PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyświetlić artykuły z kilku kategorii.



arextom
29-12-2011, 05:47
Szukam od dłuższej chwili sposobu na wyświetlenie artykułów z kilku kategorii i znajduję tylko sposoby na osiągnięcie tego efektu, ale wymagają one zbyt dużej pracy w czasie dodawania nowych artykułów.

Pytam więc, czy istnieje sposób na wyświetlenie przeglądu artykułów z kilku kategorii? Tak jak w module "Artykuły z kategorii", można zaznaczyć z których kategorii mają być wyświetlane artykuły.

Dodam, że interesuje mnie wyłącznie wyświetlanie artykułów z kilku kategorii, czyli nie jestem zainteresowanymi sposobami takimi jak:

tagowanie artykułów
dodawanie artykułów do kilku kategorii
jakiekolwiek inne sposoby dające taki sam efekt ale wymagające jakichś czynności w czasie dodawania każdego nowego artykułu

zwiastun
29-12-2011, 20:24
A ta dłuższa chwila u Ciebie, to ile?
Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie na temat Joomla?

arextom
29-12-2011, 20:34
Wiedziałem, że tak się to skończy :)

A ta dłuższa chwila u Ciebie, to ile?
Napisałem wyraźnie o co chodzi i nie prosiłem o analizowanie ile w moim przypadku znaczy "zbyt dużo". No ale jeśli to konieczne to wyjaśnię: nie mam zamiaru uczyć 40 magistrów, że dodając artykuł należy dodawać go do kilku kategorii i to w różnych kombinacjach w zależności od tematyki artykułu. A jak już się nauczą, to potem będę musiał się codziennie logować i sprawdzać czy przypadkiem ktoś nie zapomniał dodać artykułu do drugiej kategorii, bo na pewno tak będzie. Znam ich, nie pracuje z nimi od wczoraj.

Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie na temat Joomla?
Jak widać, zarejestrowałem się tutaj 05-04-2007 więc łatwo się domyślić, że nie odkryłem Joomli wczoraj. Pisanie na forum uważam za ostateczną ostateczność, między innymi z powodu takich postów jak Twój powyższy, zupełnie zbędny i nie mający związku z moim pytaniem. Przy jakimkolwiek problemie poświęcam godziny na poszukiwania rozwiązania i zazwyczaj je znajduję. W tym wypadku nie udało mi się znaleźć zadowalającego rozwiązania, stąd moje pytanie tutaj.

Wystarczy wyjaśnień?

nikszal
29-12-2011, 20:48
Gdyby problem pisania artykułów do kilku kategorii na raz był prosty do rozwiązania, to duże portale informacyjne typu interia, onet, wp, gazeta.pl już dawno by z niego korzystały, a tymczasem bazują na tagowaniu. Wg mnie sam pomysł umieszczania jednego artykułu w kilku kategoriach jest bezsensowny, bo jakoś nie widzę artykułu o alkoholizmie w kategorii zdrowie, ochrona środowiska i animals.

zwiastun
29-12-2011, 20:50
1. To, że jesteś od 2007 roku na forum o niczym nie świadczy.
2. Ale skoro już tak zacząłeś, to raczej daruj sobie uczenie magistrów. Żeby innych uczyć, trzeba samemu umieć wystarczająco dużo.
3. W Joomla 1.6+ przegląd artykułów z kategorii służy do prezentacji artykułów z kategorii jednej lub wielu (w tym przypadku podrzędnych).
4. Jedynym sposobem wyświetlania przeglądu artykułów z wielu różnych kategorii (nie należących do jednej nadrzędnej) jest przegląd wyróżnionych.

nikszal
29-12-2011, 20:54
Są też gotowe szablony z już zainstalowanymi modułami, np Ja Teline IV z JoomlArt.

arextom
29-12-2011, 21:26
Wg mnie sam pomysł umieszczania jednego artykułu w kilku kategoriach jest bezsensowny,
No tak jakby kompletnie mnie to nie interesuje. To że czegoś nie rozumiesz nie znaczy że jest bezsensowne. Mam stronę kierowaną do 3 grup osób i jedna grupa ma widzieć artykuły z kategorii A, B, C i D, druga grupa tylko z A, B i C, a trzecia z B, C i D.


