PDA

Zobacz pełną wersję : Cytat losowy z opcją wybierania zakresu - działów



Drapeta
05-01-2012, 10:01
Hey! Szukam dodatku, by cytaty mogły się wyświetlać losowo, ale by móc też wybrać jakie cytaty - z jakich działów. Powiedzmy, że mam cytaty:

1. ŚWIAT
2. LUDZIE
3. ŻYCIE
4. DZIECI

I chcę by mi wylosowało cytat tylko z działu świat i dzieci. Zaznaczam te dwa działy, CLICK i mamy :) Jest coś takiego? Będę wdzięczny za odpowiedzi! DZIĘKI i pozdrawiam!

Gall Anonim
05-01-2012, 10:13
CLICK i mamy
Jasne i to ma być cytat który ci najbardziej odpowiada - powiedzmy jedno zdanie z dwustronicowego tekstu?
Jeżeli tak wygląda twoja koncepcja to nie zasłużę na twoją wdzięczność i napiszę nie ma.
Pzdr

Drapeta
05-01-2012, 10:19
Świat... powiedzmy, że w tym dziale mam 1 000 cytatów... Choć poczekaj... Świat... Hmmm... Tam się zmieści nawet 1 000 000. Dziecko... Ci co mają dzieci, wiedzą ile można o dzieciach napisać i ile cytatów może być. Nie masz dużej szansy trafić w to co chcesz :D Tak więc Twój sarkazm/niesarkazm (sam wiesz co najlepiej) był nietrafiony.

2 bardzo PROSTE założenia...

1. CYTAT LOSOWY
2. Możliwość wyboru zakresu

Ktoś wie? Będę wdzięczny!

Gall Anonim
05-01-2012, 10:28
Przepraszam - a to każdy cytat ma być oddzielnym artykułem - czy też chcesz zastosować komponent ogłoszeniowy - tyle że zamiast ogłoszeń są cytaty (wówczas zazwyczaj istnieje w zestawie moduł obsługujący tak zagadnienie)
Tak więc najpierw uszczegółów mechanizm bo nie bardzo wiem jak masz ochotę zachować porządek w całości, chociażby zwłaszcza w przypadku powiedzmy ludzi cytujących swoje dzieci - którzy potrafią na ich temat mówić i pisać godzinami = mam córeczkę która właśnie dzisiaj obchodzi ósme urodziny. Więc jak zacznę u ciebie ją cytować to na 100% będzie to na raz wiele cytatów - nie jeden a i historia może się jakaś sama opisać.
Tak więc - szczegóły proszę.
Pzdr

Drapeta
05-01-2012, 10:36
To wszystkiego najlepszego dla córeczki :) Mam synka, który też ma 8 latek :) To Ci powiem wprost. Nie chciałem, bo wiesz jak niektórzy reagują. Mam dział Wiara. Tam są cytaty świętych. Powiedzmy, że na jednego świętego przypada średnio 30 cytatów. A że tych świętych jest wielu, nie chcę by niektóre cytaty rzadko się trafiały. Dlatego chcę dać możliwość wyboru wybrania ulubionych świętych i dopiero z tego zakresu cytat losowy. Cytaty są krótkie - nieraz 2 zdania, nieraz 3. DZIĘKI

Gall Anonim
05-01-2012, 11:25
Dzięki w imieniu córeczki.
Co do reszty faktycznie zastanowiłbym się czy nie przebudować tematu i użyć n.p. sobipro
To by załatwiło większość Twoich problemów tyle że cytaty trzeba by było potraktować jako pojedyncze ogłoszenia - a każdego świętego jako kategorię.
Co do Twoich obaw - nie szerzysz przecież tutaj jakichkolwiek idei tylko zadałeś pytanie "techniczno - mechaniczne" a czasami dokładne opisanie oczekiwanych funkcjonalności ze wskazaniem zagadnienia pozwala na znalezienie najlepszego rozwiązania. Natomiast jeżeli ktoś z ludzi ma problemy z reakcją na np taką stronę - cóż jego problem, jego kompleksy.
Jak dla mnie bardzo fajny temat - osobiście jestem wielbicielem cytatów starożytnych mędrców i filozofów oraz znanych ludzi z A.E na czele :-)
Pzdr

Drapeta
05-01-2012, 18:30
DZIĘKI WIELKIE! Zobaczę to na spokojnie. DZIĘKI