PDA

Zobacz pełną wersję : Kolporter RSS na Joomla 1.7



Jablik
26-12-2011, 17:34
W mojej instalacji Joomla! wersja 1.7 polska brak jest w panelu administratora komponentu Kolporter RSS (Syndicate). Czy w tej wersji (jeszcze) go nie umieszczono? Czy można go gdzieś pobrać i zainstalować?

palyga007
26-12-2011, 19:35
od tej pory to tzw "doniesienia"

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

zwiastun
26-12-2011, 20:45
Przemku, ale Kolporter nazwy nie zmienił. Był i jest. Na swoim miejscu.

creatiff
30-12-2011, 10:27
Witam
mam jakieś bliżej nieokreslny prioblem z publikacja kolportera...
na home.pl i na netart.pl
wszystko w J17 moduly uruchiomine - wszystko zgodnie z instrukcje - a RSS nie widac... jakies pomysly? Nie wysweitla sie link na glosnej - z obrazkiem rss i przekirowaniem

mboy
30-12-2011, 10:38
Hmm, a co pokazuje moduł RSS? jakiś błąd ? Włącz pokazywanie także jego nazwy + link do www

creatiff
30-12-2011, 10:40
no wlasnie wszystko wyskakuje ok... kolpene nemo... zero pokazania sie RSS - normalnie pod 1.5 smigalo na tych serwerach i na szblonach artistera...

x122
02-01-2012, 20:02
Trafiłem na ten sam problem. W konfiguracji globalnej RSS ustawione na 10, w menu w opcjach integracji RSS ustawiony na "pokaż" i "wprowadzenie", moduł Kolporter opublikowany... W kolporterze nic się nie wyświetla, w pasku adresu przeglądarki też nie, w module kolporter - pusto. Czy powinienem coś jeszcze ustawić?

zwiastun
02-01-2012, 20:24
Tak to możecie pisać sobie a muzom.
Link do strony?

creatiff
03-01-2012, 08:07
wstyd sie przyznac... pomogl upgrade do 173 ;)

x122
03-01-2012, 22:42
U mnie niestety po aktualizacji wersji do 1.7.3 pojawiło się kilka problemów, najbardziej widoczny z tym, że zamiast daty wprowadzenia artykułu miałem napis "COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON".

Spróbowałem podejść do tematu od drugiej strony i wrzuciłem moduł syndicate z wersji 1.7.3, problem został częściowo rozwiązany. Tzn w module Kolporter pojawia się link do kanału RSS (wcześniej się nie pojawiał). Odnośnik wygląda następująco: /index.php?format=feed&type=rss - po kliknięciu otwiera się pusta strona i nic się nie dzieje. Po sprawdzeniu logów apache znalazłem: PHP Fatal error: Call to undefined method JDocumentFeed::getHeadData() in ...\joomla\\cache\\cache.php on line 502, referer: http:...

Link do strony testowej: http://91.211.103.17

mbbartek
04-01-2012, 01:46
ja mam podobnie w joomli 1.6
uruchomilem kolportera. pokazuje mi sie ikonka, ale nie wysyla nic ;/
link do rss http://sportowapila.pl/index.php?format=feed&type=rss
po sprawdzeniu w validatorze http://validator.w3.org/feed/ pokazuje mi jakis blad zwiazany z tego co zrozumialem z czasem ;/
Invalid date-time. The value specified must meet the Date and Time specifications as defined by RFC822, with the exception that the year should be expressed as four digits.
podaje, ze ze mam przestawic czas ;/
jak moge to naprawic??

zwiastun
04-01-2012, 03:09
Przykro nam, że masz problem, ale problemy z 1.6 są problemami tych, którzy uparli się używać 1.6. Od sierpnia ubiegłego roku wersja 1.6 nie jest wspierana!

zwiastun
04-01-2012, 03:22
@x122: a co, niby, ma się dziać? Kolporter ma sens na stronie, na której masz np. przegląd artykułów czy listę artykułów, a nie pojedynczy artykuł. Z czego mają Ci się generować wiadomości kanału informacyjnego?

mbbartek
04-01-2012, 11:58
Od sierpnia ubiegłego roku wersja 1.6 nie jest wspierana!
nie jest wspierana na forum?? przeciez to jest dzial 1.6-1.7 ;/
poza tym korzystalem z kolportera, ktory jest wbudowany w joomle a nie z zewnetrznego, wiec to chyba nie powinno sie gryzc??
chetnie bym przeskoczyl na joomle 1.7, ale obawiam sie ze moduly jak i templatka, ktora jest pod joomle 1.6 nie bedzie dzialac poprawnie ;/
czy problem z otwarciem kanalu na joomli 1.6 jest naprawde niemozliwy do rozwiazania??

x122
04-01-2012, 12:02
Na stronie testowej są dwa artykuły właśnie w przeglądzie artykułów:)

W każdym razie oba problemy udało się rozwiązać. Na "COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON" lekarstwem okazało się zainstalowanie nowego pakietu językowego.

