PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd 404 logowania do zaplecza od strony witryny jest ok.



Shiefo
04-01-2012, 20:36
Witam!

Próbowałem zalogować się dziś na zaplecze jako admin i pojawia się błąd 404 nie odnaleziono komponentu. Mogę za to bez problemu zalogować się od strony witryny. Wersja Joomli to 1.7.3. Sprawdziłem prawa do plików i na wszelki wypadek ustawiłem na 755 dla wszystkich. Niestety nie pomogło :-( Szukałem na google i na forum niestety nie mam pomysłu z czym jest problem. Przecież hasło jest o.k. skoro mogę się zalogować od strony witryny ! Czy ktoś może (najlepiej łopatologicznie :-) pomóc ?

palyga007
04-01-2012, 20:46
Najprościej:
Poprosić hosting o przywrócenie kopii z okresu kiedy strona działała. Pewnie dużo mniej pracochłonne niż szukanie przyczyny problemu.

trzepiz
04-01-2012, 20:48
Sprawdziłem prawa do plików i na wszelki wypadek ustawiłem na 755 dla wszystkich.

To teraz zmień na 644 .. i poczytaj o Chmod (http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmod)

Shiefo
04-01-2012, 20:50
Strona cały czas działa, tyle, że ja nie mogę zalogować się na zaplecze. Problem pojawił się dziś (nic nie robiłem) a ostatni raz logowałem się 2-3 miesiące temu aktualizując z 1.7.2 na 1.7.3 i wszystko było o.k.

trzepiz
04-01-2012, 20:53
Poprosić hosting o przywrócenie kopii z okresu kiedy strona działała.
@palyga007 już napisał jakie rozwiązanie będzie najprostsze. Skoro się nie logowałeś do zaplecza nie wprowadzałeś tam zmian .. więc przywrócenie z kopii będzie najszybszym rozwiązaniem.

Shiefo
04-01-2012, 21:07
@palyga007 już napisał jakie rozwiązanie będzie najprostsze. Skoro się nie logowałeś do zaplecza nie wprowadzałeś tam zmian .. więc przywrócenie z kopii będzie najszybszym rozwiązaniem.

1. Nie wiem czy home.pl mi to zrobi
2. Chciałbym wiedzieć co się stało.


To teraz zmień na 644 .. i poczytaj o Chmod

Dlaczego 644 ma coś poprawić a 755 jest złe ?

kodhtml
05-01-2012, 13:40
1. Nie wiem czy home.pl mi to zrobi
home.pl - to wyjaśnia wszystko - po aktualizacji z 1.7.2 do 1.7.3 został nadpisany path.php - zmień go (jak? poszukaj na forum - o home.pl było mnóstwo postów).

Shiefo
07-01-2012, 00:39
Udało mi się w końcu zalogować na zaplecze. Nie wiem dlaczego, ale kiedy próbuję logować się podając w ścieżce na końcu:
.../administrator/ to mam błąd 404
natomiast kiedy podaję w ścieżce na końcu:
.../administrator/index.php to mam poprawne logowanie

Czy to jest związane z aktualizacją do 1.7.3 ???

kodhtml
09-01-2012, 10:47
Nie, jest to problem niekompatybilności/ustawień hostingu home.pl z Joomla.

CooLBaRT
11-01-2012, 21:37
To jak tak pierwszym postem się troszkę przyłączę :) Hosting oczywiście home.pl, w wersji testowej wszystko działa z mniejszymi lub większymi bólami. Instalacja 1.7.3 własna w katalogu: http://nazwaserwera.home.pl/adopcjebuldozkow/www do tego zmiana linii live_site na całą tą ścieżkę w pliku configuration.php i gra gitara. Jednakże, po zmianie w tymże pliku live_site = 'ścieżka' na 'http://adopcjebuldozkow.org' i przekierowaniu domeny na katalog /adopcjebuldozkow/www strona główna się otwiera, jednak po kliknięciu na dowolny artykuł otrzymuję błąd 404 :( Próbowałem też zmienić w pliku path.php wspomniane na forum JPATH_ROOT na '/' ale niestety nie pomaga :(
Strona pierwotna w joomli 1.0.18 się*nie dała zmigrować, więc hobbistycznie rzeźbię dla naszego stowarzyszenia w nowej wersji, przenosząc powolutku treść. Ale chwilowo mam przestój właśnie z tego powodu :( Liczę na podpowiedź :) Finalnie domena będzie adopcjebuldozkow.pl z wydelegowanymi dnsami z ovh do home.pl.