PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić okno video obok tekstu?



ELECTRO
17-12-2011, 22:30
Chciałbym zapytać jak najłatwiej i czy w ogóle da się wstawić okienko Youtube obok tesktu?
Korzystam z Allvideos, czyli wrzucam film z YT do treści w następujący sposób:

{youtube}link|wysokosc|szerokosc{/youtube}
ale o ile wstawienie grafiki nie stanowi problemu (bo zaznacza się po prostu we formatce położenie np: prawa czy lewa strona) to nie wiem jak ten kod Youtube umieścić tak by wyglądało mniej więcej w ten sposób:

http://i.imgur.com/3o2Va.jpg

Bazyl
17-12-2011, 22:49
Witam,

Podejrzyj Firebugiem kod, dopisz float w css...

nikszal
17-12-2011, 22:51
Wstaw dwukolumnową tabelę. W lewej kolumnie umieść filmik, a w prawej tekst. Można też to sformatować za pomocą bloków (div) podając ich długość i opływanie (float: left, float: right).

ELECTRO
17-12-2011, 23:57
Można też to sformatować za pomocą bloków (div) podając ich długość i opływanie (float: left, float: right).
Tego jeszcze nie przerabiałem. Nie wiem za bardzo jak to zrobić? Czy ma to wyglądać tak?


<float:left>
tutaj kod filmu z YT
</float>
<float:right>
Tekst
</float>
Czy gdzieś jeszcze wstawić <div> ?

Przyznam, że od godziny nie mogę znaleźć żadnego poradnika w tej sprawie.

nikszal
18-12-2011, 01:15
Spróbuj tak

<div style="float: left;"><iframe width=.........................></iframe></div>
<div style="width: 210px; margin-left: 10px; float: left;">Lorem ipsum lorem ipsum ........................ </div>

Długość bloku (width) musisz dobrać eksperymentalnie. Tekst nie powinien być dłuższy niż wysokość okna z filmem.
http://testsite.linuxpl.info/

PeFik
18-12-2011, 11:48
@Electro - poproś Mikołaja o książkę o CSS , przyda ci się szybciej niż myślisz

ELECTRO
18-12-2011, 14:13
Dzięki @niksztal, wprawdzie na razie te komendy trochę zaczęły mi mieszać na stronie (zamiast podzielenia newsa na 2 kolumny, komentarze niespodziewanie wjechały mi do posta z boku) ale najważniejsze, że faktycznie działają więc pozostaje mi ogarnąć metodą prób i błędów co w którym miejscu wstawić i powinno być ok :up:

@ PeFik, to nie jest taki zły pomysł ale moje pytanie wynikło stąd że w opisie podforum stoi "Pytania i problemy dotyczące szablonów, szaty graficznej, wyglądu". Myślę, że też nie byłbyś usatysfakcjonowany gdybyś na swoje pytanie na forum motoryzacyjnym w dziale "problemy techniczne" o jakąś drobną usterkę, w odpowiedzi usłyszał - kup książkę albo oddaj samochód do mechanika ;)

PeFik
18-12-2011, 17:27
@Elektro Boy - chodziło mi o twój wpis z godziny 23:57, a nie o pytanie ogólne. Sorry, mogłem zacytować.