PDA

Zobacz pełną wersję : produkty, komentarze, oceny - jake rozszerzenie?



paulix
02-01-2012, 15:11
Chciałabym stworzyć serwis w którym zarejestrowani użytkownicy będą mogli dodawać opisy, zdjęcia i oceny produktów w różnych (kilkudziesięciu) kategoriach i po dodaniu takiego produktu inni zalogowani uzytkownicy będą mogli też dodawać swoje oceny i komentarze do tych produktów. Potem powinna być możliwość sortowania tych produktów wg. najczęściej polecanych, najlepiej ocenianych, ostatnio dodanych w danej kategorii (coś w stylu: http://wizaz.pl/kosmetyki/)

Trochę już szperałam po internecie szukając najepszego rozwiązania i wychodzi mi, że powinnam rozważyć 4 opcje:
1. na bazie forum, czyli dodawanie tych produktów jako posty na forum i pod tym postem kolejne posty z komentarzami i ocenami; do forum potrzebowałabym pewnie dodatkowych komponentów do ocen - średnio jestem za tym rozwiązaniem bo wydaje mi się za prymitywne
2. sobipro + Review & Ratings
3. K2
4. rozszerzenie (raczej płatne) jak np. JReviews - wolałabym nie płacić jeśli nie jest to konieczne więc liczę w pierwszej kolejności na inne rozwiązania

Mam zainstalowaną Joomle! 1.7 na home.pl. Wybrałam juz sobie szablon i zaczęłam go modyfikować pod swoje potrzeby. Chciałabym, żeby rozwiązanie które wybiorę działało z tym szablonem (nie narzucało swojego), oczywiście licze się z koniecznością modyfikacji. Strona będzie też miała inne funkcjonalności, więc chciałabym aby wybrane rozwiązanie nie zablokowało mi dalszego rozwoju strony: forum, może w przyszłości sklep.

Poradźcie proszę jak do tego podejść. Może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie o którym nie wiem? Może można połączyć sobipro z K2?

PeFik
02-01-2012, 22:53
ad 2) powinno ci starczyć i cenowo będzie najtańsze bo wydasz tylko kilkanaście euro
ad 3) z K2 musiałabyś za dużo kombinować.
ad 4) skuteczne, ale ... najdroższe wyjście na start.

Mamy 2012 rok, nie zaczynaj projektu bazując na J1.5, dobra rada.