PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka K2 nie wyszukuje po liczbach i znakach specjalnych.



tomaszek83
22-12-2011, 10:34
Witam,

mam taki oto dziwny problem z wyszukiwarką K2.

Powiedzmy w bazie mam akty prawne definiowane takim tytułem np. "Decyzja nr 20/11 z dnia 20.12.2011 r." I teraz jak chciałbym wyszukać decyzję wpisuję w wyszukiwarkę 20/11 i... klops.

Albo wyszukuje jakąś inną decyzję albo nie wyszykuje w ogóle. Natomiast wyszukiwanie po słowach działa bez problemu, tylko co mi po tym jak wpiszę Decyzja skoro każdy tytuł zawiera to słowo.

Wersja Joomla 1.7.3, wersja K2 2.5.4.

Pozdrawiam
Tomek

PeFik
22-12-2011, 11:29
to chyba nie wina K2, ale ogólnie silnika wyszukiwawczego Joomla... trzeba programistę spytać

tomaszek83
22-12-2011, 21:10
sprawdzę jeszcze później w wyszukiwarce standardowej Joomla. Ewentualnie zapodam AceSearch i zobaczę.

---------- Post dodany o 21:10 ---------- Poprzedni post był o 12:17 ----------



No i otóż. Sprawdziłem standardową wyszukiwarkę i ta wyszukuje bez względu czy jest liczba czy słowo. Sprawdziłem też RSSearch (http://extensions.joomla.org/extensions/search-a-indexing/site-search/16381). I o dziwo ta wyszukiwarka dobrze radzi sobie z wyszukiwaniem po liczbach w tytułach artykułów w K2.

Poniekąd jest to obejście problemu. Ale nadal nie daje mi spokoju dlaczego wyszukiwarka K2 nie daje sobie rady. Chciałem także spróbować z AceSearch ale tam musiałbym zakupić dodatek do K2.