PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe - wybór adresata do którego ma trafić mail



woonski
06-01-2012, 13:19
Witam,

czy jest możliwość w komponencie stworzenia pola z wyborem adresata. Czyli jest lista rozwijalna i mail idzie do osoby lub ewentualnie grupy osób, którą użytkownik sam wybierze z formularza.
Kojarzy mi się, że taka opcja była w starszych joomlach w jego standardowych komponentach, ale mogę się mylić.

Proszę o pomoc
Pozdrawiam

seba.adm
06-01-2012, 13:35
Witam.

Zerknij tutaj: aiContactSafe --> Pola (http://wiki.joomla.pl/index.php/Formularz_kontaktowy_aiContactSafe/Pola)


Wartości pola

W przypadku, gdy dodajesz pola zawierające listę wartości, a więc pola typu "Rozwijalna lista wyboru", "Lista pól wyboru", "Lista przełączników opcji", "Lista adresów email" oraz w przypadku pola "Ukryte", konieczne jest zdefiniowanie wartości. Dozwolone wartości i sposób ich umieszczania określono poniżej:

...
Lista adresów email: wpisz listę nazwami i adresó email, oddzielając je średnikiem ";". Użyj dwukropka ":" między nazwą i adresem email. Na przykład... Dział pomocy:serwis@algis.ro;Dział sprzedaży:sales@algis.ro;Alexandru Dobrin:alex@algis.ro.
...

woonski
06-01-2012, 13:35
Chyba po wielu próbach mi się udało. Być może komuś się przyda dlatego poniżej rozwiązania:

1. Tworzymy nowe pole - Emial - list
2. W polu Field values: wpisujemy adresy email wraz z nazwami, które maja się wyświetlać np. Biuro:biuro@domena.pl; Dział sprzedaży:sprzedaz@domena.pl

dzięki seba.adm, metodą prób i błędów doszedłem do tego samego :)

zamorek
23-02-2014, 15:19
Witam, sorry że odkopuje. Chciałbym w tym dodatku zrobić takie cóś. mam 300 kontaktów. Podzieloni oni są wg kategorii. Chciałbym mieć do każdej kategorii osobny formularz kontaktowy w którym będą wysuwać się kontakty tylko z owej kategori. czyli mam tak. Solony w Poznaniu klikamy na to. Pokazuje się forlarz kontaktowy dla poznania i tak wybieramy z listy nazwę jednego salonu. ale nie chciałbym żeby było widać salonu np z warszawy.