PDA

Zobacz pełną wersję : Instalaja joomli na ugu.pl



ERFIX
07-01-2012, 23:09
Witam
zainstalowałem joomle 1.7.3 na ugu i tak średnio mi śmiga (1.5 bez problemów)
dla tego 1.7 bo znalazłem fają templatkę do edycji i zaczynają się problemy

Nie mogę zainstalować nic, z tego co wiem to przez ugu.pl
no ale podmieniłem pliki tej templatki do atomic i jakoś działa

nie mogę zainstalować spolszczenia i podmianka nie działa

i może coś z tymi templatkami?



ps. Jestem ze Słubic i nie banować :P (dla wtajemniczonych i sory za tamto)

zwiastun
07-01-2012, 23:20
1. Ponowne zakładanie konta jest wykroczeniem.
2. Ten sprośny jęzor pokazuj w innym towarzystwie.
3. W sprawach ugu.pl napisano Ci już wszystko, co można napisać. Chcesz problemów, to je masz na własne życzenie.
Sposoby ich rozwiązania zostały opisane już nie jeden raz, także w naszych witrynach i nie będziemy ich tutaj po raz kolejny opisywać.

nikszal
07-01-2012, 23:22
Jesteś wytrwały w dążeniu do pokonania problemu. Tym niemniej zwracaj uwagę na dobór słów w postach, bo pisanie może znów się skończyć dla Ciebie czerwonym kolorem nicku. Słubice nic mi nie mówią po za tym, że mieszkam w tym samym województwie.

Wracając do problemu - wiesz co masz zrobić żeby można było w miarę sensownie administrować witryną. W Twoim przypadku jednak ze względu na wybór serwera zawsze będziesz miał pod górkę. Już lepszym rozwiązaniem byłoby postawienie tej strony na cba.pl.

ERFIX
07-01-2012, 23:36
Co do Posta Admina,
już nie będę szaleć. Sorki

Co do Słubic to są 3 w Polsce a ja z ty w woj. lubuskim. A nikt nie wie gdzie to bo jak już wcześniej wspomniałem jest to ****.

Jestem wytrwały bo mi na tym zależy chce się nauczyć i zrobię wszystko by to osiągnąć:) i myślę że to dobre podejście by się nie poddawać.
w planach mam zakupienie serwera i domeny ale to kwestia pracy i kasy, na razie chce/nie mam wyjścia na czymś darmowym pośmigać.
Ja słyszałem że ugu jest lepsze od cba ale to było jakieś 5 miesięcy jak robiłem projekt na innym cms'ie.
Ale ze wszystkich najlepszym okazała się joomla (pracowałem na 1.5) teraz chce 1.7.3 mieć po polsku i resztę już jakoś dojdę bo nie wiele się różnią od siebie.
Więc jeśli jest jakiś sposób żeby rozwiązać problem spolszczeni na darmowym serię to proszę.
Co do praw to już wszystko pozmieniane na zielony:)

nikszal
07-01-2012, 23:45
Co do praw to już wszystko pozmieniane na zielony
To instaluj język polski.

Ps
Na cba.pl stwiałem stronki i dlatego wiem, że nie trzeba tam grzebać w chmodach. Są standardowe - 755 dla katalogów. Instalacja języka polskiego i innych rozszerzeń odbywa się bez problemu.

ERFIX
08-01-2012, 00:01
no na ugu miałem 755 i musiałem po zmieniać na 777

Extension Manager: Install i tam wybieram pl-PL z katalogu albo site albo admin i wyskakuje mi coś takiego

Copy failed
JInstaller: :Install: Failed to copy file /virtual/r/a/radio69sto.ugu.pl/tmp/install_4f08cda9e9f28/index.html to /virtual/r/a/radio69sto.ugu.pl/language/pl-PL/index.html

;/

a jeśli robię to przez FTP wsadzam tam i zipa i folder bo nie wiem co trzeba i w Discover też tego nie widać;/

to może zrobię to na cba i tam się pobawię skoro mówisz ze działa

zwiastun
08-01-2012, 00:04
Ile razy Ci jeszcze należy napisać: zainstaluj na swoim komputerze JAMP-a i ucz się lokalnie!

ERFIX
08-01-2012, 00:13
Ja umiem dodawać artykułu, robić menu itp bo to robiłem na 1.5 a na 1.7.3 nic nie zmieniło się co nie?
Chce robić w necie bo muszę konsultować się z ludźmi z którymi ten projekt będzie związany.

Robię portal informacyjny o raperach z miasta i okolic i radio internetowe z ich muzyką. Radio mam już opanowane. Teraz chce tylko mieć joomle po polsku, przygotować wstępny projekt szablony i informacji, jeśli im to się spodoba to dofinansują projekt i znajda mi sponsorów.

Chodzi mi tylko o tego polaka.


EDIT
Robię na cba.pl wiec to do zamknięcia. Dzięki wszystkim za udział w pomocy. :)