PDA

Zobacz pełną wersję : Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny.



przemko06
20-12-2011, 02:35
Wersja joomla: 1.7 PL
Hosting: linuxpl
Nie wgrywałem żadnych modyfikacji

Nie wiem jak to zrobiłem, ale wszystko cały czas dobrze działało. Robiłem coś z uprawnieniami aby, czyli przypisałem dla siebie wszystkie grupy użytkownika. Chociaż nie wiem czy to jest wina tego. Działało wszystko ok ale bo chwilowej nieobecności wylogowało mnie z zaplecza i musiałem się zalogować no i wyskakuje komunikat:
Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny.
Co mam zrobić aby się zalogować do zaplecza? Pewnie trzeba coś zmienić w bazie MySQl no ale ja tam troszkę nie ogarniam więc proszę o pomoc.
No chyba że mam skopiować wszystkie pliki joomla na kompa, z serwera usunąć i usunać baze mysql i na nowo zainstalować i wgrać skopiowane pliki. Wtedy w bazie bedzie tak jak na początku i powinno śmigać. No chyba ze sie myle...

nikszal
20-12-2011, 09:48
Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny.
Co mam zrobić aby się zalogować do zaplecza?
Przede wszystkim nie grzeb tam, gdzie nie musisz tego robić. Super administrator ma nadrzędne uprawnienia w stosunku do pozostałych użytkowników. Błedem było zrównanie jego praw z użytkownikami rejestrowanymi.


No chyba że mam skopiować wszystkie pliki joomla na kompa, z serwera usunąć i usunać baze mysql i na nowo zainstalować i wgrać skopiowane pliki. Wtedy w bazie bedzie tak jak na początku i powinno śmigać. No chyba ze sie myle...
Tyle możesz zrobić bezpośrednio na serwerze, nie musisz niczego ściągać. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie postawienie drugiego Joomla na osobnej bazie oraz porównanie i poprawa uprawnień użytkowników, po Twojej ingerencji.

Jeśli nie masz nic wartościowego na stronie, to najnormalniej w świecie usuń tabele z bazy, usuń plik configuration.php, wgraj katalog installation i rozpocznij instalację Joomla od nowa.

Robster
20-12-2011, 13:23
Wejdź do phpmyAdmin i w tabeli #__usergroups i sprawdź jakie ID ma grupa Super Users (domyślnie powinno być 8).
Następnie przejdź do tabeli #___users i sprawdź ID swojego konta.
Na koniec przejdź do tabeli #__user_usergroup_map. Pierwsza kolumna to ID użytkownika (więc musisz znaleźć swoje), później w 2 kolumnie przy swoim ID musisz wpisać numer ID przyporządkowany dla ID Super Users (czyli domyślnie 8).

Powinno ruszyć, choć nie daję gwarancji.

przemko06
20-12-2011, 15:21
Ok dzięki wielkie. Ale już zdążyłem zainstalować na nową baze i sam sprawdziłem jakie ID jest dla Super usera. Inne ID pousuwałem i zostawiłem to 8 w bazie mysql i śmiga. Więc jeszcze raz dzięki. Po tym problemie miałem jeszcze ciekawszą przygode :D Usunąłem całą tabele w bazie #__user_usergroup_map i musiałem ją eksportować z innej bazy :D

Temat do zamknięcia.

mgap
06-04-2012, 14:51
Wejdź do phpmyAdmin i w tabeli #__usergroups i sprawdź jakie ID ma grupa Super Users (domyślnie powinno być 8).
Następnie przejdź do tabeli #___users i sprawdź ID swojego konta.
Na koniec przejdź do tabeli #__user_usergroup_map. Pierwsza kolumna to ID użytkownika (więc musisz znaleźć swoje), później w 2 kolumnie przy swoim ID musisz wpisać numer ID przyporządkowany dla ID Super Users (czyli domyślnie 8).

Powinno ruszyć, choć nie daję gwarancji.
Wielkie dzieki
za pierwszym razem jak mialem podobny przypadek instalowalem od nowa Joomle, teraz udalo mi sie dostac do panelu, jeszcze raz WIELKIE DZIEKI!