PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie



marcin690
30-12-2011, 11:47
Witam !
Jak zrobić przekierowanie w artykule ? Chodzi mi o to, że jeśli ktoś kliknie w artykuł to przeniesie go gdzie indziej. ( do wyświetlania artykułów używam Lof Article Scroller Module)

nikszal
30-12-2011, 11:59
Jak zrobić przekierowanie w artykule ? Chodzi mi o to, że jeśli ktoś kliknie w artykuł to przeniesie go gdzie indziej.
Po co chcesz robić taki chaos na stronie? Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby ktoś czytając zajawkę o "modzie" kliknął w tytuł tej zajawki i system przeniesie go do artykułu o "wodzie".

Czy Wy wszyscy debiutanci od razu musicie rewolucjonizować Joomla nie zaznajamiając się choć z częścią jego możliwości?

marcin690
30-12-2011, 12:54
Tak jak wspominałem używam Lof Article Scroller Module oraz wpinacza i chcę pominąć artykuł aby od razu wyświetlił się wpinacz.

nikszal
30-12-2011, 13:00
Przemyśl jeszcze raz swoją koncepcję i dokładnie ją opisz, bo z dotychczasowych dwóch Twoich postów nic nie rozumiem. Podeprzyj się linkiem do strony.

marcin690
30-12-2011, 13:08
helpforpets.pl i kliknij w onet ;)

nikszal
30-12-2011, 13:15
1. Po co instalujesz nie rozwijany Joomla 1.6 ?
2. Włącz podgląd pozycji modułów w szablonie.

marcin690
30-12-2011, 13:27
Nie było wyboru ;P jestem na 1&1 / obrazek emocji usunięty - nikszal /
podgląd jest tutaj : http://demo.gavick.com/joomla16/jul2011/index.php/template/lorem-ipsum/module-positions

---------- Post dodany o 13:27 ---------- Poprzedni post był o 13:19 ----------

da się zrobić takie przekierowanie ?

nikszal
30-12-2011, 13:29
Po pierwsze - nie życzę sobie i innym ogladania twojego jęzora. Zamiast ignorowania społeczności forum i wyładowywania swych emocji w tak niekulturalny sposób przyłóż się do zdobywania wiedzy o Joomla.

Po drugie - niezależnie od serwera zawsze istnieje mozliwość zainstalowania pełnej i aktualnej wersji CMS-a. Instalacja z autoinstaloatora tylko potwierdza, że nie wiele wiesz o Joomla.

Po trzecie - nie interesuje mnie podgląd pozycji modułów na stronie Gavicka, tylko w Twoim szablonie. Chcę zobaczyć co i gdzie umieściłeś. Włączenie podglądu to tylko dwa kliknięcia włącznie z zapisaniem konfiguracji.

marcin690
30-12-2011, 13:32
już włączyłem

nikszal
30-12-2011, 14:02
Wszystko jest możliwe (prawie wszystko) http://testsite.linuxpl.info/index.php?option=com_sobipro&sid=59&Itemid=101

Utwórz nowe menu (ukryte). Utwórz do niego moduł menu i nie przypisuj go do żadnej pozycji w szablonie. W module wpinacza umieść portal onet.pl. Moduł wpinacza przypisz z palca do pozycji nie istniejącej w szablonie, np. 'na_marsie'. Utwórz artykuł i wepnij do niego moduł wpinacza

{loadposition na_marsie}
W main menu utwórz (na chwilę) link do tego artykułu po to, żeby mieć do niego adres w pasku przeglądarki. Kliknij na nowo utworzony link i skopiuj go z paska. Następnie wejdź do modułu z logo onet.pl i podlinkuj to logo skopiowanym adresem. Ostatnim etapem jest przerzucenie linku do artykułu z main menu do menu ukrytego. I to tyle. Wystarczyło uruchomić myślenie.
Sposób działa na 100%.

marcin690
30-12-2011, 14:24
ok, dzięki