PDA

Zobacz pełną wersję : adsmanager 2.6.5 - nie widzi ogłoszeń



basia791
30-12-2011, 22:53
Witam, chciałam zainstalować nową wersję adsmanager więc zrobiłam tak jak piszą na ich stronie
"How do I update to a newer version of AdsManager?
Before 2.6: Just uninstall the current version installed and install the new version. When uninstalling the old one all files and database tables are left intact, not deleted, when installing the new version the table fields are altered if there has been done changes in the structure, but no records will be deleted so all ads and details keeps intact after the installation of the new version.
AdsManager 2.6 and later: Just install the new component with the old one inplace. It has been rewritten so that you can update instead of uninstall and then install."
Ponieważ miałam wersję starszą od 2.6 to ją odinstalowałam i zainstalowałam 2.6.5 . Jednak mimo zapewnień ogłoszenia zniknęły.
Jak je przywrócić.

kurtz
30-12-2011, 22:59
na logikę, tylko z kopii bezpieczeństwa i tylko tabele komponentu ... skoro zniknęły.

zwiastun
30-12-2011, 23:04
Sprawdź, czy są w bazie danych. Jeśli nie ma - bez kopii bazy danych nie przywrócisz, jeśli są (albo masz kopię bazy danych sprzed instalacji), przywrócenie danych będzie możliwe.

kurtz
30-12-2011, 23:04
chociaż nie, on coś zmienia z tego co jest tu napisane


the table fields are altered if there has been done changes in the structure

jeśli masz kopię poprzedniego systemu, przed aktualizacją, przywróć ją i spróbuj jeszcze raz. jeśli nie pomoże zdalna i lokalna operacja, to jest to problem dla wydawców tego komponentu. ostatecznie to oni zapewniają, chociaż zgodnie z umową gwarancji nie dają.

nikszal
30-12-2011, 23:17
@basia791

Zaktualizowałaś link w menu do Ads Manager po zainstalowaniu nowej wersji?

basia791
31-12-2011, 10:11
do nikszal: tak zaktualizowałam link


do zwiastun: są w bazie danych w tabeli jos_adsmanager_ads Czy możes mi podpowiedzieć jak je ukazać w tej wersji komponentu?

zwiastun
31-12-2011, 14:58
Dawno nie miałem do czynienia z tym komponentem.
Zrobiłbym tak
1. Czysta lokalna instalacja Joomla
2. Świeża instalacja na tym Joomla AdsManager
3. Dodanie kilku testowych ogłoszeń
4. Opublikowanie pozycji menu z ogłoszeniami
5. Porównanie tabel baz danych (czy i jakie są różnice - jeśli będą różnice w polach - dodanie brakujących pól (muszą mieć takie same własności)
6. Podmiana tabeli - przetestowanie czy działa
7. Jeśli się powiedzie, a powinno, przeniesienie do działającej witryny

basia791
31-12-2011, 16:39
Próbowałam na tej instalacji dodać ogłoszenie ale pojawiło mi się coś takiego:
AdsmanagerTableContents::store failed - Unknown column 'expiration_date' in 'field list' SQL=INSERT INTO `jos_adsmanager_ads` ( `id`,`userid`,`ad_headline`,`ad_text`,`email`,`dat e_created`,`expiration_date`,`published` ) VALUES ( '','62','pomocy','pomocy','b.stachyra@interia.pl', '2011-12-31 15:54:02','2012-06-28','1' )

---------- Post dodany o 16:39 ---------- Poprzedni post był o 15:51 ----------

no dobra, znalazłam, że brakuje pola expiration_date więc go wprowadziłam. Dodałam ogłoszenie i niby się dodało, ale ani na stronie admina ani na froncie go nie widać.

kurtz
03-01-2012, 12:58
instalator nie wprowadził aktualizacji w tabelach bazy danych, o którym pisałem w poprzedniej odpowiedzi. co do metod i przyczyn nie mam nic więcej do dodania.