PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisywanie szablonem - plik modules.php



Y-si
23-12-2011, 12:11
Chcąć zmienic przypisywanie class="moduletable" do modułów chciałem nadpisać plik module.php. Skopiowałem go z folderu templates/system/modules.php do szblon/html/modules.php i zamiast wyświetlenia strony mam białą stronę. Użyłem złego pliku, zła ścieżka czy trzeba jakoś zmodyfikowac plik modules.php. W innych szablonach ścieżka jest taka sama jak ustawiłem u siebie.

Karol99
23-12-2011, 14:24
Nie wyważaj otwartych drzwi. Użyjesz po prostu przyrostka klas css dla konkretnych modułów, którym chcesz zmienić wygląd.

Y-si
24-12-2011, 12:34
Gdyby nie bylo mi to potrzebne to bym nie pytał jak to zrobić.

zwiastun
24-12-2011, 12:43
Użyłem złego pliku, zła ścieżka czy trzeba jakoś zmodyfikowac plik modules.php. W innych szablonach ścieżka jest taka sama jak ustawiłem u siebie.

Poczytałeś na temat nadpisywania szablonem układów modułów? Czy działasz "na czuja"? Jaki sens miało skopiowanie tego pliku?

Y-si
24-12-2011, 12:46
Chcę z min zmienić domyślnie przyspisywanie klasy do modułów. Po skopiowaniu całego pliku nie wyświetla mi żądnych modułów. Udało mi się stworzyć nowy styl w modules.php

<?php
function modChrome_html($module, &$params, &$attribs)
{
if (!empty ($module->content)) : ?>
<div class="modules <?php echo htmlspecialchars($params->get('moduleclass_sfx')); ?>">
<?php if ($module->showtitle != 0) : ?>
<h3><?php echo $module->title; ?></h3>
<?php endif; ?>
<?php echo $module->content; ?>
</div>
<?php endif;
}

Tak wygląda mój plik modules.php w szablon/html/

Tyle, że zamisat dodawać nowe style do modułów wolałbym zmodyfikowac intniejące.

nikszal
24-12-2011, 12:52
Tyle, że zamisat dodawać nowe style do modułów wolałbym zmodyfikowac intniejące.
Na to samo wyjdzie, tylko nowe style dla modułów jest prościej osiągnąć w css bez grzebania w plikach php. Dodatkową zaletą jest to, że nie tracisz starego stylu i zawsze możesz do niego wrócić.