PDA

Zobacz pełną wersję : Google maps



marois
29-12-2011, 00:02
Witam
Mam taki problem z pluginem googlemaps - nie wyświetla mapy w żadnej przeglądarce. Wstawiłem kod do artykułu i pojawia się pusta stronka, Przejrzałem źródła strony i widzę że w miejscu gdzie powinien być kod jest info noscript i dodatkowo żeby włączyć javscript, którego obsługa jest włączona. A poza tym wcześniej uruchomiłem Contact map i ten działa bez problemów, mapki śmigają aż miło.

Jdwind
29-12-2011, 00:42
Zrób dokładnie to samo tylko przy wyłączonym edytorze. I nie edytuj tego artykułu z włączonym edytorem.

marois
29-12-2011, 09:10
Witam
Wszystkie edytory wyłączyłem, nic to nie zmieniło. Próbowałem różnych sposobów wstawiani ale:(. Nawet przy wyłączonych edytorach zawsze na końcu dostawia jeden apostrof.

nikszal
29-12-2011, 10:10
i dodatkowo żeby włączyć javscript, którego obsługa jest włączona
Zapomnij o oglądaniu mapy bez włączonej obsługi js. Przebiegnij się do kumpla i sprawdź stronę na jego komputerze.

marois
29-12-2011, 14:18
Witam

js włączona - bez tego nie działał by też komponent contact map, który też wyświetla mapki googla a tam wszytko śmiga super .(sprawdzałem na 3 przeglądarkach operze, IE, Firefoksie) i googlemap nie działa na żadnej. Na drugim kompie w domu też nie działa.
pozdrawiam

nikszal
29-12-2011, 14:23
Przejrzałem źródła strony i widzę że w miejscu gdzie powinien być kod jest info noscript i dodatkowo żeby włączyć javscript, którego obsługa jest włączona. A poza tym wcześniej uruchomiłem Contact map i ten działa bez problemów, mapki śmigają aż miło.
Konflikt skryptów?
Wyłącz Contact Map i sprawdź Google Maps.

marois
29-12-2011, 15:29
Witam

Było sprawdzane niestety nic się nie zmieniło po wyłączeniu, a usuwać nie chcę do spr.. bo bardziej zależy mi na comtact map.

nikszal
29-12-2011, 15:30
Daj adres strony.

marois
29-12-2011, 17:12
infokostrzyn.pl

---------- Post dodany o 17:12 ---------- Poprzedni post był o 17:10 ----------

A goglemaps w zakładce Miasto Kostrzyn

nikszal
29-12-2011, 17:27
Zakładam, że dobrze dodałeś kod mapy do artykułu, ale... daruj sobie Joomla 1.6, bo nie jest już rozwijany i jest Joomla 1.7.3 oraz zmień szablon i sprawdź ponownie. Nie pamiętam już o co konkretnie chodziło, ale też miałem problemy z szablonem allrounder-j1.6.

marois
29-12-2011, 17:35
Witam
Problem w tym że stronka ma działać za max miesiąc i z braku czasu mogę nie ogarnąć wszystkiego. Dzięki za pomoc. Powalczę jeszcze dziś. I zobaczę może dokonam tych zmian.

nikszal
29-12-2011, 17:53
Problem w tym że stronka ma działać za max miesiąc i z braku czasu mogę nie ogarnąć wszystkiego.
Żartujesz? Aktualizacja na dobrym serwerze trwa kilka minut.

marois
29-12-2011, 19:57
Pod warunkiem, że wszystko pójdzie bez problemów.Stronka stoi na Home a tu się czasami pojawiają problemy.

---------- Post dodany o 19:57 ---------- Poprzedni post był o 19:01 ----------

Witam
Poddałem się z googlemap, wrzuciłem Zh GoogleMap i śmiga, teraz tylko dopracuje wygląd. I mam nadzieję że wszystko będzie ok. Z tego co tak na szybko przejrzałem w opcjach to ma sporo możliwości. Jak skończę to dam znać i jak ktoś będzie zainteresowany to może zobaczyć efekt a ja służę pomocą w miarę możliwości. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

rafalje
05-03-2012, 09:09
Moze sie komus przyda. Chcialem przetestowac plugin google maps J17. Po zainstalowaniu przekopiowalem przykladowy kod znajdujacy sie w opisie autora pluginu (w plugin managerze) do artykulu:

Usage: {mosmap width='500'\|height='400'\|lat='52.052312'\|lon='4 .447141'\|
zoom='3'\|mapType='Satellite'\|text='sv DWO'\|tooltip='DWO'\|
marker='1'\|align='center' }

Oczywiscie nie dzialalo. Trzeba przeczytac opis dalej, zeby skumac w czym blad ;):

(goto html view of an article and (...) remove the slash \ before the pipe \|)

Zanim jednak na to wpadlem to sie niezle zawiesilem...

Bazyl
05-03-2012, 09:16
Zauważ, że jesteś na polskim forum.
Jeżeli już podajesz komunikat po angielsku, niżej napisz po polsku.

Gall Anonim
05-03-2012, 09:25
@rafalje
to trzeba było wkleić kod i się zapytać.
Całkiem normalne jest że prawidłowa składnia to:
{mosmap width='500'|height='400'|lat='52.052312'|lon='4 .447141'|
zoom='3'|mapType='Satellite'|text='sv DWO'|tooltip='DWO'|
marker='1'|align='center' }
Tyle razy już używałem tego pluginu że nawet głowy by mi nie przyszło że można użyć takiej składni - skąd ty żeś to wytrzasnął bo o ile pamiętam w dodatku przykład były ok.
Pzdr

rafalje
05-03-2012, 20:13
Gall Anonim, skladnia, ktora podaje jest skopiowana wlasnie z dodatku (sic!). Za brak tlumaczen, wybaczcie. W kazdym razie prawidlowa skladnia jest taka jak podaje Gall Anonim. Pozdrawiam.