PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do modułów oraz artykułów



madjer22
25-12-2011, 14:27
Zaglądając dziś na stronę, ostatni raz robiłem to kilka godzin wcześniej, zauważyłem że jeden z modułów (moduł wyświetlający najpopularniejsze artykuły) nie działa poprawnie. Zamiast tego wyskakuje komunikat:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 75

Zaniepokojony tym, loguje się do zaplecza administracyjnego. Wchodząc w zakładke moduły, otrzymuje o to takie komunikaty:


Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in public_html/administrator/components/com_advancedmodules/controller.php on line 268

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in public_html/libraries/joomla/html/html/select.php on line 68
DB function failed with error number 1030
Got error 28 from storage engine SQL=SELECT m.*, u.name AS editor, g.name AS groupname, a.params as adv_params, mm.menuid as assignment FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_advancedmodules AS a ON a.moduleid = m.id LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = m.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = m.access LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.client_id = 1 GROUP BY m.id ORDER BY m.position , m.ordering ASC LIMIT 0, 20

Przeglądam zaplecze administracyjne dalej i okazuje się, że również nie mam dostępu do artykułów oraz sekcji i kategorii. Oto taki komunikat pojawia się podczas próby wejścia w artykuły


500 - Wystąpił błąd

DB function failed with error number 1030
Got error 28 from storage engine SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.title AS name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM jos_content AS c LEFT JOIN jos_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN jos_sections AS s ON s.id = c.sectionid LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state != -2 ORDER BY section_name , section_name, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 20


I niestety nie moge wejść w moduły, artykuły oraz pewnie jeszcze by się coś znalazło i nic z tym zrobić.
68 linijka w select.php - foreach ($arr as $i => $option)
268 linijka w controller.php - $options = array_merge( $options, $db->loadObjectList() );
Czy ma ktoś jakikolwiek pomysł? Nie wprowadzałem żadnych zmian na stronie. Kilka h temu jeszcze wszystko działało. Czy w związku z tym wina może leżeć po stronie administratora serwera? I narazie nic nie robić, tylko poczekać?
Proszę o pomoc!

nikszal
25-12-2011, 14:39
Próbowałeś naprawić tabele w phpMyAdmin?

Gdzie masz hosting? Może na home.pl ?

madjer22
25-12-2011, 14:43
Jestem początkujący, nie znam się na php. Więc nie próbowałem poprawiać tabel.

Hosting mam na webd.pl. Dodam że o 3:00 gdy ostatni raz zaglądałem wszystko było ok. Tak nagle bez zmian sie stało. Może to wina hostingu? Jakieś błędy u nich.

nikszal
25-12-2011, 14:48
Tak nagle bez zmian sie stało. Może to wina hostingu? Jakieś błędy u nich.
Być może była jakaś awaria, ale nie dowiesz się, póki nie zapytasz administartora.

Wejdź do phpMyAdmin, znajdź swoją bazę, kliknij na niej. W prawym oknie wyświetlą się tabele bazy. Zejdź na dół, kliknij opcję 'zaznacz wszystkie tabele' i z okienka rozwijanego z prawej strony wybierz 'napraw tabele'. Zatwierdź.

Jeśli problem nadal będzie się powtarzał, to "molestuj" administratora serwera.

madjer22
25-12-2011, 14:55
Dzięki, niestety po naprawie tabeli, problem nie zniknoł. Spróbuje u administratora. Mimo wszystko jakby pojawił się jakiś pomysł to będe wdzięczny.

nikszal
25-12-2011, 14:58
Adres strony ?

Przy okazji sprawdź prawa do katalogów.

nikszal
25-12-2011, 15:05
Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #2 is not an array in public_html/administrator/components/com_advancedmodules/controller.php on line 268

Co to za cudo? W standardowym Joomla 1.5 nie ma takiego komponentu.
Wyłącz go i sprawdź stronę.

madjer22
25-12-2011, 15:05
Adres strony podesłałem na priv. Wiadomość do admina serwera wysłana.

nikszal
25-12-2011, 15:21
Galeria Phoca też leży. Przegląd artykułów akurat działa dobrze.
Co z prawami do katalogów? Wszystkie są "zielone"?
Wyłącz (ale nie usuwaj) komponent Advancedmodules. Jeśli nie masz do niego dojścia w instalatorze (zakładka Komponenty - kliknij zielonego ptaszka przy komponencie), to wyłącz go w bazie.

madjer22
25-12-2011, 15:21
Zgadza się, jednak chyba jest to komponent Advanced Module Manager. Innego wpisu podobnego nie znalazłem. Po wyłączeniu Advanced Module Manager ciągle to samo. Chyba, że to inny komponent, ale nie ma go na liście.

nikszal
25-12-2011, 15:25
Jak chcesz, to możesz podesłać mi na PW dane do zaplecza. Wcześniej utwórz mi konto super administratora. Później je usuniesz.

madjer22
25-12-2011, 15:38
Ok, ale w ostatecznośći. Wole popróbować sam, można sie nauczyć zawsze czegoś.
W phpMyAdmin? No jest taka tabela o tej nazwie, ale nie ma opcji wyłączenia.

Bazyl
25-12-2011, 15:39
@madjer22, a nie pomyliłeś forum z gg?!

nikszal
25-12-2011, 15:42
No jest taka tabela o tej nazwie, ale nie ma opcji wyłączenia.
No no, już Ci wierzę :D

enabled = 1 / włączony
enabled = 0 /wyłączony

madjer22
25-12-2011, 15:44
Nie. Tzn? Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Szukam tu pomocy.

Mam zamiast postów wysyłać privy lub też edytować poprzednie?

@nikszal
No jak? Mówimy o phpMyAdmin tak? No to mam tą listę tabel, a przy tabelach działania: Przeglądaj, Struktura, Szukaj, Dodaj, Wyczyść, Usuń.
Z rozwijanego menu poniżej również brak możliwości wyłączenia. Gdy wejdą w tabelę, nie znajduję wartości enabled.

nikszal
25-12-2011, 15:50
Mam zamiast postów wysyłać privy lub też edytować poprzednie?
Tę dyskusję można było skrócić (czytaj wyżej post #11). Chcesz sam rozwiązać problem, to się męcz.

Ja pytałem o prawa do katalogów i nie dostałem na to pytanie odpowiedzi. Nie potrafię czytać ze szklanej kuli.
Moje gg - 4599073