PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja szablonu z Joomla 1.5 na Joomla 1.7



007_001
06-01-2012, 11:32
Witam wszystkich piszę tu z prośbą do ludzi którzy się znają na szablonach w Joomli a mianowicie chodzi mi o przerobienie szablonu aby ktoś mi pomógł bo samemu to jakoś mi nie wychodzi. Wiem że coś trzeba dopisać i zmienić w plikach. Postępowałem zgodnie z poradnikiem: http://blog.safistudio.pl/2011/01/14/przeniesienie-szablonu-joomla-1-5-do-joomla-1-6/
ale nic z tego tylko gorzej więc jak bym mugł kogoś prosić aby to zrobił albo jakoś to wytłumaczył bo może ja robię coś źle. A na tym szablonie bardzo mi zależy bo jest jedyny o takiej tematyce i bardzo mi się podoba; http://www.templatki.com/component/content/article/41-szablony-joomla-15-/346-wds-osp

Wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam

PeFik
06-01-2012, 11:37
Zatem, ponieważ jest to darmowy szablon i autorstwa Pawła Kawki /templatki.com/ - sugeruje go zapytać, czy planuje aktualizacje dla J1.7, czyż nie. Tak jest najprościej, zawsze.
Tym bardziej że widać, że w swoim dorobku ma ich znacznie więcej...

nikszal
06-01-2012, 11:56
Zapomnij o przystosowaniu tego szablonu dla Joomla 1.7, bo pracy z przystosowaniem go do nowego środowiska jest więcej niż Ci się wydaje.

Dlaczego?
Otóż ów szablon wykonany jest starą wersją programu Artisteer. Prócz zmian w pliku index.php i templateDetails.xml wymaga także żmudnego dłubania w pliku functions.php, bo inaczej nie będzie on działał na Joomla 1.7. Szybciej można dostosować jakikolwiek podobny szablon pod Joomla 1.7 niż męczyć się z WDS OSP. Rozumiem, że najbardziej zależy Ci na strażakach i animacji flash ilustrującej pożar. Te elementy można akurat "zapożyczyć" z WDS OSP. Zmiany możesz wykonać we własnym zakresie, o ile cokolwiek kumasz o pozycjonowaniu bloków. Jeśli daleko Ci do takiej umiejętności, to zawsze możesz napisać posta w dziale zleceń.

007_001
06-01-2012, 21:04
A mam pytanie jak mam się z nim skontaktować ?? bo nie za bardzo wiem jak

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był o 21:03 ----------

hmmm czyli lepiej by było zainstalować joomlę 1.5 bo samemu to na pewno czegoś takiego nie zrobię