PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z załącznikami w mediach



DAGMAholz
21-12-2011, 09:22
Witam
Mam problem z załącznikami które dodaję do medii. Załączam je przez ikonę na artykułach i jeden z tych załączników (zdjęcie) zablokowały mi tą czynność. Przeszedłem więc do zakładek Media, żeby uszkodzoną usunąć i po naciśnięciu czerwonego krzyżyka otrzymałem wiadomość że nie można jej usunąć. Inne załaczniki(zdjęcia)prawidłowo wyślietlające się można usunąć ale nie to. Ono blokuje mi możliwość załączenia do artykułu kolejnego zdjęcia bo File Browser nie otwiera mi Medi i załączników. Co mam z tym zrobić?

nikszal
21-12-2011, 09:28
Co masz zrobić? Najpierw naucz się drogi Polaku odmieniać rzeczowniki przez przypadki. Do Mediów wejść zapewne nie możesz.
Spróbuj wejść przez FTP do katalogu images, poszukaj swoich trefnych "medii" i je usuń.

tomaszek83
21-12-2011, 09:29
może usunąć z poziomu FTP. Może wyczyścić pamięć podręczną Joomla. Czy problem jest na każdej przeglądarce? Rozumiem że edytor masz standardowy?
---
Witaj @nikszal

nikszal
21-12-2011, 09:31
Witaj @nikszal
Sie ma :)

DAGMAholz
21-12-2011, 09:33
Dzięki. możesz mnie bardziej szczegółowo poprowadzić bom laik? Tak 'za rączkę'. Jak wejść do FTP?

tomaszek83
21-12-2011, 09:37
To jak zrobiłeś stronę? Instalujesz/uruchamiasz klienta FTP (Total Commander, FileZilla, Free Commander itp...) Konfigurujesz ustawienia połączenia FTP za pomocą parametrów które dostałeś od swojego dostawcy hostingu. I tyle...

DAGMAholz
21-12-2011, 09:45
Tomaszek, na początku pomógł mi kolega. ja za kumałem jak rozbudowywać artykuły i sam się tym bawię ale pojawił się zonk. Kolega zajęty dlatego szukam pomocy i dlatego nie jestem na bieżąco. podpowiedz mi bardziej jak to zrobić niż co zrobić.

nikszal
21-12-2011, 09:50
Powinieneś mieć e-maile informacyjne od administratora serwera o utworzeniu konta i z danymi dostępowymi do FTP oraz panelu administracyjnego lub przynajmniej do phpMyAdmin. Poszukaj w swojej poczcie danych dotyczących FTP: adres hosta, nazwa użytkownika, hasło.

tomaszek83
21-12-2011, 09:50
Hasło na dziś w google to "konfiguracja FTP"

http://wiki.joomla.pl/index.php/Korzystanie_z_klienta_FTP
http://www.design-joomla.pl/konfiguracja-polaczenia-ftp/187-jak-skonfigurowac-polaczenie-ftp?.html

Rozumiem że ustawienia serwera masz?

nikszal
21-12-2011, 10:01
Gdzie masz DAGMAholz hosting? Pytam dlatego, że niektóre darmowe hostingi oferują w swoich panelach administracyjnych również menadżery plików. Tak jest np. na cba.pl. Możesz wejść do menadżera i usunąć wadliwy plik.

Podaj adres strony.

DAGMAholz
21-12-2011, 11:24
strona dagmaholz.com. ale wszedłem na ftp, znalazłem ten plik-zdjęcie ale mogę je tylko otworzyć i nic poza tym. nie mogę go usunąć.?

nikszal
21-12-2011, 11:37
Stronę masz na serwerze OVH. To jest dobry hosting, więc nie wierzę, że nie da się usunąć jednego pliku. A propos pliku - co Ty tam wrzuciłeś, że masz taki problem? Plik pewnie ma jakąś nazwę i rozszerzenie. Co to za "cudo" ?

Sprawdź, czy Ty jesteś właścicielem (owner) tego pliku, czy jest nim serwer. W przypadku prawa własności należącego do serwera nie usuniesz go. Musisz poszukać możliwości zresetowania praw.

W najgorszym przypadku możesz (o ile chcesz) wpuścić na serwer FTP kogoś bardziej doświadczonego lub szukać pomocy u administratora serwera.

DAGMAholz
21-12-2011, 11:53
poddaję się. rzeczywiście tak jak piszesz będę musiał poczekać na kolegę, żeby się tym zajął (on zna hasła). bo tracę tylko czas i się motam. to zwykłe zdjęcie.jpg a najgorsze że całkowicie zablokowało mi to możliwość dodawania obrazków do artykułów. no cóż czasem tak bywa. mimo to Wielkie Dzięki za gotowość do pomocy. Pozdrawiam.

nikszal
21-12-2011, 11:57
zdjęcie jest w formacie jpg czy jpeg ?

EDIT

Przy okazji jak się Twój kolega pojawi, to poinformuj go, że Joomla 1.6 już skończył swój żywot i nie jest rozwijany. Warto zaktualizować stronę do wersji 1.7.3

DAGMAholz
21-12-2011, 11:59
rozszerzenie .JPG 100%