PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny wygląd okna logowania i całego panelu admina



grzecho5511
24-12-2011, 14:29
Witam. Od niedawna logowanie do panelu Joomla wygląda tak jak na załączonym zdjęciu, nie mam pojęcia od czego to się wzięło, nie zmieniałem żadnych ustawień nie instalowałem żadnych dodatków. Dodam że panel administracyjny wygląda okropnie, przed każdym wyrazem w opcjach jest "mod_menu" lub "jglobal". Proszę o pomoc czy mieliście taki przypadek.

4836

nikszal
24-12-2011, 14:30
Gdzie zgubiłeś pliki językowe?

grzecho5511
24-12-2011, 14:34
Pliki mam językowe, wczoraj wszystko grało, dzisiaj wchodzę i tak to wygląda. Mogę wgrać je jeszcze raz. A może jakiś włam na stronę miałem? Nie mam pojęcia. Pozdrawiam.

nikszal
24-12-2011, 14:56
Nie dłubałeś wczoraj w dodatkach? Może coś się "samo" wyłączyło.

Daj link do strony.

thehustler
03-08-2012, 10:10
Witam wszystkich, to mój pierwy post i zaczynam swoją przygodę z Joomla! :)
Mam identyczny problem jak w tym wątku - dlatego go odświeżam, a nie rozpoczynam nowy.
Poniżej wklejem screen panelu admin.
Wersja Joomla! najnowsza 2.5.6, serwer Netlook, przy konfiguracji Joomla! w warunkach poprawnej instalacji na czerwono wyświetliło się jedynie 'Rdzenna obsługa ZIP', ale na angielskim forum czytałem, że nic nie szkodzi. Podkreślam, że tak jest od początku - zainstalowałem Joomlę i od razu taki panel mi się pokazuje - nawet nic nie zdążyłem zmienić.
Googlowałem temat po polsku i angielsku lecz jedyne co znalazłem to ten wątek.
Wgrałem ponownie katalog 'language' lecz nic to nie dało. W czasie instalacji wykasowałem folder Installation z serwera. A samą Joomlę konfigurowałem jak tutaj:
http://help.joomla.org/content/view/39/132/
Tutaj adres strony (przy instalacji Joomla! wybrałem, żeby wypełnił przykładowymi danymi):
http://mninteriors.pl/
Jak widać na stronie też jest coś nie tak.
Poniżej screen mojego panelu administacyjnego.
Pozdrawiam!

5697

Gall Anonim
03-08-2012, 16:16
Ogólnie wszystko jest ok po za tym że pliki językowe poszły sobie w kosmos - zainstaluj ponownie języki
all

rkonik
03-08-2012, 17:57
Jak przenosiłeś pliki na serwer??
Jako spakowany zip rizpakowałeś i dopiero zainstalowałeś czy pojedynczo ??
Jeżeli pojedynczo to może czegoś ci nie skopiowało

zwiastun
03-08-2012, 19:51
1. Pomysł konfigurowania Joomla 2.5.6 według pomocy dla Joomla 1.0 sprzed 7 lat jest zdumiewający. Że też nie przyszło Ci do głowy, że życie biegnie naprzód.

2. Pliki językowe na pewno masz, więc nie bierz poważnie domysłów kolegów wyżej, którzy - nie wiem czemu - powtarzają je nie po raz pierwszy. Nawet jeśłi nie zainstalowałeś języka polskiego, w oryginalnej paczce są pliki języka angielskiego.

3. Powodem najprawdopodobniej jest niedostosowanie Twojego serwera do wymagań Joomla!, czego można się dowiedzieć już z pierwszego ekranu instalacyjnego, na którym też pewno pokazały Ci się owe "dziwne" napisy, zamiast polskich lub angielskich etykiet i komunikatów. I dlatego nie wiesz, co jest grane.

Zapytaj administratora serwera, czy przypadkiem nie wyłączył funkcji parse_ini_file.
Przeszukaj też forum pod kątem tej funkcji - znajdziesz pełniejsze wyjaśnienie, ale - co ważniejsze i o ile pamiętam, to całkiem niedawno na jednym z serwerów powód był inny niż ten, o którym Ci piszę.

thehustler
12-08-2012, 22:24
Z pewnością sprawa nie jest prosta - temat googlowałem sporo ale nic nie wyskoczyło.
Administrator netlook sądzi, że mój serwer spełnia wszystkie wymagania.
Na razie temat opuściłem, tzn robię sklep na localhost, a publikacją będę się martwił później. Domyślam się, że to jednak wina serwera, ponieważ to samo dzieje się na poprzednich wersjach Joomli (wgrywałem i sprawdzałem).
Pozdrawiam!