PDA

Zobacz pełną wersję : adsmanager 2.6.5 - aktualizacja



basia791
28-12-2011, 21:37
Witam, chciałam zaktualizować adsmanager do wersji 2.6.5 Nie wiedziałam jak to zrobić dokładnie i zainstalowałam komponent. Myślałam, że się nadpisze. Kategorie ogłoszeń zostały, ale ogłoszenia zniknęły. Jak je mogę odzyskać na tej wersji adsmanagera? Czy ktoś wie?

nikszal
28-12-2011, 21:52
Jak je mogę odzyskać na tej wersji adsmanagera? Czy ktoś wie?
Z kopii bezpieczeństwa o ile ją masz lub poproś administratora serwera i przywrócenie strony z backupu (o ile jest to w miarę porządny serwer i admin backupuje strony).

basia791
28-12-2011, 22:04
Mam kopię, ale czy muszę przywracać całą kopię, czy można jakoś tylko ogłoszenia? W myadmin mam te ogłoszenia nadal w tabeli jos_adsmanager_ads ale adsmanager 2.6.5 ich nie widzi.

nikszal
28-12-2011, 22:15
Mam kopię, ale czy muszę przywracać całą kopię, czy można jakoś tylko ogłoszenia?
Jeśli potrafisz wyodrębnić z kopii bazy tylko tabele Ads Manager to zaryzykuj. Jednak pewniejszy jest powrót całej strony do stanu przed instalacją (aktualizacją) nowego komponentu, bo wówczas powrócisz do plików komponentu przed aktualizacją.


W myadmin mam te ogłoszenia nadal w tabeli jos_adsmanager_ads ale adsmanager 2.6.5 ich nie widzi.
Pewnie nowa wersja komponentu ma inną strukturę rekordów i dlatego nie widzi starych ogłoszeń. Pytanie - czy właściwie dokonałeś aktualizacji?

basia791
29-12-2011, 18:02
Może ktoś poradzi w jaki sposób aktualizować adsmanager bez utraty ogłoszeń. Albo też jak tabele adsmanager przenieść i gdzie ?

nikszal
29-12-2011, 18:06
Na stronie autora jest forum. Przejrzyj je.

basia791
29-12-2011, 18:33
Próbowałam przywrócić kopię zapasową ale wyświetla mi się komunikat "Could not open configuration.php for writing." POMOCY!!!!!!

nikszal
29-12-2011, 18:37
Plik konfiguracyjny configuration.php nie jest zapisywalny. Zmień jego chmod na 644. Może miec również zmienione rozszerzenie na php.bak lub samo .bak

W jaki sposób stawiasz stronę z backupu?

basia791
29-12-2011, 18:42
W jaki sposób stawiasz stronę z backupu? - z panelu admina

Zmień jego chmod na 644. Może miec również zmienione rozszerzenie na php.bak lub samo .bak - czy można wytłumaczyć to w bardziej prosty sposób?

nikszal
29-12-2011, 18:52
- z panelu admina
Rozumiem, że robisz to w panelu administracyjnym na serwerze?


- czy można wytłumaczyć to w bardziej prosty sposób?
Mozna. Wejdź na serwer FTP, odnajdź plik (w głównym drzewie katalogów) configuration.php, kliknij na nim prawym klawiszem myszy i w zalezności od klienta ftp wybierz Properties / Chmod, albo Prawa pliku i ustal nową wartość na 644.