PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja pluginów przedrostek COM_ zamiast normalnych nazw



marcinos06
19-12-2011, 08:16
Witam, mam problem z instalacją pluginów na nowo postawionej stronce na joomla 1.6. Po instalacji danego pluginu nie wyświetlają się normalne nazwy danych pól tylko tak jakby nazwy systemowe:/ podejrzewam, że jest to problem z instalacją joomli ale włozyłem w tą stronke już sporo pracy i mam nadzieję, że może ktoś z was spotkał się z takim problemem, inaczej bedę musiał przeprowadzić instalację na nowo :/ Załączam screena http://www.elmaxel.pl/images/capture.jpg

palyga007
19-12-2011, 08:18
Witam, mam problem z instalacją pluginów na nowo postawionej stronce na joomla 1.6

Przejdź na 1.7

Być może wtedy problem zniknie. Jeśli nie oznacza to, że dodatek ma niewłaściwie skonstruowane pliki językowe.

marcinos06
19-12-2011, 08:21
Kurcze używałem go wcześniej przy pracy nad inną stroną i działał fantastycznie - dlatego ewidentnie nie jest to wina samego pluginu tylko coś innego, zainstalowałem dwa różne pluginy i w obu przypadkach wyświetlaja mi się nazwy systemowe zamiast normalnych nazw... Po odpaleniu formularza kontaktowego zamiast typowych nazw pól tj. "Twój e-mail", "Imię i nazwisko" wyswietla mi się COM_FLEXICONTACT_FROM_NAME, COM_FLEXICONTACT_FROM_ADDRESS :/

palyga007
19-12-2011, 08:34
@marcinos06

Przejdź na 1.7 ponieważ 1.6 to już przeżytek nie jest wspierana itp. Najpierw wykonaj tą czynność a potem jeśli to nie pomoże będziemy myśleć dalej.

W przeciwnym wypadku szkoda mojego i Twojego czasu.

marcinos06
19-12-2011, 08:39
Kurdeeee, tak zrobię, mam nadzieję, że nie będę żałował poświęconego na to czasu, dzięki za pomoc.

Karol99
19-12-2011, 10:15
mam nadzieję, że nie będę żałował poświęconego na to czasu

Jeśli tego nie zrobisz, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie pisał z prośbą o radę co zrobić po włamaniu na stronę... :(

Co do Twojego problemu: sprawdź, czy w katalogach languages/en-GB (obu - witryny i zaplecza) są pliki językowe tego flexi. A jeśli nie, to spróbuj je tam wrzucić ftp-em.

marcinos06
19-12-2011, 11:44
Obecnie - po przeinstalowaniu joomli na wersję 1.7.3 - panel admina wygląda tak: http://www.elmaxel.pl/images/capture.jpg
WTF? Czy możliwe jest, że podczas przegrywania przez ftp pakietu instalacyjnego jakieś pliki zostały pominięte?

nikszal
19-12-2011, 11:51
Brakuje plików językowych. Sprawdź, czy podczas transferu klient FTP nie zmieniał wielkości liter.

palyga007
19-12-2011, 11:53
zainstaluj spolszczenie dla 1.7.3
Jeśli to będzie nadal tak wyglądać to oznacza to niewłaściwą konfigurację serwera (wyłączenie parsowania plików ini przez apache)
Aczkolwiek jeśli podczas instalacji poprzednio nie występował taki problem to nie powinno to mieć miejsca.
W jaki sposób aktualizowałeś Joomla!?

http://docs.joomla.org/Upgrading_1.6.5_to_1.7

@nikszal
byłeś szybszy ;]

marcinos06
19-12-2011, 12:01
Oczywiście, że zmienił. Błąd nowicjusza bo tym widocznie jestem. Dziękuję za pomoc :)

nikszal
19-12-2011, 12:04
@nikszal
byłeś szybszy ;]
przepraszam...:obojetny:
ten błąd już się więcej nie powtórzy...:D


wlepiłbym Ci ostrzeżenie ale nie mogę ;p