PDA

Zobacz pełną wersję : Porada dotycząca CB 1.7.0



strona
26-12-2011, 21:06
WItam
Mam Joomla 1.7.3 i zainstalowanego CB 1.7.0 a także moduł do tego CB 1.7.0 . Kiedy daje w module logowania: Zarejestruj się to wyświetla mi się formularz ale trochę inny niż w CB. Brakuje połowę pól. Pola chyba pozostają takie jak na początku instalacji. Nie wiem dlaczego. Moduł logowania podstawowy w Joomla usunąłem i zainstalowałem ten od CB. Mam tylko takie pola a powinne być jeszcze inne:

Pełna nazwa: *
Użytkownik: *
Hasło: *
Potwierdź hasło: *
Adres email: *
Powtórz adres email: *

A przecież w CB jest dużo więcej pół do wypełnienia. Po prostu nie czyta formularza z CB 1.7.0 tylko chyba jakimś cudem z Joomla. Ktoś może mi wytłumaczyć co źle zrobiłem?

Kolejne moje pytanie to takie:
Jak może zmienić status poszczególnym pól w formularzu rejestracji? Takie jak np. Drugie imię ? itp.

strona
28-12-2011, 19:38
Witam ponownie.
Ustawiłem w CB 1.7.0 pozwól na rejestrację użytkowników:tak. nie zależnie od globalnych ustawień strony.
Następnie wszedłem w: Konfiguracja globalna > Prawa dostępu > Grupę Public ustawiłem :

Logowanie w witrynie - Zabronione
Logowanie na zaplecze - Zabronione
Logowanie do wyłączonej witryny - Zabronione

^^^^^^^^^^^^^^^^
Te czynności miały na celu wyłączeniu logowania na stronie. W ten sposób chciałem zmusić do pracy Community Buldier. Niestety nie wiem czy dobrze zrobiłem. Raczej nie, gdyż rezultatów nie widać...;/

Jeśli postąpiłem niepoprawnie proszę o poradę.

alex51
28-12-2011, 20:06
Zakładam, że poradnik o CB (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder) dokładnie przeczytałeś?

strona
28-12-2011, 20:11
Hmmm. Poradnik czytałem. Wyczytałem z niego, że należy dokonać takich ustawień jak napisałem wyżej. Czy moglibyście mnie poprawić, jeśli coś nie tak...

alex51
28-12-2011, 20:17
Skoro uważasz, że wyczytałeś i zrobiłeś co należy, to nie powinieneś mieć problemów.
Domyślać się mogę, że potrzebujesz dodatkowych pól w formularzu rejestracyjnym, choć w pierwszym poście wspominałeś o module logowania. CB ma opcję wykorzystania swoich własnych, "fabrycznych" pól, które należy wybrać do użycia w formularzu rejestracyjnym.

strona
28-12-2011, 20:27
To znaczy tak. W module logowania chodzi mi tylko o to, że podczas rejestracji z poziomu CB Login formularz rejestracyjny wygląda tak samo jak podczas, gdy był poprzedni standardowy formularz rejestracji w Joomla. Cały czas wyświetlają się podstawowe pola.

Kwestia druga. To chcę usunąć zbędne mi pola w formularzu rejestracyjnym w CB niestety nie mogę tego zrobić. Szkoda...Czy można to jakoś zrobić?

alex51
28-12-2011, 20:34
Ad.1 By skorzystać z z formularza rejestracyjnego CB należy opublikować moduł cblogin, wyłączając jednocześnie publikację standardowego modułu logowania.
Ad. 2 Do obsługi pól służy karta Field Management. Włączanie i wyłączanie poszczególnych pól do formularza rejestracyjnego odbywa się w wierszu Registration.
Dodam jeszcze, że to, co wcześniej zrobiłeś:

Konfiguracja globalna > Prawa dostępu > Grupę Public ustawiłem :

Logowanie w witrynie - Zabronione
Logowanie na zaplecze - Zabronione
Logowanie do wyłączonej witryny - Zabronione
jest zbyteczne i nie mające związku z poprawnością działania logowania przez CB.

strona
29-12-2011, 12:57
Ad1.

A więc tak:

Standarkowy Joomla 1.7 moduł logowania usunąłem, ponieważ zainstalowałem moduł logowania CB 1.7 > oczywiście moduł opublikowałem i podpiąłem pod daną pozycję.

Wyczytałem w tym poradniku dla CB , aby korzystać z logowania z CB należy wyłączyć możliwość rejestracji i logowania w całej witrynie i ustawiłem w CB 1.7.0 pozwól na rejestrację użytkowników:tak. nie zależnie od globalnych ustawień strony.

Następnie. aby wyłaczyć logowanie i rejestrację dałem te prawa dostępu:

Konfiguracja globalna > Prawa dostępu > Grupę Public ustawiłem :

Logowanie w witrynie - Zabronione
Logowanie na zaplecze - Zabronione
Logowanie do wyłączonej witryny - Zabronione

alex51
29-12-2011, 13:17
Zamiast się powtarzać proponuję abyś sprecyzował czego oczekujesz od komponentu CB i ewentualnie określił o jakie pola chciałbyś rozbudować formularz rejestracyjny.