PDA

Zobacz pełną wersję : mapa



marois
04-01-2012, 22:37
Witam
Mam mapkę miasta dużą (7,5mb i ok 7000x5000) chciałby ją wstawić do artykułu żeby działało podobnie jak zoomify, tzn widzimy fragment mapki, można przesuwać i przeglądać resztę mapy powiększać itp. Jest jakiś dodatek który pozwala to zrobić.

podrawiam

Gall Anonim
04-01-2012, 23:38
A nie prościej skorzystać z pluginu googleMaps?
Wstawisz mapkę w dowolny artykuł lub moduł własny html - tagiem
Dorzucisz plik klm opisujący strefę miasta (zarys dowolnym kolorem) - ustawisz zoom na odpowiednie powiększenie i hula
Pzdr

marois
05-01-2012, 10:39
Witam
Niestety dokładność mapki googla zostawia wiele do życzenia, zakupiłem specjalnie elektroniczną wersję planu miasta.

nikszal
05-01-2012, 12:26
Ja najpierw doprowadziłbym ten plik do rozsądnej wielkości (rozmiar, "waga"), bo w tej postaci nie nadaje się on do publikacji w internecie. Nieocenione usługi w tym zakresie oddaje Photoshop. Następnie pociąłbym go na kilkanaście równych części i te kawałki umieściłbym w tabeli. A na koniec instalacja dodatku mavik Thumbnails załatwi kwestię powiększania tych kawałków po kliknięciu. Można w ten sposób z zachowaniem szczegółw obrazka umieścić całą mapę na stronie i każda część będzie "skalowalna" po kliknięciu.

marois
07-01-2012, 00:41
Witam

Z photoshopem będzie problem, ale pewnie da się to zrobić gimpem choć powiem szczerze grafika to mój słaby punkt. Na stronce http://www.kostrzyn.pl/planw/index.html jest wstawiona mapa z wykorzystaniem zoomify i taki efekt chciałbym uzyskać. Mam taką samą mapę. Tam zapewne też pocięto mapkę i wykorzystano flasha. Zaraz zapoznam się z proponowanym dodatkiem.Czas do roboty.
Dzięki pozdrawiam

markpm
29-10-2013, 18:09
Witam,
odgrzewam temat. Mam podobny problem. Posiadam mapę o rozmiarze kilkunastu megabajtów. Chciałbym ją wrzucić do serwisu Zoomify i umieścić na stronie (Joompa 2.5). Czy jest taka opcja?

markpm
04-11-2013, 10:51
Ktoś ma jakiś pomysł...?

jaskiniejury.pl
29-02-2016, 07:17
Dodatek Zoomify niestety stał się płatny, a chciałem odświeżyć mapy online na mojej stronie: http://www.jaskiniejury.pl/mapa-on-line .

Czy jest podobny program do Zoomify, który pozwalałby na takie przeglądanie map? Zależy mi na zaktualizowaniu mapek.

A może jest coś takiego w wyzszej Joomli?

Gall Anonim
29-02-2016, 15:28
@jaskiniejury.pl - myślę że mapy google znacznie się zmieniły i teraz spokojnie możesz ich użyć
a teraz trochę spraw porządkowych
- z postu wnikałoby że założyłeś drugie konto - jeżeli tak jest faktycznie zgłoś administratorowi prośbę o usunięcie poprzedniego
- założyłeś konto z nick'iem który jest nazwą domeny - co jest naruszeniem regulaminu - poproś administratorów o zmianę nick'a

jaskiniejury.pl
01-03-2016, 06:45
Dzięki za odpowiedź - tak to moje konto, ale nie wiem czemu nie mogę się na nie zalogować. Niestety mapy Googla są daleko w tyle za prawdziwymi mapami topograficznymi (nawet za OSM), które chciałbym umieścić na stronie, więc ponawiam prośbę - może ktoś coś wie...