PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć grupie dostęp do media mangera i tylko kategorii w zapleczu?



czesuav
05-01-2012, 20:15
Witam,

Z Joomla 1.7.3 mam następujący problem - chciałbym ograniczyć prawa pewnej grupuy użytkowników w taki sposób, żeby mogli oni wyłącznie napisać artykuł używając zaplecza. Jest to ważne, bowiem w przednim szablonie nie ma edycji przewidzianej w oóle.
Chciałbym wyłączyć opcje "Media Manager" i "kategorie" w menu treści(content) w zapleczu. Kiedy próboje zrobić to za pomocą "opcji" to wyłączam np. dostęp dla całego komponentu.

Czy ktoś może to zwalczył bez używaniea żadnych dodatkowych komponentów do zarządzania ACLami i prawami userów?

pozdrawiam

nikszal
05-01-2012, 20:36
Jest to ważne, bowiem w przednim szablonie nie ma edycji przewidzianej w oóle.
Nie rozumiem. Od strony frontowej uzytkownik nie może edytować/poprawiać artykułu?
Mylisz się. Nie każdy może to zrobić, ale na pewno 'Editor" już takie prawo ma.

czesuav
05-01-2012, 20:43
Nie rozumiem. Od strony frontowej uzytkownik nie może edytować/poprawiać artykułu?
Mylisz się. Nie każdy może to zrobić, ale na pewno 'Editor" już takie prawo ma.

Ale poprzedni autor szablonu frontowego gdzies tam kiedys nie przewidzial edycji w ogole. Teraz nie ma czasu na poprawki, chodzi o to, zeby znalezc jakies szybkie rozzwiazanie "od tylca"

nikszal
05-01-2012, 20:46
Jak mam to rozumieć? Ikony Drukuj, E-mail też w szablonie nie wyświetlają się?

Stwórz nową grupę, nadaj jej uprawnienia Editora i przypisz do niej tych szczęśliwych wybrańców. Tylko wiedz, że wpuszczasz na zaplecze potencjalnych destruktorów.

czesuav
05-01-2012, 21:15
dziiękuję.
trochę problem się rozwiązał - zniknęly denewerujące menu o ktorych nie pisalem.

Jednak dalej jest dostep do media managera i kategorii :(

nikszal
05-01-2012, 21:29
Editor standardowo nie ma dostępu do zaplecza i do komponentów, więc w czym problem? Za to może z poziomu strony frontowej tworzyć, poprawiać, poprawiać własne artykuły.
Czy to nie wystarczy?

czesuav
05-01-2012, 21:35
standardowo nie ma - więc mu nadałem uprawnienia dostepu do zaplecza. Musiałem jedonczesnie dac mu uprawnienia do komponentu artykyuły bo przeciez lista w normalnym szablonie administracyjnym nie wyswietli sie. Ty mowisz o tym, zeby nie dawac mu do komponentu i jednoczesnie jakis prosty link do kreacji zrobic?

nikszal
05-01-2012, 21:39
Nie. Ja proponuję nadać wybranym uzytkownikom uprawnienia Editora i wara im od zaplecza. Wszystko, co mają zrobić mogą zrobić od strony frontowej.

czesuav
06-01-2012, 22:24
hmm, no tak, ale dalej jest problem, bo nawet nie ma zbytnio logowania z przodu gdzie upchnąć.
Teraz już bardziej zaczynam rozumieć, chodzi Ci o utworzenie jakiegoś linka w menu ? I niech przez front wysyłają?
pozdrawia

---------- Post dodany o 22:24 ---------- Poprzedni post był o 11:30 ----------

podbijam, bo widzę Nikszalu, żeś na forum, a może nie widziałeś pytania?


edit:

Precyzuje pytanie:

Czy mówisz o tym, żeby utworzyć link w przednim interfejsie, do wysyłania newsoów? Ten taki joomlowy typ linka typu dodaj artykuł, czy jakoś tak? O to Ci chodzi?
Ja nie mam tego za bardzo jak zrobić, jak pisałem, nie ma miejsca na logowanie nawet, bo to nie jest taki normalny sajt. :( Chętnie bym to jakoś od tyłka zrobił, bo CI edytorzy to nie są jacyś ekstremiści. Tylko po prostu zbyt wiele widzieć nie mogą.

nikszal
06-01-2012, 22:27
Sprecyzuj o które pytanie chodzi.