PDA

Zobacz pełną wersję : Top Menu nie działa jak w Demo



verbos
24-12-2011, 12:21
Cześć, mam pytanie dotyczące top menu w fajnym template phoca_rhein. W demo działa idealnie, lecz po zainstalowaniu nie działa tak jak w DEMO, a jedynie rozwijają się podkategorie menu w którym jesteśmy, czyli:
Startowa
Kat_1.0
Kat_1.1
Kat_1.2
Kat_1.3
Kat_2.0
Kat_2.1
Kat_2.2
Kat_2.3
Kat_3.0
Kat_1.1
Kat_3.2
Jeśli jesteśmy na Start, to nie rozwija się żadna podkategoria jak najedziemy na Kat_1.0 Kat_2.0 Kat_3.0 itd.
Jak klikniemy na np Kat_1.0 to wejdzie do niej i będzie rozwijalne menu :
Kat_1.0 z widocznymi podkategoriami czyli:
Kat_1.1
Kat_1.2
Kat_1.3
ale pozostałe kategorie nie są rozwijalne po najechaniu na Kat_2.0 itd, tak samo jest przy Kat_3.0 ja na nią klikniemy.
Czy wiecie jaka może być tego przyczyna i co zrobić aby działało jak należy ??
Dziękuję za odpowiedź i Świątecznie pozdrawiam

nikszal
24-12-2011, 12:35
A dlaczego ma poprawnie działać?

Napisałeś w dziale Joomla 1.5 więc zakładam, że masz zainstalowanego Joomla 1.5 i szablon phoca_rhein. Wystarczy odrobina umiejętności czytania ze zrozumieniem na czeskiej stronie:
"Phoca Rhein template version 1.0.0 has been released. Phoca Rhein template is a Joomla! 1.6 template which supports Phoca Template Framework "

verbos
24-12-2011, 12:54
Upsss ... sorki - mam 1.7.3 - możesz tam przesunąć temat??
Dzięki

nikszal
24-12-2011, 12:58
Sprawdź w modułach menu czy masz włączone wyświetlanie menu podrzędnego.

verbos
24-12-2011, 13:22
Super - tam nie poszukałem - no to już działa - dziękuję za podpowiedź - była przydatna - dziękuję ;) i Wesołych Świąt !!

Nikvir
03-01-2012, 18:14
Podepnę się do pytania. Mam podobnie do kolegi.
Mam zainstalowaną Joomla 1.7, dodaną templatkę w wersji 1.7


Powinna wyglądać tak jak tu http://www.mixwebtemplates.com/joomla-templates/item/112-mx_joofree6-free-joomla-template
U mnie wygląda w ten sposób http://imageshack.us/photo/my-images/163/beztytuuzga.jpg/

Nie wiem o co chodzi. Na joomla 1.5 takich cudów dawniej nie miałem. Na 1.7 większość szablonów jakie załaduje wygląda tak samo

Prosił bym o pomoc :spoko:

Gall Anonim
03-01-2012, 18:23
Jaki dla mnie to brakuje uruchomionej lewej kolumny.
Sprawdź nazwę pola odpowiadającego lewej kolumnie i wrzuć tam jakieś menu.
Pzdr

Nikvir
03-01-2012, 18:27
Sprawdź nazwę pola odpowiadającego lewej kolumnie i wrzuć tam jakieś menu.


W jaki sposób bo nie za bardzo rozumiem :zagubiony:

Gall Anonim
03-01-2012, 18:33
tutaj masz zakończenie ścieżki w przeglądarce index.php?tp=1
wowczas pokaże ci się rozkład pól templatki - tyle że w 1.7 domyślnie jest ta funkcja wyłączona więc wejdź: administrator/index.php?option=com_templates
i po prawej stronie u góry masz "pstryczki elektryczki" = opcje = i tam włącz zanim zaczniesz "podglądać" pozycje templatki.
Pzdr

Nikvir
03-01-2012, 18:38
Dobra. Włączyłem tą opcję mam takie coś http://imageshack.us/photo/my-images/269/67559373.jpg :)

Gall Anonim
03-01-2012, 20:41
teraz napisz podaną komendę na końcu ścieżki przeglądarki przy otwartej stronie startowej czyli twoja domena.komenda
potwierdź = enter
zobacz jak nazywa się pole odpowiadające za lewą kolumnę
wejdź w moduły i utwórz nowy moduł menu
podepnij do niego jakieś menu
przypisz do pola odpowiadającego lewej kolumnie
zaznacz przypisanie do wszystkich stron
uruchom (włącz) moduł
all

Nikvir
03-01-2012, 21:59
Heh serdeczne dzięki :) - za to kocham forum
Wiesz może dlaczego w nowej joomli nie ma automatycznie po załadowaniu templatki pełnej strony tylko logo i pare artykułów jak w tym przypadku, w starszych wersjach tj. 1.5 nie było tego problemu było aż za dużo po włączane :podstep:.


Jeszcze raz dziękówa :DD

Gall Anonim
03-01-2012, 22:09
Wiesz może dlaczego w nowej joomli nie ma automatycznie po załadowaniu templatki pełnej strony tylko logo i pare artykułów jak w tym przypadku, w starszych wersjach tj. 1.5 nie było tego problemu było aż za dużo po włączane
Prawdopodobnie ze względu na fakt że nawet w przypadku załadowania danych przykładowych moduły są przypisane do templatek znajdujących się w standardzie a nazwy pól templatek nie są standaryzowane i mogą zależeć (i częstokroć zależą) od weny twórcy tempatki, i wówczas nie pokrywają się z pierwotnymi przypisaniami pól.
Pzdr