PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena- Jak zmienić kolor liter?



Shz
30-12-2011, 17:51
Witam. Mój problem z Kunena polega na tym, że tekst w poście jest niewidoczny, ponieważ tło i tekst mają bardzo podobne kolory. Gdzieś czytałem, że Kunena "bierze" kolor z szablonu Joomla i nie można go zmienić bez zmiany koloru szablonu Joomla. W związku z tym mam trzy pytania:
1. Czy to, że Kunena "bierze" kolor z szablonu Joomla to prawda?
2. W edycji postu można ustawić kolor na czarny, ale jak stronka się rozwinie to bym nie nadążał z edycją postów. Czy da radę zrobić tak, by kolor czarny był kolorem domyślnym bez zmiany kolorów w szablonie ?
3. Czy można zrobić tak, aby Kunena nie "brała" koloru szarego z szablonu, tylko "brała" kolor czarny (który jest w szablonie)?

Stronka to http://equestria-serwer.ugu.pl


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Bazyl
30-12-2011, 17:58
Witam,

Jeżeli dasz adres strony to jakaś przyjazna dusza Ci pomoże. Inaczej kosz, niestety...

nikszal
30-12-2011, 19:20
Który kolor czcionki chcesz zmienić w forum?

Shz
30-12-2011, 20:58
Chcę zmienić kolor czcionki w postach. Chodzi mi dokładnie o to: 4853

nikszal
30-12-2011, 21:24
Na obrazku możesz sobie dowolnie zmieniać kolory w programie graficznym. Ja nie mam ochoty domyślać się o którą czcionkę chodzi, w którym poście i jaki ma być jej nowy kolor.

Shz
30-12-2011, 21:40
Na obrazku możesz sobie dowolnie zmieniać kolory w programie graficznym.
Że niby po co miałbym to robić? Nic nie zmieniałem, dodałem tylko ramkę wokół tekstu, o który mi chodzi i strzałkę oraz zamazałem swoje dane (nick, awatar itp.).


Ja nie mam ochoty domyślać się o którą czcionkę chodzi,
Czy na załączonym obrazku nie widać tego? A ja głupi myślałem, że ramka wokół czcionki o którą mi chodzi i strzałka wystarczą, mogłem dodać jeszcze wykrzyknik i wielki napis "O TO MI CHODZI!!!"


w którym poście
Toć to chyba logiczne, że chcę zmienić zaznaczoną czcionkę na całym forum. Gdybym chciał to zmienić tylko w jednym poście nie bawił bym się ustawieniami lub skryptami tylko użył edytora postów.


i jaki ma być jej nowy kolor.
Nie napisałem tego wprost, ale wg. mnie zdanie "Czy da radę zrobić tak, by kolor czarny był kolorem domyślnym[...]" wystarczająco dobrze mówi, że chcę zmienić tą prawie niewidoczną, chyba szarą czcionkę na czarną.

Liczyłem, że zostanie mi udzielona pomoc, a nie zostanę nazwany "fałszerzem screenów". No cóż, takie życie. Dalej liczę na pomoc w rozwiązaniu mojego problemu...

nikszal
30-12-2011, 21:54
Toć to chyba logiczne, że chcę zmienić zaznaczoną czcionkę na całym forum.
To nie jest logiczne, bo masz dwa odcienie koloru czcionek w postach.
http://equestria-serwer.ugu.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=3&id=2&Itemid=8

nikszal
30-12-2011, 22:13
Jeśli chodzi Ci o ten jasno szary odcień to dopisz sobie klasę na końcu arkusza css w szablonie

.kmsgtext
{
color: #000;
}