PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły na stronie startowej zaczynając nie od pierwszego



poek
01-01-2012, 22:15
Chciałbym aby artykuły na stronie startowej (wyróżnione) wyświetlały się zaczynając od np. 4 artykułu. Trzy wcześniejsze miały by być pominięte (wyświetlone są w module widocznym ponad art. wyróżnionymi). Jak to osiągnąć?

J!1.7.3

zwiastun
01-01-2012, 22:16
Usunąć je z przeglądu wyróżnionych

poek
01-01-2012, 22:38
To rozwiązanie odpada. Generalnie to chcę osiągnąć coś takiego:
w module wyświetlane są np. 3 artykuły wyróżnione (moduł contentslider)
mod modułem wyświatlana jest pozostała część wyróżnionych artykułów.

Aktualnie mam tak, że pod modułem mam powielone artykuły, które są już w module

zwiastun
01-01-2012, 22:44
Albo gruszka, albo pietruszka.
Oczywiście, wyobrażalne jest przebudowanie komponentu wyświetlającego artykuły wyróżnione. Moduły Joomla uwzględniają możliwość niewyświetlania artykułów wyświetlanych w przeglądzie wyróżnionych. Odwrotnej opcji, niestety, nie ma.

poek
01-01-2012, 22:53
Staram się właśnie wykombinować, w jaki sposób zmusić joomle do tego, żeby pomijała początkowe wyróżnione artykuły. Grzebię w kodzie ale póki co mizernie mi idzie :/

Karol99
01-01-2012, 23:28
Ale dlaczego się upierasz przy takim rozwiązaniu? Artykuły do modułu musisz i tak dodawać ręcznie. To wtedy, gdy stary artykuł A z niego zdejmujesz również ręcznie dodaj go do wyróżnionych - i po problemie...

poek
01-01-2012, 23:37
Moduł pobiera określoną ilość artykułów z bazy wyróżnionych. Więc nie muszę nic zmieniać. Jak dodam (user doda) nowy artykuł (jako wyróżniony), to w module całość się automatycznie przesuwa podobnie jak w stronie startowej. Pozostaje problem duplikacji artykułów w module i stronie startowej.

a_m
01-01-2012, 23:43
wyróżnione zamiast "wyróżnione na startowej" pokaż w innym module, który umożliwia wyświetlanie i wyróżnionych, i począwszy od któregoś tam artykułu - np. news show pro gk4 ma taką opcję - w parametrach wpisujesz cyferkę od którego ma pobierać artykuły

Karol99
01-01-2012, 23:44
Hmm.. to faktycznie zagwozdka... Mam w takim razie taki dziwny pomysł: spróbuj dać "display: none" w css dla divów o klasach leading-0, leading-1 i leading-2. Tylko nie wiem co wydarzy się, jeśli wyróznionych masz na więcej niż jedną stronę...