PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa/nazwa użytkownika - po co to?



docxxx
26-12-2011, 17:35
Po jaką xxxxxxx (spokojnie z ekspresją słowną wyrażania emocji - kultura obowiązuje :-), Pzdr Gall) Joomla utrudnia życie i wprowadza w błąd tą Nazwą i Nazwą użytkownika? Po co są te dwie nazwy? Ta pierwsza to imię i nazwisko, a druga to login, tak?
Jak mogę wyłączyć pole Nazwa? Chcę przy zakładaniu konta i wszelkich innych rzeczach używać tylko Nazwy użytkownika. Chciałbym to zrobić jak najmniej inwazyjnie, bez użycia potężnych komponentów typu JoomSocial czy ComunityBuilder. No chyba, że inaczej się nie da...
I jeszcze jedna kwestia. Gdzie mogę zmienić tłumaczenie z Nazwa użytkownika na login? W com_component i com_user tego nie ma.

Gall Anonim
26-12-2011, 19:31
a. po pierwsze zawsze możesz schować jedno z pól ustawiając tak poprawki w kodzie aby domyślnie jedno było równe drugiemu
b. jako człowiek obecny na forum dłużej niż ja powinieneś wiedzieć że wszelkie teksty odpowiadające za zawartość pól, podpowiedzi, komponentów znajdują się zazwyczaj w plikach językowych
Pzdr

neo_fox
26-12-2011, 20:53
Po co są te dwie nazwy

Ze względów bezpieczeństwa.
Jeżeli w artykułach jest podana nazwa autora, i ta nazwa byłaby równocześnie nazwą uyżytkownika wymaganą to zalogowania się do portalu to włamanie się do strony jest już o połowę prostsze.