PDA

Zobacz pełną wersję : zakładka tylko dla niezalogowanych



Tisek
29-12-2011, 22:53
witam! na mojej stronie zawarte są zakładki typu zaloguj, zarejestruj się i po zalogowaniu tracą sens bytu, co zrobić aby widoczne były tylko dla użytkowników niezalogowanych, wg mnie są one całkowicie zbędne a nie mam pomysłu jak się ich pozbyć, pozdrawiam Tisek

nikszal
29-12-2011, 22:57
Jakie masz zakładki? Piszesz o linkach w module logowania?

Tisek
29-12-2011, 23:09
nie, chodzi mi o to że niezalogowany użytkownik wchodzi na stronę, widzi takie zakładki jak start, zarejestruj się, zaloguj, kontakt itd itd, a po zalogowaniu nie chce aby widzial zaloguj i zarejestruj, chodzi mi o narmalne zakładki z projektanta menu, moduły ani komponenty nie mają nic do rzeczy

nikszal
29-12-2011, 23:46
A po co je wstawiłeś do menu? Moduł logowania nie wystarczy?

Tisek
30-12-2011, 00:02
ok z zaloguj masz racje, i zaraz usune z menu, ale co z zarejestruj? da sie zrobic tak jak mowilem?

nikszal
30-12-2011, 00:09
W module logowania nie ma linku do rejestracji?

Tisek
30-12-2011, 00:19
nooo jest :D ale mimo nie ma możliwości zrobienia tak jak mówiłem? tak samo chciałem postąpić z galerią, aby dla ludzi z zewn byl zwykly pokaz slajdów, a jak sie zaloguje to tamta się ukrywa i pojawia się ta(jak ktoś się zaloguje nie widzi tej zewn.), wiem że można dać dostęp do poszczególnych galerii, ale chciałem mieć 2 inne komponenty i jedynym sposobem jest ten opisany wcześniej

nikszal
30-12-2011, 00:25
Zacznij rozróżniać prawa dostępu publicznego od pozostałych. Linki dostępu publicznego mają najwyższy priorytet, bo widzą je wszyscy niezależnie od tego czy są, czy też nie są zalogowani. Można wprawdzie tworzyć grupy dostępu i przypisywać do nich konkretnych użytkowników, ale na skalę masową nie ma to żadnego sensu.

Tisek
30-12-2011, 00:33
ale zawsze jest tak (moge sie mylic), ze to co jest widoczne publicznie (ma najwyzszy priorytet) jest ok - widza to wszyscy, a mi chodzi zeby jak ktos sie zaloguje juz tego nie widzial, chce troche obrocic role, nie chce zeby zalogowani widzieli to co z pozoru jest publiczne

nikszal
30-12-2011, 00:39
Jak się ktoś zaloguje z linku o dostępie publicznym, to nadal będzie widział linki o dostępie publicznym i linki dla zarejestrowanych, bo linki o dostępnie publicznym widzą wszyscy: niezalogowani, zalogowani i użytkownicy o specjalnych prawach. Ty chcesz postawić Joomla na głowie. Tylko p co te kombinacje?

Tisek
30-12-2011, 00:49
no to moze doradz mi jak mam zrealizowac to: chce zrobić galerie dla osob zewn., fotki bardziej przeselekcjonowane, oraz galerie dla osob zalogowanych, wszystkie zdjecia zadnych ograniczen, jak wg Ciebie najlepiej bedzie to zrobic?

nikszal
30-12-2011, 01:04
Od tego trzeba było zacząć, zamiast walić głową w ścianę z bezsilości.

Tworzysz w galerii kategorie dla zarejestrowanych. Tworzysz nowe menu (ukryte), które nigdzie nie będzie widoczne, bo nie przypisujesz modułu tego menu do żadnej pozycji w szablonie. W tym menu wstawiasz link do kategorii obrazów dla zarejestrowanych. Tworzysz dodatkowe menu i moduł menu (tylko dla zarejestrowanych) do pozostałych kategorii dla zarejestrowanych i moduł publikujesz je na stronie. Dodatkowo możesz podpiąć inny szablon dla linków do galerii dla tylko zarejestrowanych. Z chwilą zalogowania się ustawiasz w module logowania przekierowanie do pierwszej kategorii zdjęć tylko dla zarejestrowanych. Powinno zadziałać.

Tisek
30-12-2011, 01:22
ok dzieki wielkie :) w tym wypadku pomorze, dzieki i pozdrawiam

Jdwind
30-12-2011, 02:39
w tym wypadku pomorze...
Nikszal chyba nie z Pomorza :)

nikszal
30-12-2011, 11:22
Oczywiście, że nie jestem z Pomorza. Już mieszkam w trzecim z kolei województwie, choć nigdy nie zmieniałem adresu zameldowania. Najpierw było to woj. wrocławskie (dawno temu), później zielonogórskie, a obecnie lubuskie. Do (po)morza mam o ho ho.

mmi1
31-12-2011, 00:43
Gdybyś jednak (jak niektórzy sugerują:)) chciał sprawy stawiać na głowie, to może pomoże przypadkowo znaleziona uwaga w komponencie Quick Logout:

Making your Login menu item disappear
If you have a Login menu item that you would like to make disappear when the user logs in, then refer to the Joomla documentation on how to implement a Guest mode.

You can access the instructions on how to use the Joomla "Guest Feature" here:
http://docs.joomla.org/How_do_you_hide_something_from_logged_in_users%3F

mmi

polskimnich
04-01-2012, 21:44
Witam,
Czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że ja również chcę chyba postawić joomlę na głowę. Mam joomle 1.5 i chcę wstawić moduł z własnym kodem HTML w taki sposób, by niezalogowani widzieli coś innego niż osoby zalogowane - nie chodzi mi tu o dodatkowe treści, moduły czy menu, tylko o to, by mój moduł z własnym kodem HTML, który jest widoczny publicznie dla niezalogowanych został zastąpiony inną treścią lub innym modułem z własnym kodem HTML po zalogowaniu się. Próbowałem z różnymi poziomami dostępu, ale oczywiście nic nie wyszło (moduł publiczny jest zawsze widoczny) - czy jest na to jakiś sposób lub czy można dopisać jakiś kod w treści HTML (w tym moim module z własnym kodem) by jedna część byłą widoczna tylko dla niezalogowanych, a pozostała część tego kodu tylko dla zalogowanych?
Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

nikszal
04-01-2012, 21:57
Zapraszam do działu zleceń. Złóż tam swoją ofertę, a ja na nią odpowiem i uzgodnimy warunki. Albo... wytęż umysł.

mmi1
05-01-2012, 23:56
Spróbuj Advanced Module Manager - dla J!1.5 obsługiwał specjalną kategorię użytkowników niezalogowanych.

mmi

nikszal
06-01-2012, 00:07
Nie mam zainstalowanych żadnych wodotrysków, a mimo to niezalogowani widzą inne informacje w module (Moduł Demo), a zalogowani też inne.
http://testsite.linuxpl.info/

polskimnich
09-01-2012, 10:54
nikszal - jak dodać moduł, który jest widoczny tylko dla osób zalogowanych to też potrafię. Chodzi o to, by Twój Moduł Demo był widoczny dla osób niezalogowanych z informacją XXX, a dla osób zalogowanych z treścią YYY, tak by nie wiedzieć treści XXX.

mmi1 - dziękuję za informację - na pewno spróbuję tego modułu.

nikszal
09-01-2012, 11:13
Zaglądasz na forum raz na tydzień i jeszcze masz pretensje. Sytuacja zmienia się dynamicznie :D
http://testsite.linuxpl.info/