PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja rozmiaru czcionki w spisie podkategorii VM



coliberek1
20-12-2011, 21:47
Witam,

tak szukam i szukam ale nie mogę znaleźć takiego problemu na forum. Chcialabym zapytać w którym regionie należaloby szukać pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie spisu podkategorii , po kliknięciu na kategorię nadrzędną w komponencie Virtuemart.

Kochany Firebug niestety w tej kewstii nie może mi pomóc ponieważ wygląda to mniej więcej tak:


<td align="center" width="25%">
<br>
<a href="/sklep?page=shop.browse&amp;category_id=6" title="Wkłady żeliwne">
Wkłady żeliwne </a><br>
</td>

Szukałam możliwości w administrator/components/com_virtuemar/html/shop.browse.php ale tam niestety ni doszukałam się nic, a w znalezionym /components/com_virtuemart/themes/default/templates/browse/inducles/browse_header_category.tpl.php to jest już tytuł kategorii na podstronie z wyswietlonymi produktami...

nikszal
20-12-2011, 22:02
Kochany Firebug niestety w tej kewstii nie może mi pomóc ponieważ wygląda to mniej więcej tak:
Trochę to dziwne, że w pliku php szukasz formatowania czcionki. Kochany Firebug bardzo często znajduje potrzebne informacje, ale w css, a nie w plikach php.

Link do strony z problemem?

coliberek1
20-12-2011, 22:06
aaa bo w ekstremalnych przypadkach, jak nie mam innego pomyslu to w Firebugu szukam nazwy diva, a wnioskując po linku bez prostych adresów potem próbuje tego diva znaleźć w odpowiednim pliku php. :D To taka moja własna, blond metoda.

A link do strony to www.halmat.webd.pl/sklep?page=shop.browse&category_id=1 (http://www.halmat.webd.pl/sklep?page=shop.browse&category_id=1)

(taaak, wiem ze bardzo neiciekawy serwer no ale wlasciciel strony sie na niego uparł...)

nikszal
20-12-2011, 22:17
template.css, wiersz 840

#leftcolumn ul.menu li#current ul li a, #leftcolumn ul.menu li#current ul li a:link {
color: #000000;
}

Po kliknięciu w podkategorię

template.css, wiersz 849

#leftcolumn ul.menu li ul li#current a, #leftcolumn ul.menu li ul li#current a:link, #leftcolumn ul.menu li ul li#current a:visited, #leftcolumn ul.menu li ul li#current a:hover, #leftcolumn ul.menu li ul li a:link {
color: #C00000;
}

coliberek1
20-12-2011, 22:41
Och bardzo bardzo bardzo Ci dziekuję za poświęcony czas i pomoc w lokalizacji.

Ale jednoczesnie przepraszam, bo pewnie źle się wyraziłam. :(

Mialam na mysli rozmiar liter (ewentualnie kolor tez) ale w częsci maincolumn. Czyli na podanej wyzej podstronie z podkategoriami - nadrzędnej kategorii sklepu WKLADY. Sa takie dwa niemalowniczo wygladajęce odnosniki ( Wkłady żeliwne i Wkłady z płaszczemw odnym) , a nie sądzę, ze admin będzie na tyle zdolny żeby do tego tworzyć obrazki i je wstawiac do kategorii VM..

nikszal
20-12-2011, 22:44
template.css, wiersz 28

a:link, a:visited {
color: #000000;
font-weight: normal;
}

coliberek1
20-12-2011, 22:50
Dziękuję za sugestię. Faktycznie na to nie wpadłam że stylem zwykłego hiperłacza można tutaj wymanewrowac. Dodam tylko ten styl dla diva #vmMainPage i będzie super.

Pozdrawiam
Gosia