PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem obrazków na stronie głównej



Viveroth
04-01-2012, 16:31
Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem Joomla! świeżo po przejściu z wordpressa.

Dostałem do przebudowy graficznej stronę zapełnioną contentem, pluginami oraz dodatkowymi modułami.
Wszystko szło dobrze ale wciąż pozostało mi kilka problemów.

Na stronie głównej gdzie wyświetlane są poszczególne artykuły nie jestem w stanie zobaczyć zdjęć umieszczonych w tekście. Prawidłowo wyświetlają się natomiast osadzone pliki wideo no i oczywiście sam tekst.
Dodatkowo ponad tytułem wyświetlany jest pierwszy obrazek z wszystkich osadzonych w tekście (tak jakby jako obrazek tytułowy). Po wybraniu wyświetlenia pojedynczego artykułu, cały content wyświetla się poprawnie. (bez miniatury i z obrazkami w tekście).

W jaki sposób mogę sprawić by pełen content wyświetlał się na stronie głównej?

Z góry dziękuję za odpowiedź

zwiastun
04-01-2012, 17:47
1. To jest polskie forum - posługujemy się polskim słownictwem, a nie chwastami językowymi.
2. Opis nie zawiera informacji, na podstawie których można cokolwiek doradzić.

Viveroth
04-01-2012, 19:57
Proszę wybaczyć, przyzwyczajenie branży internetowej. Mówiąc content miałem na myśli treść.

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem więc nawet nie jestem w stanie stwierdzić, które dane mogą przydać się do identyfikacji problemu. Prosiłbym więc chętnych o wskazanie mi danych które powinienem przedstawić.

zwiastun
04-01-2012, 20:01
Link do strony

Viveroth
05-01-2012, 10:02
Niestety nie jestem w stanie nawet podać adresu. Strona jest w przygotowaniu i stoi na lokalnym serwerze. Wiem jednak, że problem ten istniał wcześniej jeszcze zanim strona "zniknęła" z sieci.

---------- Post dodany 05-01-2012 o 10:02 ---------- Poprzedni post był 04-01-2012 o 20:05 ----------

Ponawiam prośbę o pomoc. Strona jest już na serwerze:

http://www.malekmedia.pl/index.php?start=6

Chodzi o artykuł: LASY na Papierze (pierwszy w kolejności na 2giej stronie). Jak sprawić by obrazek nie wyświetlał się nad tytułem a w treści?

a_m
05-01-2012, 12:16
tam masz skrypt, który wyciąga pierwszą fotkę; przejrzyj zawartość pliku folder_szablonu/html/com_content/frontpage/default_item.php i poszukaj <div class="img-desc niestety nie mam dostępu do tych konkretnie plików, gdyż używasz klubowego szablonu

Viveroth
05-01-2012, 12:48
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Owszem znajduje się:


<div class="img-desc clearfix">
<?php echo $image; ?>
</div>

<?php echo $this->item->text; ?>

Usunięcie wpisu nic nie zmienia.

nikszal
05-01-2012, 12:58
W dużej części szablonów JoomlArt za wyświetlanie obrazków w artykułach odpowiada dodatek Content - JA Thumbnail. Masz takowy?

Viveroth
05-01-2012, 13:08
Jedyny dodatek z JA to JA Tabs.
Mam za to dodatek JoomThumbnail ale jest wyłączony więc na logikę nie powinien działać prawda?

nikszal
05-01-2012, 13:12
Nie wiem skąd masz ten szablon. Jesli jest to oryginalna, klubowa wersja, to w zestawie są wszystkie wymagane do szablonu rozszerzenia. Pomyśl.
Powtórzę się


W dużej części szablonów JoomlArt za wyświetlanie obrazków w artykułach odpowiada dodatek Content - JA Thumbnail.

Viveroth
05-01-2012, 13:17
(niestety zastałem joomla już w takim stanie)
Wcześniej tego nie zauważyłem. Faktycznie nie ma tego dodatku.

Nie wiem jednak czy rozumiem w czym rzecz. Ten dodatek odpowiada za wyświetlanie ikon wpisów czy ich nie wyświetlanie? Jeśli chce się ich pozbyć i wyświetlać obrazki "w treści" to powinienem go mieć?

nikszal
05-01-2012, 13:23
Ten dodatek odpowiada za wyświetlanie ikon wpisów czy ich nie wyświetlanie? Jeśli chce się ich pozbyć i wyświetlać obrazki "w treści" to powinienem go mieć?
Ten dodatek odpowiada za "widoczność" obrazków we wstepie artykułu i w rozwinięciu. Tu jest przykład sprawnie działającej strony, wprawdzie na innym szablonie, ale z tej samej stajni.
http://tematy.linuxpl.info/world/world-news/europe

a_m
05-01-2012, 13:30
a ja bym przejrzał jeszcze html/com_content/category/blog_item.php pod kątem

<div class="img-desc clearfix">
<?php echo $image; ?>
</div>
+ skrypty + jakiś "ja_templatetools" pod katem extract image

nikszal
05-01-2012, 13:46
+ skrypty + jakiś "ja_templatetools" pod katem extract image
Oczywiście o ile w ogóle są zainstalowane. Bez nich szablon z JoomlArt jest "ślepy". W zestawie instalacyjnym jest kilkanaście modułów i dodatków, które trzeba zainstalować, by szablon należycie działał.

