PDA

Zobacz pełną wersję : Wpinacz modułów Joomla 1.6



enonee
19-12-2011, 08:40
Witam.
Szukam od dłuższego czasu jakiegoś pluginu, który umożliwiłby wpinanie modułów do artykułu, ale bez podawania ich pozycji a na przykład za pomocą id. Niczego takiego nie mogę wyszukać.
Mogę liczyć na Waszą pomoc? Jakieś wskazówki, namiary.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam. E.

neo_fox
19-12-2011, 09:47
A co Ci przeszkadza podawanie id?
Jaki to ma związek z Joomla! 1.0?
Dlaczego korzystasz z Joomla! 1.6 a nie 1.7?

enonee
19-12-2011, 10:01
Przepraszam, ale zupełnie nie zauważyłem do jakiego działu wrzucony został wątek.
Dlaczego? Ponieważ chciałbym wrzucić kilkanaście modułów, a w przyszłosci może i więcej. Nie chciałbym w związku z tym za każdym razem tworzyć nowej pozycji. Wygodniejsze wydaje sie dodawanie ich po id.
1.6? Gdyż mój szablon jest przeznaczony dla J 1.6 niestety.

Znajdę cos podobnego? Czy będę zmuszony jednak tworzyc dodatkowe pozycje w szablonie?

neo_fox
19-12-2011, 10:07
Dlaczego? Ponieważ chciałbym wrzucić kilkanaście modułów, a w przyszłosci może i więcej. Nie chciałbym w związku z tym za każdym razem tworzyć nowej pozycji.

Hmm, dziwna logika:
Tworzysz nową pozycję "position-1"
Dodajesz kilka modułów do tej pozycji
Dodajesz {loadposition position-1} do artykułu i ładujesz w ten sposób wszystkie moduły które są przyporządkowane do position-1.


I to jest Twoim zdaniem bardziej skomplikowane niż dodawanie każdego modułu pojedynczo?


Czy będę zmuszony jednak tworzyc dodatkowe pozycje w szablonie?

Tej pozycji do szablonu wcale nie musisz dodawać. Nawet nie powinieneś w tym wypadku.


Gdyż mój szablon jest przeznaczony dla J 1.6 niestety.

Też dziwna logika, poświęcasz bezpieczeństwo strony ze względu na niekompatybilny szablon.

enonee
19-12-2011, 12:37
Hmm, dziwna logika:

Tworzysz nową pozycję "position-1"
Dodajesz kilka modułów do tej pozycji
Dodajesz {loadposition position-1} do artykułu i ładujesz w ten sposób wszystkie moduły które są przyporządkowane do position-1.


I to jest Twoim zdaniem bardziej skomplikowane niż dodawanie każdego modułu pojedynczo?


Owszem, to rozwiązanie byłoby jak najbardziej przydatne gdybym pod każdym z modułów nie chciał dodać paru linijek tekstu:
{loadposition position-1}
Tekst 1
{loadposition position-1} <- niestety w tym przypadku będę miał zdublowane moduły z pozycji 1, więc wypadałoby dać pozycję 2 etc.
Tekst 2

Chyba, że coś źle kombinuję... :)

Z pozostałymi argumentami muszę się zdecydowanie zgodzić :)

neo_fox
19-12-2011, 12:47
No to zrób dwie pozycję.
Abyśmy się dobrze zrozumieli: jeśli chcesz mieć dodadkową pozycję dla modułu, pozycję której nie będziesz wyświetlał w szablonie, jedyne co musisz zrobić to wpisać nazwę tej pozycji (dowolną nazwę) w konfiguracji modułu.

Czyli po prosyu konfigurujesz moduł i zamiast wybierać istniejącą pozycję, wpisujesz w to pole: "moja-ukryta-pozycja-bla".
Potem w artykule wystarczy dodać: {moja-ukryta-pozycja-bla}.

I tyle. Do szablonu nic nie musisz dodawać.

enonee
19-12-2011, 12:56
I teraz mi wyklarowałeś! Cały czas sądziłem, że będę musiał dodawać "ręcznie" w danych xml.
Wielkie dzięki! :)

Pozdrawiam.

Alther
21-12-2011, 10:39
Możesz też ewentualnie użyć pluginu "Modules Anywhere" http://www.nonumber.nl/extensions/modulesanywhere
Pozwala on na wstawianie modułów za pomocą ich ID, pozycji a nawet nazwy. I to nie tylko w tekście a nawet w innych komponentach czy modułach.

Pozdrawiam