PDA

Zobacz pełną wersję : Forum do joomla



Langus97
25-12-2011, 16:34
Witam,
mam problem ponieważ poszukuję forum do Joomla, ale nie mogę znaleźc. Nie chodzi mi o komponent jak naprzykład kunena czy agora. Chodzi mi, aby na serwer ftp wrzucic dajmy na to phpbb3, kiedyś czytałem, że trzeba wrzucic to na ftp do folderu public_html/forum, ale potem trzeba zrobic jakis mostek jescze miedzy strona a forum... no i mam problem, a jestem pewien, ze da sie cos takiego zrobic. Prosze o pomoc, jak wrzucic forum do joomli :)

PS jesli zly dzial to przepraszam.

nikszal
25-12-2011, 16:55
Mosty do forum
http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum-bridges

Langus97
25-12-2011, 17:52
Okej, wielkie dzięki. A mógłby mi ktoś po krótce wyjaśnij jak to wszystko zrobić ?
Wrzuciłem forum mybb do folderu głównego, gdzie jest joomla i jej podfoldery - stworzyłem tam folder 'forum' i tam wrzuciłem całe pliki mybb (podobne do joomla np: admin, cache, modules itp).
Tylko co z tym mostkiem, gdzie go wrzucić? Czy może na joomli zainstalować jako moduł, bo nazwa plików mostku: przykładowy plik : mod_mybbhotthreads
W ogóle dobrze wrzuciłem forum mybb ? Proszę o pomoc

nikszal
25-12-2011, 18:08
Z instalacją forum całkiem dobrze kombinujesz.

A mostek jest modułem, który musisz zainstalować w Joomla. Jeśli liczysz na integrację użytkowników Joomla i forum to już Cię gaszę - nie ma takiej możliwości.
Ponadto po instalacji modułu będziesz musiał co nieco przetłumaczyć z angielskiego na nasz.

Langus97
25-12-2011, 18:34
Okej mam wszystko zrobione, ale jak zainstalowac to forum ?
Powinna się wyświetlić, chyba instalacja jak na joomla (podanie bazy mysql, ftp, konfiguracja) , nie mam bladego pojęcia jak to włączyć. Moduły są już na joomla, tylko nic w nich nie ma - takie bez zawartości.

A czemu nie ma takiej możliwości ? Czytałem coś, że użytkownicy muszą mieć takie same nicki na forum i na joomla ponoć, prawda ?

PS bo mi chodzi głównie o to, aby użytkownicy z mojej witryny mogli przejść do forum i tam prowadzić konwersacje, wolę Mybb bo jest bardziej po moje wymagania niż kunena. nie ma ŻADNEGO sposobu , aby można było kunene zamienić na mybb ?

nikszal
25-12-2011, 18:43
Powinna się wyświetlić, chyba instalacja jak na joomla (podanie bazy mysql, ftp, konfiguracja) , nie mam bladego pojęcia jak to włączyć.
Nie wiem, co powinno się wyświetlić, bo ta wiedza nie leży w zakresie instalacji i zarządzania CMS Joomla. Gdybym musiał, to pewnie bez problemu postawiłbym to forum.

A czemu nie ma takiej możliwości ? Czytałem coś, że użytkownicy muszą mieć takie same nicki na forum i na joomla ponoć, prawda ?
Moduł do MyBB nie integruje użytkowników. Wyświetla jedynie listy tematów i postów. Czytaj opisy na stronie do podanego przeze mnie linku.

PS bo mi chodzi głównie o to, aby użytkownicy z mojej witryny mogli przejść do forum i tam prowadzić konwersacje
Jak się dwa razy zarejestrują - w Jommla i na forum. Nie ma innej możliwości, a przynajmniej nie w tym forum.

Raveren
25-12-2011, 19:42
Powinna się wyświetlić, chyba instalacja jak na joomla (podanie bazy mysql, ftp, konfiguracja) , nie mam bladego pojęcia jak to włączyć.
Jesli wrzuciłeś pliki instalacyjne do folderu "forum" to wejdź na stronę "mojastrona/forum" i instalacja wystartuje sama.