PDA

Zobacz pełną wersję : Strona wielojęzyczna - prośba o poradę



yarael
02-01-2012, 21:19
Jak w temacie. Chcę zrobić stronę opartą na Joomli 1.7.x która będą mogły zarówno oglądać, jak i administrować (raczej redagować) osoby z wielu krajów. Nie chciałbym zrobić błędów od razu na starcie, więc jeżeli ktoś doświadczony w takich konstrukcjach mógłby coś doradzić, jak się do tego zabrać, jakie dodatki użyć (używałem kiedyś tylko joomfish) będę wdzięczny.
Założenia.
Od strony oglądającego - strona powinna, na tyle, na ile to oczywiście wykonalne, rozpoznawać język odwiedzającego i wyświetlać content w danym jezyku. Oczywiście standardowo pozwalać na przełączenie języka po kliknięciu na flagę czy wybranie języka z listy.
Od strony redaktora - logowanie na zaplecze (nie chcę mieć logowania od fronendu), interfejs joomli w danym języku - to chyba będzie proste, danemy redaktorowi po prostu na sztywno ustawie jego język. Ale jak zrobić, jak danych redaktor miał dostęp tylko do swoich rzeczy? Niemiec do części niemieckiej, Anglik do angielskiej, Czech do czeskiej itd.?
Jakoś nie wiem jak to ogarnąć.

zwiastun
02-01-2012, 21:30
Wybacz, ale pytasz o... kurs.
Doczytaj o wielojęzyczności w 1.6+, obejrzyj sobie demo (masz link na stronie głównej joomla.org). Problem z prawami dostępu też stawiasz na poziomie lamera, tak jakbyś nie miał zielonego pojęcia o zmianach w 1.6+.

yarael
02-01-2012, 21:53
Oj Zwiastunie, tak bez znieczulenia... :) Nie nie, raczej chodzi mi o nakierowanie czego NIE robić by nie wymyślać koła na nowo. 1.7 jest dosyć mocno pokręcona, w 1.5 na joomfishu jakoś to było prostsze. Zapytam inaczej - czy natywna wielojęzyczność nowej joomli jest wystarczająca do tego co chcę zrobić, czy jednak sięgnąć po jakiś dodatek?
Ale mam pytanie bonusowe - czy ktoś zna jakieś dobre proxy, przez które można zasymulować, skąd człowiek sie łączy? Anonimizery wybierają losowo. Może być umiarkowanie płatne.

zwiastun
02-01-2012, 22:32
Innej możliwości nie masz, jomfisha na razie nie ma

yarael
02-01-2012, 22:40
OK, w takim razie zaufam opinii i spróbuję okiełznać natywną wielojęzyczność.
Dzięki.