PDA

Zobacz pełną wersję : po uzupełnieniu artykułu - podział na 2 kolumny



wini74
30-12-2011, 15:15
witam
na stronie www.wrotaorawy.pl dodałem artykuł V Memoriał dra Emila Kowalczyka w Biegach Narciarskich gdzie była fotka i tytuł 28.01.2012 w Lipnicy Wielkiej - Przywarówce. i wszystko grało
jak dodałem pozostały tekst to stronę podzieliło mi na 2 kolumny lewa z artykułami a prawa pusta.w czym tkwi problem??

zaznaczam ze treść kopiowałem z innej strony, być może w tym tkwi problem ale jak tak to jak kopiować aby grało??

zanim coś napiszesz to sprawdź ewentualne rozwiązania

wszystko gra - wystarczyło wkleić za pomocą wklej sam tekst i działa

nikszal
30-12-2011, 15:25
Jak kopiujesz treść wraz z niepotrzebnymi śmieciami to masz problem. Wrzuć skopiowaną treść do jakiegoś "mądrego" notatnika i dopiero z niego skopiuj na stronę.

A w kwesti kopiowania z innych stron - nie wystarczy skopiować i podać źródło. Obowiązują prawa autorskie i na kopiowanie trzeba mieć zgodę autora. Często niektóre portale ograniczają także prawo do korzystania z kanałów RSS zobowiązując potencjalnych "pożyczających" do publikowania ściśle określonej ilości słów lub znaków.

Taki drobny cytat warunków z jednej z gazet

2. W ramach dozwolonego użytku korzystający może zamieścić tytuł i maksymalnie 3 pierwsze zdania, korzystając z kanałów RSS dostępnych na stronach www.gazetalubuska.pl/rss pod warunkiem, że:
a. w miejscu, gdzie rozpowszechnia fragmenty materiałów, zamieści napis "czytaj dalej" i link aktywny, przekierowujący bezpośrednio do portalu www.gazetalubuska.pl do dalszej części materiału. Tytuł linku (ang. anchor text) kierującego bezpośrednio do artykułu źródła odpowiadać będzie tytułowi danego artykułu źródłowego,