PDA

Zobacz pełną wersję : Link z artykułu, znikający moduł.



gramy52
21-12-2011, 13:11
Witam,

Sprawa wygląda wręcz banalnie, jednak (chyba) tak nie jest.

Mianowicie, co zrobiłem?

Stworzyłem moduł - a w nim wielki obrazek (tutaj Promocja). Za pomocą lepszego edytora tekstu wybrałem z listy artykuł i go podlinkowałem na obrazek. Klikając już na taki obrazek z poziomu strony www, wchodzimy do artykułu - niestety będąc w tym artykule znika moduł Promocja (i reszta modułów też). Doszedłem tutaj do wniosku, że "Pozycje menu: Wszystkie" tyczy się tylko utworzonych menu. Niestrudzony utworzyłem menu "inne", stworzyłem tam link do artykułu - kolejno z edytowałem mój moduł Promocja by wskazywał na adres tej pozycji menu. Efekt? Ten sam, w artykule podlinkowanym brak modułu.

Pytanie.
Co zrobić by moduł był ciągle widoczny, gdy wchodzimy do artykuły przez link z artykułu / modułu?
Można też bezlitośnie wsadzać linki do samego szablonu, ale to jest pewnie nie profesjonalne.

Czekam na odpowiedź.

nikszal
21-12-2011, 13:42
Wrzuć link do strony z tym modułem.

gramy52
21-12-2011, 13:49
Nie chodzi to o ten moduł konkretnie (nie w tym problem). Może być to zwykły własny kod html z napisem - "witaj na stronie".

Problem jest w tym, że Joomla przypisuje moduły do linków w menu. Bezpośredni link z artykułu do artykułu "gubi" przypisania gdzie który ma moduł się wyświetlić. Z drugiej strony menu (też moduł) się wyświetla... nie wiem w czym problem.
Link do strony nie bardzo, mam go na komputerze na lokalnym serwerze postawionym.

http://docs.joomla.org/How_do_you_assign_a_module_to_specific_pages%3F
Tutaj link, ostatni punkt. Zrobiłem tak, ale nie działa :). Mimo tego i tak to jest beznadziejne, więcej niż 1000 linków i robi się problem.

Poważnie nikt nie miał z tym problemów?

nikszal
21-12-2011, 14:36
Klikając już na taki obrazek z poziomu strony www, wchodzimy do artykułu - niestety będąc w tym artykule znika moduł Promocja (i reszta modułów też).

Nic nie znika. Popatrz na moduł Życzenia (tak, wiem, że to chała, ale powstał wyłącznie na potrzebę demonstracji).
http://testsite.nstrefa.pl/j15/

gramy52
21-12-2011, 15:14
Dobra a teraz pochwal się co takiego zrobiłeś :). Tworzę moduł (własny kod html), wrzucam obrazek, linkuje go do artykułu i tyle? Za pomocą jakiego edytora linkujesz to? W czym problem? Podaj rozwiązanie, proszę cię.

nikszal
21-12-2011, 15:22
Za pomocą jakiego edytora linkujesz to? W czym problem? Podaj rozwiązanie, proszę cię.
Początek całkiem dobrze wykombinowałeś, ale końcówka już jest do bani.

Utwórz w projektancie menu nowe menu (które będzie ukryte). Wejdź w moduły, odnajdź nowo utworzony moduł menu i przypisz go z palca do nieistniejącej pozycji w szablonie. Następnie wejdź w Menu do tego nowego menu i podlinkuj w nim artykuł, który ma się ukazywać po kliknięciu w reklamę. Wchodź po kolei w moduły, które mają być widoczne i przypisz je także do linku do artykułu w menu ukrytym. To tyle.

Powodzenia