PDA

Zobacz pełną wersję : Problem "Invalid Token" przy używaniu SOND" (Joomla 1.5)



krees
14-12-2011, 15:32
Witam

Mam problem, który zaczął pojawiać się od jakiegoś czasu.

Mam Joomla 1.5 i zainstalowany komponent Apoll do tworzenia sond. Niestety po jakimś czasie zauważyłe, iż nikt nie głosuje na moje sondy okazało się, że po wyborze danego pola w sondzie i kliknięciu "głosuj" wyskakuje czysta strona z napisem "Invalid Token"

Poczytałem forum i stwierdziłem, że przerzucę się na AcePolls (który niewiele różni się od Apoll) ale po ustawieniu wszystkiego i oddaniu kilku głosów problem znów zaczął się pojawiać.

Mam teraz wrzuconą dosyć pilną i ważną ankietę/sondę (http://www.tanczyc-chce.pl/artykuly-i-news/ostatnio-dodane-artykuly-lista/item/555-ankieta-wyb%C3%B3r-logo-portalu)
więc w panice wrzuciłem standardową "sondę" jaka jest dostępna jeszcze w joomli 1.5 ale po oddaniu kilku głosów problem znów powrócił i po oddaniu głosu wyskakuje "Invalid Token"

Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to można naprawić (tylko proszę bez propozycji typu zainstaluj sobie joomla 1.7 bo na to na tę chwilę nie mogę sobie pozwolić :/)
Dzięki z góry za każdą pomoc.

vereb
14-12-2011, 21:55
http://forum.joomla.pl/showthread.php?43541-Invalid-Token

Reasumując za kolegami ze wskazanego tematu - sprawdź czy masz ustawione jednolite wyświetlanie adresu strony (tzn. z www lub bez www). Jeśli to nie jest ustawione może zaistnieć takowy błąd.

krees
15-12-2011, 11:16
W pliku .htaccess miałem już ustawione odpowiednie przekierowania aby każda strona wyświetlała się z www.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^tanczyc-chce.pl [nc]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.tanczyc-chce.pl/$1 [r=301,nc]


Ostatecznie chyba pomogło gdy zainstalowałem plgSystemCanonicalization i ustawiłem adres www.tanczyc-chce.pl (włączyłem działanie pluginu od frontu i od zaplecza) i jak na razie nie widzę wyskakującego "Invalid Token" choć za wiele testów nie byłem w stanie zrobić bo wymusiłem jeden głos na jedno IP. Jeśli macie czas i ochotę to pomóżcie w testach odpowiadając na pytanie z mojej ankiety Które LOGO według Ciebie powinno zostać wybrane dla naszego portalu Tanczyc-Chce.pl? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź (i przy okazji test na "Invalid Token")

Verb wielkie dzięki za pomoc.

vereb
15-12-2011, 11:37
Vereb ;) , ale podziękowania raczej do kolegów z załączonego wątku. Gdzie znajdę tą sondę- może podasz link?

krees
15-12-2011, 19:03
Link podałem już na początku tematu ale podaje jeszcze raz :)
http://www.tanczyc-chce.pl/artykuly-i-news/ostatnio-dodane-artykuly-lista/item/555-ankieta-wyb%C3%B3r-logo-portalu

---------- Post dodany o 19:03 ---------- Poprzedni post był o 11:38 ----------

Niestety problem nadal się powtarza nic nie pomogło i nie mam pojęcia od czego to zależy raz się uda wypełnić ankiete ale częściej dostaje sygnały, że wyskakuje komunikat "Invalid Token" i nie mam pojecia od czego to moze jeszcze zależeć :/ od przeglądarki ?

nikszal
15-12-2011, 19:23
Mam Joomla 1.5

i co dalej? Ostatnia wersja to 1.5.25. A Ty którą masz?

krees
15-12-2011, 19:26
Moja wersja to:1.5.22

nikszal
15-12-2011, 19:29
1. Niezbędna jest aktualizacja.
2. Spróbuj z innym systemem sond.
3. Podaj link do strony.
4. Regulamin jest nie tylko dla mnie.

Sorry, link jest.

krees
15-12-2011, 21:35
1. Miałem wrażenie że wersja 1.5.22 była ostatnia przed 1.6 (moje niedopatrzenie) Jestem już w trakcie aktualizacji.

2. Tak jak pisałem na samym początku wątku - próbowałem z 3 systemami sond:
Poczytałem forum i stwierdziłem, że przerzucę się na AcePolls (który niewiele różni się od Apoll) ale po ustawieniu wszystkiego i oddaniu kilku głosów problem znów zaczął się pojawiać.

3.Link podałem dwa razy.

4. Regulamin przeczytany - ale warto też aby Ci co na starcie wątku zawsze jadą "Nowicjuszy" czasem do końca przeczytali cały wątek, a dopiero później poniżali lub pouczali czego nie robić ale to jest tylko moje zdanie i obserwacje po przeczytani wielu postów na tym forum :]

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post był o 21:23 ----------

Dodam tylko, że (pkt.1) aktualizacja joomla do 1.5.25 nie rozwiązała problemu niestety :/

Próbowałem kombinacje z pluginem (System - Canonicalization) czyli z włączonymi lub wyłączonymi opcjami od frontu i od zaplecza lub wyrzuceniem części kodu w pliku .htaccess odpowiedzialnej za przekierowanie wszystkich linków na linki z www.

Nic nie pomogło :/

---------- Post dodany o 21:35 ---------- Poprzedni post był o 21:31 ----------

Dziwne jest tez to że od czasu do czasu jakiś głos przechodzi (ale nie mam pewności czy to zależy od przeglądarki) bo zwiększa się liczba odpowiedzi ale niewiele (stosunek oddanych głosów do wejśc na artykuł jest bardzo niski 35 / 510 )
Czy powinno mieć na to wpływ to, ze jest to moduł sondy zaciągnięty do artykułu K2 ?

nikszal
15-12-2011, 21:42
Możesz jeszcze zrobić dwie rzeczy.

1. Zamiast dodatkowego systemu sond zastosuj tę systemową. Masz trochę zainstalowanych rozszerzeń, więc być może nastepuje jakiś konflikt skryptów js.

2. Drugi sposób wymaga więcej pracy. Postaw w osobnym katalogu i na nowej bazie system Joomla 1.5.25 i zainstaluj swoją sondę. Potwierdzisz w ten sposób lub wykluczysz konflikt skryptów, bo nie będziesz miał dodatkowych rozszerzeń i jednocześnie sprawdzisz, czy twoja sonda pracuje prawidłowo.

krees
15-12-2011, 22:24
1. Już próbowałem pisałem o tym na samym początku
...w panice wrzuciłem standardową "sondę" jaka jest dostępna jeszcze w joomli 1.5 ale po oddaniu kilku głosów problem znów powrócił i po oddaniu głosu wyskakuje "Invalid Token"

2. Dobry sposób na test ale niestety nie mam już dziś czasu bo wyjeżdżam ale po powrocie protestuję.

Dzięki nikszal za podpowiedzi.