PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Sigplus



Ruda
29-12-2011, 00:49
Witam

Do tej pory sigplus działał mi bez zarzutu... ostatnio dodałam kilka nowych fotek i zamiast galerii wywala mi coś takiego:


Wrong JPEG library version: library is 62, caller expects 80 `/tmp/magick-HoNePjOH' @ error/jpeg.c/EmitMessage/236

{gallery id=Pocahontas sortcriterion=mtime sortorder=desc width=120 height=120 layout=flow crop=0 labels=captions alignment=center orientation=horizontal buttons=0 links=0 counter=0 overlay=1}Mioty/MiotP/Pocahontas{/gallery}

W momencie kiedy usuwam te dodatkowe zdjęcia galeria wraca do siebie i wszystko jest ok.

Będę wdzięczna za pomoc.

nikszal
29-12-2011, 10:32
Pliki z jakim rozszerzenie wrzuciłaś? JPEG?

Ruda
29-12-2011, 10:57
Tak, JPEG (rozszerzenie .jpg). Dokładnie takie same jak reszta zdjęć w galerii - tylko reszta się wyświetla, a nowo dodane już niekoniecznie ;)

nikszal
29-12-2011, 11:10
Wrzuć na próbę jedną z tych fotek do programu graficznego, np. Gimp-a i zapisz ją ponownie zwracając uwagę na format zapisu. Często zdarza się, że niepozorne fotki mają inny format (np. jpeg) i powodują błędy na stronie. Już przerabiałem taką sytuację.

Ruda
29-12-2011, 12:22
Wrong JPEG library version: library is 62, caller expects 80 `/tmp/magick-Fwwum10m' @ error/jpeg.c/EmitMessage/236

Nadal rozwala galerię i pokazuje się to samo oprócz zmieniającego się katalogu (?) po tmp.

nikszal
29-12-2011, 12:50
pokazuje się to samo oprócz zmieniającego się katalogu (?) po tmp.
Tego nie rozumiem. Masz źle podane ścieżki do logs i tmp?
Gdzie masz hosting, podrzuć link do strony.

Karol99
29-12-2011, 13:13
Sprawdź, czy Twój serwer spełnia wymagania Sigplus (szczególnie pkt. 2 - wygląda na to, że to ten ImageMagick się awanturuje):

- PHP version 5.1 or later
How to check: open Help/System Info in administration back-end, look for PHP Version in column Setting.

- GD or ImageMagick library support
How to check: open Help/System Info in administration back-end, click tab PHP Information, find section gd, look for enabled next to features GD Support, GIF Read Support, GIF Create Support, JPG Support and PNG Support; or find section imagick and look for enabled next to imagick module.

- JSON support (some advanced features only)
Required only if you would like to pass engine-specific parameters to pop-up window, slider or overlay captions engines, e.g. {gallery slider:effect=shutter}fruit{/gallery}. Not required for passing regular parameters, e.g. {gallery lightbox=boxplus rows=2 cols=4}fruit{/gallery}.
How to check: open Help/System Info in administration back-end, click tab PHP Information, find section json, look for enabled next to feature json support and check whether you have at least 1.2.0 of json.

nikszal
29-12-2011, 13:22
Ja pytałem o ścieżki i hosting, a nie wymagania sigplusa, to te musi spełniać serwer. Jak to sprawdzić własnie w powyższym poście zacytowałaś.
Na dzień dobry interesuje mnie hosting, prawa do katalogów, ścieżki do to tmp i logs, wpis w $live_site oraz adres strony, bo inaczej będziemy przerzucać się niepotrzebnymi informacjami.

Karol99
29-12-2011, 13:40
@nikszal: to ja (Karol99) poprosiłem Rudą (autorkę wątku) o sprawdzenie, czy serwer spełnia wymagania Sigplusa.

Z cytowanych komunikatów błędów wynika, że wywoływana przy tworzeniu miniaturek biblioteka jest w wersji niższej, niż oczekiwana.

Co do ścieżek: wygląda na to, że przy tworzeniu miniaturek w katalogu /tmp jest każdorazowo tworzony podkatalog magick-cośtam. Jednak to nie niewłaściwe ścieżki powodują tu błąd.

nikszal
29-12-2011, 13:46
Przepraszam za niezamierzoną zmianę płci :(

Z cytowanych komunikatów błędów wynika, że wywoływana przy tworzeniu miniaturek biblioteka jest w wersji niższej, niż oczekiwana.
To już dużo wyjaśnia. Stary soft na serwerze, a Joomla i jej rozszerzenia mają co raz większe wymagania. Tym nie mniej rzeczy o których pisałem wyżej mają niebagatelne znaczenie dla poprawnego działania Joomla i warto je sprawdzić.

Karol99
29-12-2011, 14:25
@Ruda

Obawiam się, że Twojego problemu bez interwencji u hostingodawcy nie da się rozwiązać: powinien zaktualizować bibliotekę libjpeg. W korespondencji z nim możesz użyć tego linku (http://webhostingneeds.com/Wrong_JPEG_library_version:_library_is_62,_caller_ expects_80).

Ruda
29-12-2011, 15:20
Adres strony: http://www.lesnychochlik.pl/index.php/pl/kocieta/26-miot-o/16-obsession (jedna z galerii która się wykrzacza po wgraniu zdjęć) , hosting na linuxpl.com.
Nie rozumiem tylko dlaczego z częścią zdjęć galeria działa, a przy dodaniu nowych się wykrzacza? Skoro ogólnie spełnia wymagania (bo działa) to nie powinno pojawiać się coś takiego po wgraniu fotek (czy źle myślę?)

