PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie instrukcji rejestracji w standardowym formularzu



Durl
03-01-2012, 19:07
Witam,

w temacie http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?87-Administracja-og%C3%B3lnie&order=desc poradziliśmy sobie z problemem dodania dodatkowych pól do formularza. Do pełni szczęścia potrzebowałbym wstawić kilkuzdaniowy tekst przed formularzem (wyżej) tak aby rejestrujący się mógł go przeczytać zanim wypełni pola.

Próbowałem edytować plik components/com_users/models/forms/registration.xml ale niestety mimo dobrych chęci cała strona mi się wysypuje gdy tylko dodam jakiś element. Nie bardzo wiem, czy tutaj trzeba CSS czy gdzieś w plikach php grzebać.

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam

Bazyl
03-01-2012, 19:12
Hej,

Nadpisywanie szablonem - materiał jest na wiki.
Sprawdż, co masz w swoim szablonie, w folderze html i ewentualnie dodaj pliki.

Zobacz w szablonie beez...

Durl
03-01-2012, 20:14
Bardzo Ci dziękuję. To było oczywiście to :)

Dla głąbów takich jak ja:
1. link do artykułu o którym wspomniał bazyl -> http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em
2. odrobina (podstawy podstaw) wiedzy o PHP i jesteśmy w domu

Kiedy już udało mi się wstawić tekst funkcją ECHO problemem był brak polskich znaków. Rozwiązaniem było wstawienie
<?php echo JText::_('COM_USERS_INSTRUKCJA'); ?> i edycja pliku pakietu językowego.

Bazyl
03-01-2012, 21:22
wstawić tekst funkcją ECHO

A zwykły html sprawdzałeś?

Durl
03-01-2012, 23:36
Używając czystego html problem jak przy funkcji echo. Żadne <?php header("Content-type: text/html; charset=utf-8"); ?> czy <meta> z podobnymi zwrotami nic mi nie dają. Podejrzewam, że plik default.php jest po prostu zakodowany w innym standardzie ale nie mam pomysłu jak w prosty sposób go przekonwertować (kiedyś to robiłem ale już nie pamiętam) :)

zwiastun
03-01-2012, 23:43
1. Zastosowałeś poprawne rozwiązanie. Dokładnie tak należało zrobić.
2. Drobna poprawka: deklaracja tej stałej językowej powinna się znaleźć w pliku językowym /language/overrides/pl-PL.ini
(Unikniesz w ten sposób nadpisania plikami językowymi w przypadku aktualizacji)

PS Gdyby wpisywać bezpośrednio w skrypcie tekst instrukcji, to trzeba wówczas zapisać skrypt w kodowaniu utf-8 bez BOM

Durl
05-01-2012, 13:13
1. Zastosowałeś poprawne rozwiązanie. Dokładnie tak należało zrobić.
2. Drobna poprawka: deklaracja tej stałej językowej powinna się znaleźć w pliku językowym /language/overrides/pl-PL.ini
(Unikniesz w ten sposób nadpisania plikami językowymi w przypadku aktualizacji)
1. Bardzo się ciszę, że w końcu coś zrobiłem dobrze :D :D :D
2. Szybciutko to zaraz zrobię ;)

Dziękuję bardzo