PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Paginacją joomla 1.7



rado85
27-12-2011, 09:28
Witam,
spotkałem się z problemem polegającym na tym że na karcie przeglądu artykułów w kategorii czasem "zasysa" divy do wewnątrz. Wcześniej miałem problem z divem footer, teraz tak łatwo nie da się tego przeskoczyć.
Prosze sprawdzić tutaj paginację, na 1 stronie jest w innym miejscu, a na drugiej stronie jest tam gdzie była na poczatku czego dowodza różne style css:

http://producent-muzyczny.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=108&limitstart=0

Proszę o pomoc pozdrawiam.

nikszal
27-12-2011, 12:07
na karcie przeglądu artykułów w kategorii czasem "zasysa" divy do wewnątrz
Wymyśl coś bardziej prawdopodobnego, a najlepiej zmień kolor czcionki w paginacji, bo jeszcze się nikt taki się nie urodził, kto dojrzał czarny tekst na czarnym tle.
Nic nie jest "zasysane". Paginacja jest, tylko w kolorze czarnym.

rado85
27-12-2011, 12:13
@nikszal
Dzięki za odpowiedź.
Zostałem źle zrozumiany. Wiem że paginacja jest. ale zobacz jak ona wygląda na stronie 1, a jak na 2. na poczatku wyglądało jak na stronie 2 i nie wiem w jaki sposób się zmieniło. Położenie paginacji w kodzie jest zupełnmie inne.
Pozdrawiam

nikszal
27-12-2011, 12:21
Powiem tak - na rozwiązywanie problemów na hostingu home.pl już nie mam nerwów. Przez ostatnie dwa dni mocno dał mi się we znaki ten serwer i w rezultacie mój klient zmienił usługodawcę na innego, bezproblemowego. Teraz jest strona chodzi jak po szynach kolejowych. Zero problemów.

rado85
27-12-2011, 12:29
Dzięki za odpowiedź!
Wiem że home daje czesto ciała, ale na localhost mam to samo... więc tym razem to nei home...
Pomocy!: )

nikszal
27-12-2011, 12:32
Możesz podesłać mi ten szablon. W wolnej chwili zajrzę do niego.
nikszal@interia.pl

rado85
27-12-2011, 23:05
wystarczyło że zmieniłem opcję przeglądu artykułów. z Wyświetlanych 4 artykułów zmieniłem na 6 i jest ok. Dziwne, ale działa, ciekawe jakie dziwne kwestie będa w styczniu w joomla 1.8 :)

mam inny problem. Gdy ustawiam Przyjazne adresy na full z modrewrite to nie działa przejście na kolejną podstronę w Paginacji. Musze oznaczyć opcję adresy z przyrostkiem. Ale to juztypowo wina HOme. Pozdrawiam

joomiko
23-01-2012, 12:03
rozwiązanie dla przejścia na kolejną stronę paginacji w home
w pliku htaccess zamienić linijkę
RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]
na
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]

lub dodać tę drugą jeśli nie używamy pierwszej i paginacja na home będzie ok (problem rozwiązali mi na czacie w home)

rado85
23-01-2012, 15:22
Czyli jednak Home. Prawdopodobnie dostosują serwer do jomla 1.7 jak już 2.0 wyjdzie...