Viveroth
05-01-2012, 13:51
Pytanie kontrolne bo mam wrażenie, że nie zostałem zrozumiany.
Odnosząc się do mojej znajomości terminu Thumbnail z wordpressa rozumiem, że jest to obrazek wybrany jako obrazek tytułowy wyświetlany na stronie głównej (zwykle pierwszy z obrazków umieszczonych w tekście). Dopiero po kliknięciu na tekst na stronie głównej można zobaczyć pełną treść ze zdjęciami.

Chodzi mi o to by na stronie głównej nie było ikony tytułowej wyświetlanej ponad całą treścią artykułu (jak to jest obecnie). Nie potrzebuję jej. Chodzi mi o to, by wyświetlić całkowitą czyli zdjęcia umieszczone wewnątrz tekstu.

Proszę mi wybaczyć łopatologię ale czy potrzebuję pluginu do thumbnaili jeśli to właśnie ich chcę się pozbyć? Czy może thumbnail w Joomla! to po prostu obrazek w artykule?

EDIT:
Coś ruszyło.

Po usunięciu z blog-item


<div class="img-desc clearfix">
<?php echo $image; ?>
</div>


pozbyłem się ikony we wpisie ale wciąż nie widzę zdjęć artykułu na stronie głównej.

nikszal
05-01-2012, 14:04
Chodzi mi o to by na stronie głównej nie było ikony tytułowej wyświetlanej ponad całą treścią artykułu (jak to jest obecnie). Nie potrzebuję jej. Chodzi mi o to, by wyświetlić całkowitą czyli zdjęcia umieszczone wewnątrz tekstu.
Miniatury są generowane przez odpowiednie dodatki. W Twoim przypadku polecam zastosowanie mavik Thumbnails (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images/articles-images/6263?qh=YToxOntpOjA7czo1OiJtYXZpayI7fQ%3D%3D), w którym oddzielnie konfiguruje się wielkość obrazków wyświetlanych w skrótach artykułów i w rozwinięciach, z opcją 'nie stosuj' włącznie.

a_m
05-01-2012, 14:06
ta Twoja strona główna (aktualności), to przegląd art. w kategorii, dlatego prosiłem żebyś przejrzał pliczek html/com_content/category/blog_item.php
@nikszal - tam nie ma dodatku robiącego miniatury, dlatego zaproponowałem poszukać w pliku ja_templatetools.php; nie mam dostępu do tego szablonu, ale kiedyś ustawiałem komuś podobnie robiący fotki z JA i w tym pliku było wszystko - wyciąganie pierwszej fotki w widoku bloga + przycinanie itd

nikszal
05-01-2012, 14:06
pozbyłem się ikony we wpisie ale wciąż nie widzę zdjęć artykułu na stronie głównej.
Baba swoje, chłop swoje. Takie numery nie przechodzą gładko w szablonach JoomlArt. One są pisane pod konkretne, autorskie rozszerzenia.
Nie wiem kiedy i czy w ogóle to zrozumiesz.

nikszal
05-01-2012, 14:11
@nikszal - tam nie ma dodatku robiącego miniatury, dlatego zaproponowałem poszukać w pliku ja_templatetools.php;
To że nie ma dodatku wcale nie znaczy, że go być nie powinno. Nie raz instalowałem szablony z JoomlArt więc wiem czym skutkuje pominiecie instalacji dedykowanych do szablonu rozszerzeń, które standardowo znajdują się w paczce instalacyjnej. Zawsze miałem pod górkę, gdy coś pominąłem i nie zainstalowałem.

Viveroth
05-01-2012, 14:12
ta Twoja strona główna (aktualności), to przegląd art. w kategorii, dlatego prosiłem żebyś przejrzał pliczek html/com_content/category/blog_item.php
Tak zrobiłem i to z niego usunąłem wskazany tekst. Ikony nie są już generowane więc to chyba (mały) sukces.


Baba swoje, chłop swoje. Takie numery nie przechodzą gładko w szablonach JoomlArt. One są pisane pod konkretne, autorskie rozszerzenia.
Nie wiem kiedy i czy w ogóle to zrozumiesz.
Dziękuję za informację. Moje rozumowanie wynika po części z faktu iż mam narzucony schemat myślenia z Wordpressa w którym na co dzień pracuję natomiast w Joomli dręczy mnie tylko to jedno zadanie. Moje niedoświadczenie w tej kwestii jest druga sprawą ale dlatego pytam tutaj.

Wracając do mojego problemu.
Joomla! była instalowana bardzo dawno temu przez osobę zewnętrzną więc nawet nie jestem w stanie się dowiedzieć czy został zainstalowany pełen komplet.

Czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę w pliku Ja_templatetools ?

a_m
05-01-2012, 14:26
powiedz jeszcze czy na w pliku blog_item.php masz jakieś odwołanie do ja_templatetools

Viveroth
05-01-2012, 14:39
Tak:


<?php
global $mainframe;
require_once (JPATH_SITE.DS.'templates'.DS.$mainframe->getTemplate().DS.'ja_templatetools_1.5.php');
$image = JA_Tools::extractImage ($this->item, false);
//$image = JA_Tools::extractImage ($this->item, true, $this->imageWidth, $this->imageHeight);
?>

a_m
05-01-2012, 14:40
to wywal i to i
<div class="img-desc clearfix">
<?php echo $image; ?>
</div>
i wszystko powinno wrócić do "normy"

Viveroth
05-01-2012, 14:42
Aye!
Dziękuję!
Na jaki adres wysłać Pepsi?

a_m
05-01-2012, 14:44
;) nie używam, ale na zdrówko