PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem K2



bosopopiasq
31-12-2011, 09:46
Witam
Szczegóły:
zainstalowane najnowsze K2,CB,Joomla 1.7.3
Templatka Face J1.7=kompatybilna
Podczas rejestracji oraz edycji/wejściu w profil komponentu K2
Wyświetla sie komunikat

Calendar.setup:
Nothing to setup (no fields found). Please check your code

Dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?

Dziękuję za wszelka pomoc

Pozdrawiam

nie przepraszaj, tylko tak nie rób /bazyl

bosopopiasq
02-01-2012, 18:12
Przeszukałam cały net chyba...i co z powyższym..nikt nie wie?

palyga007
02-01-2012, 18:38
zapewne jakiś konflikt js.
czy po zmianie szablonu na inny problem nadal występuje?

bosopopiasq
03-01-2012, 06:04
Tak na innych szablonach to samo jest,nawet na systemowym ,już nie wiem gdzie szukać.
Odinstalowałam CB(bo znalazłam,gdzieś zeby spróbowac)i to samo-gorzej,bo w Kunena wtedy nie można zapisywać profilu,bo wyrzuca Error 500 Internal server

palyga007
03-01-2012, 08:37
A przetestuj na JAMP taką samą konfigurację.

PeFik
03-01-2012, 08:45
Dziwne, bo ja w necie znalazłem ludzi pytających o to samo, i czasem padały sensowne odpowiedzi.

palyga007
03-01-2012, 09:00
@Pefik

Skoro znalazłeś odpowiedź to naprowadź koleżankę. Wiem, ale nie powiem to wiesz...

bosopopiasq
03-01-2012, 10:23
niepotrzebny komentarz, moja uwaga wystarczy

JAMP PL + Joomla! 1.5 i 1.7 testowane było-i to samo
Odinstalowałam z ciekawości wszystko, zmieniałam szablony,usunęłam co nie potrzebne od pluginów zaczynając,wyczyściłam w phpadminie i pozostawiłam tylko K2 i efekt ten sam
Acha nawet w pliku rejestracyjnym wycięłam edytor i nic...

jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie w/w problemu proszę konkrety,bo to chyba popularny problem,tylko ja nie moge trafić na prawidłową odpowiedż.
Z góry dziękuję

kurtz
03-01-2012, 12:53
rozwiązanie jest takie, że :

czasy, kiedy na jed było 400 komponentów już dawno minęły, joomla! stał się w pewnym sensie platformą, a jeśli tak - stał się również biznesem. nikt nie chce pozostać w związku z tym w tyle. platforma po migracji do linii 1.6 wprowadziła pewne zmiany w samej strukturze.

to znowu pozwoliło w pewnym stopniu rozpocząć programowanie dla joomla! bardziej indywidualne, wykorzystując właśnie technologie, które nie są narzucone.

zmierzam do tego, że część komponentów firm trzecich na pewno będzie w 90 % zgodne z joomla!, ale wiele z nich będzie wchodziło w konflikty - chociażby ze względu na wykorzystywane technologie i o ile z joomla! zagrają, o tyle nie zawsze dodatek trzeci z dodatkiem trzecim będzie współgrał.

z problemów przedstawianych na forach, najczęściej wynika, że są to konflikty technologii.

nawet jeśli znajdziesz rozwiązanie doraźne w danej chwili, nie znaczy, że po aktualizacji ten problem nie pojawi się w takiej lub gorszej dla administratora formie, tylko wtedy będzie większy kłopot, bo administrator przekonany był, że jego serwis jest produkcyjny - skoro wszystko gra.

nie ! dlatego już teraz nawet z joomla! należy bardzo skrupulatnie planować każdy projekt lub korzystać z innych metod utrzymania serwisu.

bosopopiasq
04-01-2012, 12:44
Tak czytałam o tym i zastanawiam sie jak przejść z Joomla 1.7 do 1.6

palyga007
04-01-2012, 12:49
Tak czytałam o tym i zastanawiam sie jak przejść z Joomla 1.7 do 1.6



totalny bezsens.

