PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przypisać style css do pojedyńczych artykułów



czupkolandja
27-12-2011, 20:06
Witam
Jak w temacie, chciałbym przypisać style każdemu z artykułów osobno, ale w panelu kontrolnym wchodząc na dany artykuł nie można przypisać przedrostka css, jak jest to w przypadku pozycji menu. Jak można to zrobić?

Pozdrawiam

palyga007
27-12-2011, 20:10
Opisywałem coś podobnego tylko odnoszącego się do tytułu artykułu.
Tzn jak zmodyfikować kod, aby móc dodawać dowolną klasę css w parametrach artykułu.

Gall Anonim
27-12-2011, 20:12
Konkretnie co chcesz uzyskać - style można nadać również bezpośrednio edytorem lub w komponencie tworzyć gotowe szablony dla artykułów o ile się powtarzają

czupkolandja
27-12-2011, 20:27
tzn. chciałbym każdemu z artykułów nadać tło, także tytułom, tyle że w tytułach chciałbym tło do końca "contentu", i aby było ono zaokrąglone, tylko nie wiem czy w stylach css można przypisać 2 obrazki do jednego elementu.

---------- Post dodany o 20:27 ---------- Poprzedni post był o 20:26 ----------

up' moja strona: http://wojciechrallyart.pl/

kodhtml
28-12-2011, 10:45
Pobierz id artykułu i dopisz klasę do danego elementu (np. dla body gdy wyświetlasz dany artykuł czy dla tabeli gdy wyświetlasz listę).

czupkolandja
28-12-2011, 14:46
ok super, tylko czy mógłbym prosić o jakiś wzór jak to zrobić? Wiem o co chodzi, ale nie wiem w jakiej postaci to zapisać w CSS. Dopiero się uczę o css, więc proszę o wyrozumiałość :)

czupkolandja
30-12-2011, 18:25
Czy mogę prosić o pomoc?

---------- Post dodany o 18:25 ---------- Poprzedni post był o 13:51 ----------


Pobierz id artykułu i dopisz klasę do danego elementu (np. dla body gdy wyświetlasz dany artykuł czy dla tabeli gdy wyświetlasz listę). Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, w jakiej postaci to zapisać w CSS? Byłbym bardzo wdzięczny.

zwiastun
30-12-2011, 18:33
Dopiero się uczę o css, więc proszę o wyrozumiałość
Zatem najlepiej się jeszcze poucz, zanim zaczniesz wcielać w życie swoje pomysły.
To, co zamierzasz zrobić z gruntu przeczy stosowaniu kaskadowych arkuszy stylów. Stosuje się je po to, by takie same elementy formatować w taki sam sposób za pomocą jednego zestawu reguł.Ty zaś takie same elementy (artykuły), chcesz formatować w różny, odmienny sposób. Księżycowy pomysł. 1 artykuł do zrobienia, 5 jeszcze sobie można wyobrazić, choć już będzie w witrynie "kaszana", 100 - ???? kto to ostyluje i po jakie licho? Co z tego będą mieć użytkownicy oprócz oczopląsu?

czupkolandja
30-12-2011, 21:53
tzn. chciałem zrobić coś jak na tej stronie http://rajdowypuchar.pl/news.php . Chodzi mi o te artykuły pod mapką; ich tytuły są w takiej fajnej zaokrąglonej ramce :). Tak czy siak, dziękuję za zainteresowanie się tematem.

zwiastun
30-12-2011, 22:04
Do takiego efektu nie jest potrzebne przypisywanie stylów CSS całym artykułom.
W przedstawionym przykładzie masz
a) przestarzały sposób osadzania artykułów w tabelkach
b) sformatowane komórki
W całości rzecz absolutnie nie do naśladowania.
Zgłębiaj CSS, a i takie rzeczy tylko lepszymi metodami potrafisz z czasem zrobić

nikszal
30-12-2011, 22:09
http://wojciechrallyart.pl/

Możesz mi powiedzieć, gdzie masz arkusz css szablonu, bo jakoś w źródle strony go nie widzę.

Bez niego zapomnij o graficznym tle pod tytułami artykułów. A najlepiej skonstrujuj szablon oparty na blokach, bo ten u Ciebie funkcjonujący budowany był za króla ćwieczka.