PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podziałem na kolumny



majdyk
13-12-2011, 15:17
Witam

Nieczęsto mi się zdarza zadać pytanie na forum gdyż zazwyczaj sobie radzę. Dzisiaj jednak napotkałem na problem z którym nie wiem jak sobie poradzić.

Pytanie dotyczy dzielenia na kolumny przeglądu artykułów z kategorii. Do tej pory nie miałem z tym żadnych problemów i kolumny tworzyły się bez problemów. Jednak na tą chwilę przy ustawieniach



Pozycji głównych 0
Pozostałych pozycji 6
Kolumn 2
Liczba odnośników 6


kolumny dzielą się tak że na starcie wszystko ma szerokość 50%, przez co kolejne dolne kolumny są coraz węższe. Sprawdzałem na innych szablonach dostarczanych razem z Joomla i jest to samo. Czy to jest błąd w core Joomla, błąd w szablonie czy Joomla mnie już nie lubi?

Rzecz się dzieje na Joomla 1.7.3 na stronie konsulting.obiks.pl
Szablon został stworzony przy pomocy Artisteera 3.1
Na serwerze jest z 10 podobnych instalacji Joomla.

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć co robić to byłbym dozgonnie wdzięczny.

nikszal
13-12-2011, 15:28
Jakie masz ustawienia w konfiguracji linku do przeglądu artykułów z kategorii i w Opcjach artykułów (Przegląd/Przegląd wyróżnionych)?

majdyk
13-12-2011, 15:35
O które ustawienia chodzi konkretnie bo trochę tego jest. Te odpowiadające za podział kolumn to


Pozycji głównych 0
Pozostałych pozycji 6
Kolumn 2
Liczba odnośników 6

Przy takich ustawieniach powinno mi pokazać 6 artykułów w 2 kolumnach. A dziesie się coś innego czego nie rozumiem i do dzisiaj mi się nie przytrafiło.

a_m
13-12-2011, 15:50
szablon jest trefny; zauważ, że 2 kolumnę - mówimy o źródle strony - masz wewnątrz pierwszej, nie obok

majdyk
14-12-2011, 08:45
Racja. Ewidentnie coś z szablonem... Do tej pory nie miałem takich zbytów