstawiając temat >> zainstalowałem sobie super moduł cu3er oparty na flashu.
Dodałem usera i wrzuciłem go centralnie na środek w sekcji head (www.organicmarket.pl). Z racji tego, że dopiero zaczynam przygodę z www mam problem z dostosowaniem tego dodatku do rozdzielczości strony.
Na różnych rozdzielczościach obiekt zachowuje się zupełnie inaczej co jak rozumiem oznacza, że ma sztywne wymiary blokowe. Pytanie czy ktoś może mnie nakierować jak ustalić w tym module wartości rozmiaru na auto tak aby wtyczka była elastyczna.

Pzdr.
KK

Karol99
13-12-2011, 19:12
Cu3er tego nie umie. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć innych flashowych wynalazków o wymiarach dopasowujących się do rozmiarów ekranu...

nikszal
13-12-2011, 19:23
Kolego - nie staraj się przechytrzyć wszystkich internautów rozmiarem szablonu. O ile pamiętam szablon Ja_Purity ma kilka opcji konfiguracyjnych dotyczących rozdzielczości poziomej. Ustaw standardową szerokość na 980px i dopasuj do szablonu grafikę i animacje flash. Wówczas wszyscy będą widzieć to samo i tak samo. Minęły już czasy, kiedy monitory pracowały w rozdzielczości poziomej równej 800px. 980px (960px) szerokości dla szablonu to standard.

krzysztof77
19-12-2011, 01:11
Witaj @nikszal rozumiem, że sugerujesz zmianę rozdzielczości i dostosowania grafiki, ale ja dalej nie widzę rozwiązania. Możesz pomyśleć że głupek ze mnie, ale dopiero zaczynam zabawę i jak na podstawowe zmiany twoja wypowiedź mnie przerasta, albo się nie rozumiemy.

Zobacz chodzi mi o coś takiego jak na poniższej stronie

http://organic-fieldorfa.waw.pl/

>> niestety jeszcze nie mogę rozgryźć tego co autor miał na myśli i jak to kombinował, ale moduł cu3er po zmianie rozdzielczości czy to systemem czy skrótem ctrl + po odświeżeniu dostosowuje animację do wielkości okna. Jest jakby elastyczna. Ja mogę zmienić rozdzielczość strony i na dowolny rozmiar, wszystkie kolumny mi się dostosują ale ta wtyka dalej pozostaje sztywna i wyjeżdża poza marginesy. W obecnym momencie musiałem ją wyłączyć bo na każdym monitorze wyglądała inaczej. W załączniku dorzucam z dalszych testów pomiędzy rozdzielczością a modułem zdjęcie.

4813
Pzdr.
KK

nikszal
19-12-2011, 12:04
Większość grafik na stronie jest statyczna. Ma stałe wymiary, bo trudno wymagać od grafiki jpg czy png, by zmieniała swoje wymiary wraz z rozdzielczością monitora. Takie strony nie wyglądają identycznie w rozdzielczość 800x600 pikseli i 1280x800 px. Wprawdzie kręcenie kółkiem myszy potrafi "skalować" stronę, ale jest to jedynie złudzenie optyczne, forma zoomu. W rzeczywistości wymiar strony jest wciąż ten sam, co możesz zaobserwować podglądając kod po pokręceniu kółkiem.

gutek33
03-01-2012, 12:15
Witam, powiem jak to jest zrobione u mnie na stronie którą podałeś jako wzór :) musisz ze skalować wszystkie zdjęcia do szerokości i wysokości modułu, wstawiając zdjęcia o szerokości 1024px a moduł będzie miał 800px zdjęcia będą poobcinane :lol: ja mam szerokość modułu 400px to zdjęcia są tej samej wielkości :D

krzysztof77
04-01-2012, 14:13
o hehe witaj Gutek33, miło poznać autora. Widzę, że pomagasz trochę na Fieldorfa. U mnie jak najbardziej zdjęcia mają ten sam rozmiar co moduł, ale niestety po skalowaniu strony dalej się przycinają. Muszę popatrzeć na marginesy może gdzieś coś jeszcze mam pokręcone w kodzie. Strona ma stałą szerokość ładnie wszystko pływa oprócz tego bajerka. Odezwę sie jak to rozgryzę, ale na razie koniec roku i inne obowiązki.

Pzdr.
K.

gutek33
04-01-2012, 14:40
To może coś w stylach?