PDA

Zobacz pełną wersję : Menu rozwijane i wyskakujący dokument zamiast artykułu



Sezowaty
04-01-2012, 20:37
Witam,

Używam Joomli 1.5, JAMPa, styl strony to siteground-j15-104.

Tworzę stronę dla szkoły i nie mogę sobie poradzić z dwoma rzeczami.

Pierwszą z nich jest menu rozwijane. Ściągałem różne moduły, ale i tak nie działały. Mam zrobioną sekcję np. Dokumenty i artykuły np. Statut szkoły. Ustawiam menu na razie tak, że po kliknięciu w "Dokumenty" w menu, otwiera się jakby pusta strona "Dokumenty" i wtedy dopiero rozwijają się artykuły po lewej w menu. Inaczej się nie da zrobić, nawet z modułami. Może macie jakieś specjalne moduły, by można ustawić sekcje a w nich artykuły i żeby rozwijały się po kliknięciu (ew. najechaniu)? Nie umiem inaczej tego zrobić.

Drugie pytanie dotyczy "artykułów", które nie mają być artykułami, ale mają dawać możliwość zapisania lub włączenia jakiegoś dokumentu z serwera np. w Wordzie. Jak zrobić, by umieszczony plik na serwerze, dać jako "artykuł" tak, że po kliknięciu na niego w menu pokazywało się okno "Otwórz za pomocą... Zapisz jako..."?

Przykład obu "problemów": http://szkola.trepcza.pl , gdzie po najechaniu jest rozwijane menu, a po kliknięciu np. w Statut Szkoły pokazuje się okno zapisu dokumentu.

Proszę o pomoc.