PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam korepetytora Joomla! 1.7 z Krakowa. Pilne!



Zofia
19-12-2011, 19:15
Znam sie na HTMl, css (troszeczkę) i java script (tez troszeczkę) ale nigdy nie miałam do czynienia Joomla!
Szukam kogoś z Krakowa, kto zechce udzielic mi korepetycji u mnie w domu. Mieszkam w Starym Mieście. Rzecz polega na tym, że prozwierzęca organizacja pozarządowa zamówiła ramówkę (nie wiem jak to nazwać) strony w Joomla! z myślą, że kilka osob po przyuczeniu będzie ją aktualizować. A ja mam tę stronę wpierw uzupełnić.
I mam kłopoty.
Poprzednia strona organizacji była w Joomla! 1.5.20 i zostala przez kilku autorów dokladnie zabałaganiona. Stąd pomysł nowej strony. Strona znajduje się na serwerze w "testowaniu".
Projekt nawigacji ja opracowywałam nie znając możliwości Joomla!. Byc może przedobrzyłam.
Bardzo proszę o pomoc i podanie stawki za godzinę lekcyjną. Ale to musi być ktoś o anielskiej cierpliwości, talentem pedagogicznym i z doskonałą znajomościa Joomla! 1.7
Znajdzie się ktoś taki?
Mój e-mail w profilu, ale można tez tutaj odpowiadać.

nikszal
19-12-2011, 21:20
Szukam kogoś z Krakowa, kto zechce udzielic mi korepetycji u mnie w domu. Mieszkam w Starym Mieście.
Interesująca propozycja. Niestety mieszkam w lubuskim.

Dlaczego akurat ma to być ktoś z Krakowa? Ostatnio nawet niektóre rozprawy sądowe odbywają się on-line. Do zdalnej nauki Joomla wystarczy komunikator Skype.

Zofia
19-12-2011, 21:35
Ja Skype używam wyłącznie do telefonowania. Jak by wygladała taka konsultacja przez Skype?

nikszal
19-12-2011, 21:43
Komunikacja głosowa, obraz ekranu (funkcja udostępnij obraz) oraz obraz z kamery jeśli ktoś ją ma.
Siedząc po drugiej stronie kabla telefonicznego możesz słuchać i obserwować wszystko, co w tym czasie druga osoba będzie robiła w Joomla.

Zofia
19-12-2011, 22:07
Kamery nie mam (nie ma co ogladać), ale skoro można przesłać obraz ekranu to już coś. Ale może mi coś podpowiesz? Szkielet tej strony został zrobiony w joomal 1.7 (podgladnelam w źródle strony, bo mi tego nikt nie powiedział) poprzednia strona byla w Joomla 1.5 i edytor TinyMCE byl dobry. Tutaj edytor TinyMCE cały czas daje podgląd nieprawdziwy. Wszystkie teksty ustawia centralnie. Coś jest nawalone? Nie znalazłam tez ikony podglądu artykułu. Po prostu nie ma!
Na zapytanie do twórcy tego oprogramowania Joomla czy nie daloby się artykułów stronicować (n.p. interwencje to same zajawki artykułow zajmą kilka stron) otrzymałam odpowiedź „Szczegółowa instrukcja ustawienia wielu artykułów na podstronie była by prawdopodobnie za skąplikowana.” :-) Dla kogo? dla Niego czy dla mnie?
No i jestem w kropce.

nikszal
19-12-2011, 22:12
Nie ukrywam, że zajrzałem do Twojego profilu. Masz dużo czasu, ja go też mogę znaleźć i przynajmniej postarać się pewne rzeczy w Joomla wytłumaczyć Ci "łopatologiczne". To forum nie służy wyjaśnianiu podstawowej obsługi CMS-a. Tu rozwiązuje się nietypowe problemy, bo resztę można znaleźć w bibliotece elektronicznej http://wiki.joomla.pl

Zofia
19-12-2011, 22:14
Tiiiia, tylko ze do joomla 1.7 wszystko jest po angielsku a jam kaleka językowa.

nikszal
19-12-2011, 22:16
Tiiiia, tylko ze do joomla 1.7 wszystko jest po angielsku a jam kaleka językowa.
Zrób mi tę przyjemność i zajrzyj tutaj, bo ostatnio Anglicy zaczęli pisać po... polsku.
http://wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/)