1. To, że jesteś od 2007
Świadczy o tym, że jestem zarejestrowany na forum od 2007 roku i np że nie poznałem Joomli wczoraj, czyli nie można powiedzieć, że o niczym nie świadczy :)


2. Ale skoro już tak zacząłeś, to raczej daruj sobie uczenie magistrów.
Nie mam pojęcia do czego się to odnosi, nawet nie wiem jak to skomentować :D


3. W Joomla 1.6+ przegląd artykułów z kategorii służy do prezentacji artykułów z kategorii jednej lub wielu (w tym przypadku podrzędnych)
Wiem. Nie mam tak prostej struktury kategorii. Opisałem wyżej.


przegląd wyróżnionych.
Wiem. Nadal jest to problem zaznaczania przy każdym artykule że ma być wyróżniony.


np Ja Teline IV z JoomlArt
Nie zmienię dopracowywanego miesiąc szablonu na jakiś badziewny ale z odpowiednio wyświetlanymi artykułami.

Czyli podsumowując, skoro:
Gdyby problem pisania artykułów do kilku kategorii na raz był prosty do rozwiązania można było odpowiedzieć na moje pytanie jednym postem o treści np:

Wyświetlanie artykułów z wielu kategorii nie jest możliwe do osiągnięcia w prosty sposób, dlatego nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu.

Nie raz zastanawiałem się ile się trzeba napracować, żeby mieć na koncie np 17 979 wpisów na forum. No ale teraz rozumiem, jak się pod każdym pytaniem najpierw podważa umiejętności pytającego, potem napisze kilka oczywistych rzeczy albo jeszcze inne, kompletnie nie związane z tematem, to się wpisów nazbiera.

No to tyle, nie mam więcej pytań i długo nie będę miał. A już na pewno nie na tym forum bo to strata czasu, chyba że po prostu wy dwaj jakoś mało ukierunkowani na pomoc, a bardziej na bzdurne gadanie i ocenianie.

W każdym razie dziękuję, pozdrawiam.

nikszal
29-12-2011, 22:05
Nie zmienię dopracowywanego miesiąc szablonu na jakiś badziewny ale z odpowiednio wyświetlanymi artykułami.
Jeśli uważasz, że ta kobyła (http://www.joomlart.com/demo/#templates.joomlart.com/ja_teline_iv) jest badziewiem to masz problem z własnym ego.

Również pozdrawiam
(na długo)

zwiastun
30-12-2011, 04:09
A.

Wysłane przez zwiastun
2. Ale skoro już tak zacząłeś, to raczej daruj sobie uczenie magistrów.
Nie mam pojęcia do czego się to odnosi, nawet nie wiem jak to skomentować


nie mam zamiaru uczyć 40 magistrów, że dodając artykuł należy dodawać go do kilku kategorii
Jak widać, nie wiesz sam, co piszesz.
B

Mam stronę kierowaną do 3 grup osób i jedna grupa ma widzieć artykuły z kategorii A, B, C i D, druga grupa tylko z A, B i C, a trzecia z B, C i D.
Tego typu problemy rozwiązuje się wykorzystując grupy i poziomy dostępu, a nie przez umieszczanie tego samego artykułu w kilku kategoriach.

arextom
30-12-2011, 04:25
Co ty ********sz człowieku? Mam napisać: "dzień dobry, proszę się zalogować bo inaczej nie potrafiłem zgrupowac przeznaczonych dla ciebie artykułów" ?? Mówiłem o trzech rożnych grupach docelowych do których kierowana jest strona a niektóre artykuły przeznaczone są dla wiecej niż jednej grupy więc musi się to wyświetlać w kupię, w odpowiednim miejscu. Nikt się nie będzie logował.

Co do części A, nadal nie wiem co chcesz przekazać. Pisałem o tym ze grupa nauczycieli nie potrafi obsługiwać czegoś takiego jak joomla więc trzeba ich tego nauczyć i nie chcę wprowadzać dodatkowych problemów, rzeczy do zapamiętania.

Śmiać mi się chce jak czytam te wasze odpowiedzi które kompletnie nie maja sensu i związku z moim pytaniem.

Gall Anonim
30-12-2011, 09:56
@arextom
co prawda zrobiono cię na czerwono jednak dam ci najprostsze rozwiązanie z możliwych - masz tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/frontend-news) kilka możliwości w stylu minifrontpage (akurat ten moduł nie występuje w opcji dla 1.6+ czy też 1.7.+ ale GK4 występuje i można prawdopodobnie przy jego pomocy rozwiązać twój problem) - zerknij więc tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/frontend-news) - a co do reszty ............................ cóż - sam sobie odpowiedź.
Pzdr

kurtz
30-12-2011, 10:01
Nikt się nie będzie logował.

w takim razie nie ma możliwości zorganizowania uprawnień dla użytkowników nn.