Rozwiązaniem tego, że po kliknięciu w RSS nic się nie dzieje jest użycie modułu syndicate z wersji 1.7.3 i edycja pliku: libraries/joomla/cache/cache.php
W linii 502 jest (gdzieś znalazłem informację, że jest to linia 530):
if ($loptions['nohead'] != 1) {
Należy to zmienić na
if ($loptions['nohead'] != 1 && method_exists($document, 'getHeadData')) {

mbbartek
04-01-2012, 12:17
czyli powinienem pobrac joomle 1.7.3 dogrzebac sie w niej w ten modul, zainstalowac go w mojej joomli 1.6 i nastepnie edytowac plik cache.php??
dobrze zrozumialem??

x122
04-01-2012, 12:32
Tak, pobierz joomle 1.7.3, rozpakuj sobie ją gdzieś, zaznacz katalog "mod_syndicate", skopiuj go i wklej do swojego katalogu z modułami zastępując już istniejące pliki (konkretnie chodzi o zamianę pliku "helper.php" - nie zagłębiałem się w niego, więc nie wiem czym się różni od tego który aktualnie masz).
Po tej podmianie edytuj plik cache.php i powinno wszystko działać.

mbbartek
04-01-2012, 12:35
czyli wystarczy przekopiowanie samego pliku helper.php?? czy jednak musze caly katalog przewalac??

x122
04-01-2012, 14:11
Prawdopodobnie wystarczy sam plik. Natomiast ja przekopiowałem cały katalog.

zwiastun
04-01-2012, 14:34
nie jest wspierana na forum??
Wersja 1.6.x nosi dziś numer 1.7.3. Za kilka dni będzie nosić numer 2.5.
Kolejne wersje oprogramowania wydawane są m.in. po to, by naprawić usterki wykryte w poprzednich.

[QUOTE=mbbartek;266967przeciez to jest dzial 1.6-1.7 ;/[/QUOTE]
Bo to jest Joomla! tej samej linii rozwojowej.

mbbartek
05-01-2012, 20:13
Rozwiązaniem tego, że po kliknięciu w RSS nic się nie dzieje jest użycie modułu syndicate z wersji 1.7.3 i edycja pliku: libraries/joomla/cache/cache.php
W linii 502 jest (gdzieś znalazłem informację, że jest to linia 530):
Kod:
if ($loptions['nohead'] != 1) {
Należy to zmienić na
Kod:
if ($loptions['nohead'] != 1 && method_exists($document, 'getHeadData')) {

zrobilem, tak jak pisales i niestety nie pojawia sie nawet ikonka rss ;/
aha, ta linie kodu mialem w 487 linii, a nie 502 ani 530 ;/
cos nadal jest nie tak ;/

nikszal
05-01-2012, 21:02
zrobilem, tak jak pisales i niestety nie pojawia sie nawet ikonka rss ;/
I nie poprawi się, dopóki nie zaczniesz czytać ze zrozumieniem @zwiastuna. Tak, wiem, że czytanie ze zrozumieniem dzisiaj jest wielką sztuką i nie każdy to potrafi. Tym niemniej przeczytaj jeszcze raz to, co @zwiastum napisał:


Kolporter ma sens na stronie, na której masz np. przegląd artykułów czy listę artykułów, a nie pojedynczy artykuł. Z czego mają Ci się generować wiadomości kanału informacyjnego?

mbbartek
05-01-2012, 21:03
a byles na mojej stronie?? jest tam tylko pojedynczy artykul??

nikszal
05-01-2012, 21:06
A byłeś na mojej stronie? Mam tam przegląd artykułow z kategorii i kolporter działa na 5+.
O koloprterze w pojedynczym artykule nawet nie pomyślałem, bo gdyby to nawet zadziałało, to i tak byłoby zupełnie nonsensowne.
Po co komu informacja statyczna zapożyczona z innej strony?

mbbartek
05-01-2012, 21:10
niestety nie bylem na Twojej stronie, ale jesli jestes tak laskaw wejdz na moja www.sportowapila.pl i zerknij czy jest tam tylko jeden artykul. nie znam sie za bardzo na joomli, wiem moze zle to postrzegam.
a tak poza tym, to pewnie masz joomle 1.7

nikszal
05-01-2012, 21:17
Szablon do bani, obcięty ostatni artykuł http://www.sportowapila.pl/, padający śnieg. Jeszcze więcej tych bajerów włącz, to na pewno będzie "lepiej".
A w ogóle to masz u mnie dodatni punkt ujemny, bo ja jestem Falubazem. Mówi Ci to coś?


a tak poza tym, to pewnie masz joomle 1.7
Zgadłeś. Mam Joomla 1.7.3. Wersją 1.6 bawiłem sie tylko przez tydzień i cierpliwie czekałem na coś mniej kłopotliwego.

zwiastun
05-01-2012, 21:17
nie znam sie za bardzo na joomli
1. Zacznijmy więc od tego, że nazwa "Joomla!" jest nieodmienna.
2. Już Ci to razy co najmniej dwa wyraźnie pisałem: Twoje problemy z Joomla 1.6 są Twoimi problemami na własne życzenie. Tylko w kolejnych wydaniach numerowanych 1.7 poprawiono kilkaset usterek. Nie chcesz ich mieć poprawionych, to masz, co masz.
3. Wyświetlana na stronie startowej treść nie pochodzi z komponentu - to treści generowane przez moduł.
Wątek zamykam, bo zaczyna służyć biciu piany.