bosopopiasq
04-01-2012, 16:02
chyba poto jest to forum wsparcia ,aby zadawać pytania,nie każdy wszystko wie
Więc Ty Moderatorze nie zapominaj jak byłeś cielęciem w tej dziedzinie
Czyli
"Zapomniał wół,jak cielęciem był"
Napisałam
''Tak sie zastanawiam"
skoro jest to nie możliwe,to jako Moderator powinieneś odpowiedzieć logicznie
np:
Nie jest to możliwe,aby przejść z Joomla 1.7 do 1.6

Tymczasem Twoja odpowiedż "To totalny bezsens"

sobie sreena zrobie i az dam na demotywatory,bo usuwasz to co Ci nie wygodne.
Ogólnie masa tu odpowiedzi Admina i Moderatora wyśmiewająca użytkowników

Bezsens

palyga007
04-01-2012, 16:19
bo usuwasz to co Ci nie wygodne.
Nie przypominam sobie, abym usunął jakąkolwiek swoją "niewygodną" odpowiedz, ale jeśli tak było to mi przypomnij.
Nie jesteś nowicjuszką na forum, przynajmniej w teorii jesteś tutaj w przybliżeniu tyle co i ja.
Nie zamierzam Tworzyć elaboratów na tematy oczywiste.
Skoro korzystasz z Joomla! to wypadałoby znać cykl życia tego oprogramowania.

bosopopiasq
04-01-2012, 16:27
jasne..daruj sobie jak i ja...
Zobacz ile ja pisze..ok, bo sama sobie radze,a skoro nie radze to się pytam.
Ostatnio zdałam pytanie na serwisie Citroena na temat
"Czy musze 4 koła dać jako zimowe-okazało sie ze nie, wystarczy 2 na przedni napęd-i po cholere kupiłam 4?
Odpowiedż"Bezpieczniej"
Mam prośbe ..uśmiechnij sie do siebie.


Pozdrawiam

zwiastun
04-01-2012, 18:54
Przeszukałam cały net chyba...i co z powyższym..nikt nie wie?

A ja mam, niestety, podobne do @PeFikowego wrażenie, że powyższe zdanie, to... pustosłowie

Ostrzeżenie przed tym błędem jest już w opisie skryptu, dostępnym m.in. pod tym adresem:
http://scripts.ringsworld.com/groupware-tools/streber-v0.0452/js/calendar-setup.js.html

Wpisanie w wyszukiwarkę Google błędu
"Calendar.setup:Nothing to setup (no fields found). Please check your code"
zwraca mnóstwo wyników, w wielu znajdują się różne opisy rozwiązań, zależne od sytuacji, w której błąd się pojawił

Nie wiem, czy da się skorzystać z tych porad akurat w Twoim przypadku. Niemniej, nie sposób poważnie potraktować Twoje oświadczenie, że "nikt nie wie", skoro pobieżny przegląd wyników wyszukiwania dowodzi, że podawano różne rozwiązania zależne od kontekstu.

Ba! Można nawet znaleźć podpowiedź odnoszącą się wprost do K2

http://getk2.org/community/New-to-K2-Ask-here-first!/4710-Calendarsetup-Nothing-to-setup-(no-fie

bosopopiasq
05-01-2012, 09:26
wpisywałam w Gugielka,szukałam nawet w translate i być może już pogubiłam sie bo tego nie widziałam
http://getk2.org/community/New-to-K2-Ask-here-first!/4710-Calendarsetup-Nothing-to-setup-%28no-fie

I porobiłam jak tam podane i problem zniknął
Bardzo Ci dziękuję @Zwiastun
Punkcik za pomoc się należy
Pozdrawiam i piwko stawiam.. :)

---------- Post dodany o 09:26 ---------- Poprzedni post był o 08:24 ----------

Edit
Nie dodałam,że to naprowadziło mnie na pewien trop
w parametrach rozszerzone Ustawić Używaj profilu użytkownika K2 na "NIE"