Jeśli chodzi o wymagania Sigplusa:


PHP Version 5.2.17

gd
GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.34 compatible)
FreeType Support enabled
FreeType Linkage with freetype
FreeType Version 2.4.4
T1Lib Support enabled
GIF Read Support enabled
GIF Create Support enabled
JPG Support enabled
PNG Support enabled
WBMP Support enabled
XBM Support enabled

json
json support enabled
json version 1.2.1


Więc wydaje się być wszystko ok.

Acha, na chwilę obecną zdjęcia są wywalone (bo wolę mieć działającą galerię z nieaktualnymi zdjęciami niż niedziałającą ;)). Jeśli to coś pomoże mogę je znowu wrzucić.

---------- Post dodany o 15:20 ---------- Poprzedni post był o 15:17 ----------


@Ruda

Obawiam się, że Twojego problemu bez interwencji u hostingodawcy nie da się rozwiązać: powinien zaktualizować bibliotekę libjpeg. W korespondencji z nim możesz użyć tego linku (http://webhostingneeds.com/Wrong_JPEG_library_version:_library_is_62,_caller_ expects_80).

Ale jakim cudem do tej pory wszystko działało? Przecież raczej niczego nie robi się "w dół" tylko w górę jeśli już...? Zgłupiałam.
Poza tym nie jest tak, że galeria nie działa - nie działa z nowymi zdjęciami... ze starymi wszystko śmiga.

Karol99
29-12-2011, 15:47
Rzeczywiście wygląda jakby wskazane przez tworcę Sigplusa wymagania były spełnione. Spróbuj jednak napisać do hostingodawcy. Sądzę, że to tam trzeba szukac rozwiązania problemu.


Ale jakim cudem do tej pory wszystko działało? Przecież raczej niczego nie robi się "w dół" tylko w górę jeśli już...?

Coś musiało się zmienić... Jeśli Ty nie upgradowałaś Sigplusa, to może hosting coś zmienił u siebie? Wydaje mi się dość prawdopodobne, że ta biblioteka libjpeg nie jest bezpośrednio wywoływana przez Sigplusa - robi to chyba któreś z używanych przez niego narzędzi.


Poza tym nie jest tak, że galeria nie działa - nie działa z nowymi zdjęciami... ze starymi wszystko śmiga.

Bo błąd pojawia się gdy Sigplus przy pierwszym wyświetleniu nowej galerii próbuje wygenerować miniaturki dla niej.

BTW jeśli masz na dysku zdjęcia ze "starej" galerii możesz spróbować wgrać je ponownie robiąc nową galerię i zobaczyc co się stanie. Możesz też spróbować zrobic kopie strony przy uzyciu Akeeby i sprawdzić jak zachowa się np. na JAMP-ie.

nikszal
29-12-2011, 15:50
Bo błąd pojawia się gdy Sigplus przy pierwszym wyświetleniu nowej galerii próbuje wygenerować miniaturki dla niej.
A gdzie je generuje? Warto sprawdzić chmod tego katalogu.

Karol99
29-12-2011, 15:59
A gdzie je generuje? Warto sprawdzić chmod tego katalogu.

To prawda, warto pójść za tą radą - miaturki lądują w katalogu /cache/preview/. Przy okazji też sprawdź i /tmp.

tylut
30-12-2011, 11:08
U mnie dziwnie działa ten sigplus. Musze mieć włączony moduł logowania żeby wyświetlał obrazki, jeśli wyłącze moduł logowanie to znikają również obrazki??? czy to jest jakoś powiązane-jaki polecacie inny moduł działający na tej samej zasadzie?

Ruda
11-01-2012, 22:27
Od kilku dni hosting próbuje rozwiązać problem, natomiast mam wrażenie, że oni poruszają się bardziej po omacku niż ja. Sprawdziłam prawa do katalogów, wszystko wydaje się być w porządku. Jakieś pomysły jeszcze? Czy przeinstalowanie sigplusa może coś dać? Czy jeśli to zrobię usunie mi poprzednio potworzone galerie?

nikszal
11-01-2012, 23:14
Sprawdziłam prawa do katalogów, wszystko wydaje się być w porządku.
Czy to stwierdzenie oznacza, że są zapisywalne i wyświetlają się na "zielono" w Witryna / Informacja o systemie / Prawa do katalogów ?

Ruda
11-01-2012, 23:20
Czy to stwierdzenie oznacza, że są zapisywalne i wyświetlają się na "zielono" w Witryna / Informacja o systemie / Prawa do katalogów ?

Yup.

Problem został rozwiązany przez hosting, natomiast gdyby ktoś mi wyjaśnił "> OK,poprawilem to ale musialem wylaczyc imagemagicka dodatek na Pana domenie" z czym to się wiąże? Czy to będzie kuku dla mnie, czy mogę to olać?

nikszal
11-01-2012, 23:29
Spróbuj teraz zainstalować galerię Phoca i zobaczysz czy wyłączenie imagemagicka ma wpływ na działanie galerii.

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Grafika_i_DTP-Edytory_grafiki-ImageMagick/4736

Ruda
11-01-2012, 23:34
Spróbuj teraz zainstalować galerię Phoca i zobaczysz czy wyłączenie imagemagicka ma wpływ na działanie galerii.

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Grafika_i_DTP-Edytory_grafiki-ImageMagick/4736

Boję się :P. Coś jeszcze popsuję i znowu będzie... Sigplus działa (tfu tfu) bez zarzutu bez tego, przynajmniej póki co.