PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tłem w Beez5 (!J1.7)



pllmorpheuss
16-12-2011, 13:03
Witam,

Próbuję zmienić standardowe tło w szablonie Beez5 w Joomla 1.7. W beez5.css znalazłem linię odpowiedzialną za zmianę górnej część tła (tej gdzie jest przejście tonalne):


body
{
background: #eee url(../images/header_outer.jpg) repeat-x ;


jednakże zmiana tego spowodowała zmianę tylko tej część tła, gdzie znajduje się header_outer (czyli u góry strony). Natomiast poniżej, tam, gdzie znajduje się już jednolite szare tło nic się nie zmieniło.

Proszę o pomoc, gdzie znajduje się część kodu odpowiedzialna za tą pozostałą część tła.

Z góry wielkie dzięki.

PeFik
16-12-2011, 13:07
Sugeruje nadal bawić się Firebugiem, a znajdziesz resztę, przecież my też tak szukamy, więc nikt ci z rękawa nie wymyśli.

pllmorpheuss
16-12-2011, 13:20
Sugeruje nadal bawić się Firebugiem, a znajdziesz resztę, przecież my też tak szukamy, więc nikt ci z rękawa nie wymyśli.

Firebug twierdzi, że za całe tło odpowiada powyższa linijka. Problemem jest to, że kolor ustalony poniżej header_outer określa w tej linijce #eee
Z tym, że zmieniać można ale na inne kolor, a mnie chodzi o to, aby wstawić zamiast koloru ten sam obrazek jaki wstawiam zamiast header_outer. Zmiana tego na url powoduje, że wyświetla się białe tło (czyli nic), natomiast usunięcie #eee i pozostawienie samego url do header_outer sprawia, że header_outer się wyświetla ale pod nim pojawia się już znowu białe tło :/ Jak to ugryźć?

nikszal
16-12-2011, 13:40
Zmiana tego na url powoduje, że wyświetla się białe tło (czyli nic), natomiast usunięcie #eee i pozostawienie samego url do header_outer sprawia, że header_outer się wyświetla ale pod nim pojawia się już znowu białe tło :/ Jak to ugryźć?

Wykluczasz popełniony przez siebie błąd składniowy w deklaracji?
Wrzuć link do strony.

pllmorpheuss
16-12-2011, 13:43
http://89.174.136.7

nikszal
16-12-2011, 13:47
background: #eee url(../images/header_outer.jpg) repeat-x ;

usuń '-x'

pllmorpheuss
16-12-2011, 13:57
Działa! Dzięki wielkie. Wiszę browara :up:

nikszal
16-12-2011, 14:01
Na browarze to mi nie zależy, bo wiem, ze to i tak jest czcza deklaracja.
Raczej klikaj na czarne gwiazdki przy nickach tych, którzy Ci pomagają.

pllmorpheuss
16-12-2011, 15:11
Tak też zrobiłem :) A skoro już jesteśmy przy temacie tła tego szablonu - czy istnieje możliwość zrobienia w jakiś miarę prosty sposób tak, aby zamiast wyświetlania obok siebie obrazków w tle wyświetlał się jeden duży na całą stronę?

nikszal
16-12-2011, 15:20
Twój pomysł jest bezsensowny ale możliwy. Bezsensowny dlatego, że musiałby to być ogromny obrazek, który będzie miał bezpośredni wpływ na szybkość wczytywania strony do przeglądarki.