PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja Joomla! z Facebook - dla lepszego pozycjonowania strony.



BelHeI
08-01-2012, 11:06
Witam,

jak powinno się zintegrować Joomla! z Facebookiem, aby poprawić sobie pozycjonowanie strony w google?
Moja strona to: da-bruk.com i teraz mam takie pytanie, czy zakładkę którą utworzyłem pod nazwą "Facebook" to jest prawidłowa integracja z Facebook?
Chodzi mi tylko o dobre wypozycjonowanie strony.

Pozdrawiam,

nikszal
08-01-2012, 14:41
Stronę twórz dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek i botów indeksujących. Jeśli będzie atrakcyjna i będzie miała dużą ilość odwiedzin, to tym samym podskoczy w rankingu google.

Osobiście nie jestem zwolennikiem wiązania strony z portalami społecznościowymi, bo nie lubię ułatwiać roboty... słuzbom specjalnym prowadzącym biały wywiad. Na Facebooku bardzo często ludzie piszą totalne bzdury i do tego podpisują się imieniem i nazwiskiem. Tym samym określone grupy ludzi zajmujące się monitoringiem mają wszystkie informacje wyłozone na tacy. Skąd tyle informacji miały norweskie służby o Andreasie Breviku? Nawet śladami jego działalności internetowej dotarli do Polski.

BelHeI
08-01-2012, 16:53
Raczej prosiłbym o techniczną radę, a nie polityczny wywód :)

Pozdrawiam ;)

nikszal
08-01-2012, 16:58
jak powinno się zintegrować Joomla! z Facebookiem, aby poprawić sobie pozycjonowanie strony w google?
Byłeś na JED, szukałeś roszerzeń do FB czy ja mam to za Ciebie zrobić?

Powtórzę jeszcze raz - stronę twórz dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek i botów indeksujących.

zwiastun
08-01-2012, 16:59
Techniczne porady w sprawie pozycjonowania na forum poświęconym sprawom pozycjonowania.
@nikszal, daj spokój. Wszak wiesz, że czarna magia nie istnieje, a miliony ludzi w nią wierzą.

DaReK_tHe_CrOw
14-02-2012, 22:07
Możesz dodać FB do strony tak, żeby był widoczny, ale jeśli jednak zamierzasz go zostawić i nic nie publikować to zrezygnuj z tego. Szkoda czasu odwiedzających, jeśli zaś planujesz dodawac ciakwe info z branży i nie tylko to dobrze;) Spodoba się ludziom to będą do Ciebie linkować i wtedy wszyscy skorzystają;) Klienci, Ty i wyszukiwarka, ale bez zdobywania linków do strony firmowej i tak się nie obędzie;)

neo_fox
14-02-2012, 23:06
jak powinno się zintegrować Joomla! z Facebookiem, aby poprawić sobie pozycjonowanie strony w google?

To jest żart. Prawda?
Bo nie wyobrażam sobie aby ktoś naprawdę na taki debilny pomysł wpadł!


słuzbom specjalnym prowadzącym biały wywiad

Pomijając fakt że jest to niebezpieczne i bardzo chwiejne z prawnego punktu widzenia.

Ale poza tym, i to chyba najważniejsze, na 100% wszelkie tego typu integracje raczej obniżają pozycję w Google niż ją zwiększają

DaReK_tHe_CrOw
15-02-2012, 10:52
Ale poza tym, i to chyba najważniejsze, na 100% wszelkie tego typu integracje raczej obniżają pozycję w Google niż ją zwiększają

Tzn. wg. Ciebie FB like i share obniżają pozycję? Jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam:spoko: Jeśli jest ciekawa treść to ludzie będą się nią dzielić:) A słyszał Pan może o G+ i to pewnie też nie ma wpływu na ranking?

Polecam wszystkim lekturę:
http://searchengineland.com/seotable/
http://seoinfo.edu.pl/wp-content/uploads/2012/02/czynniki-seo-ranking.jpg

neo_fox
15-02-2012, 12:26
Tzn. wg. Ciebie FB like i share obniżają pozycję?

Przeczytaj dokładnie co napisałem a potem się wypowiadaj.
Nigdzie nie napisałem że social media nie jest dla SEO istotne.
Jest istotne bo jest to ważny czynnik dla ludzi a więc w takim wypadku także dla wyszukiwarek. Potwierdza to zasadę że strony się piszę dla ludzi a nie dla wyszukiwarek
To że jesteś innego zdania jako "specjalista od pozycjonowania stron internetowych" jest rzeczą oczywistą.
Gdyby ludzie przejrzeli na oczy to nie miałbyś na czym kasy robić

Wracając do social media to na pewno wklepywanie jakiś debilnych iframes do Facebook'a, co zresztą nie jest takie zupełnie legalne, nie jest sposobem na tworzenie społeczności wokół strony internetowej.
Za to jest genialnym sposobem na spowolnienie strony co jest jak najbardziej istotnym czynnikiem przy ocenie stron przez wyszukiwarki.

A na zakończenie to sorry ale strony na których się czyta na temat "lajkowania" i "sharowania" nie są dla mnie warte pamięci operacyjnej przez te strony zajmowanej.

DaReK_tHe_CrOw
15-02-2012, 13:17
Jest istotne bo jest to ważny czynnik dla ludzi a więc w takim wypadku także dla wyszukiwarek. Potwierdza to zasadę że strony się piszę dla ludzi a nie dla wyszukiwarek
To że jesteś innego zdania jako "specjalista od pozycjonowania stron internetowych" jest rzeczą oczywistą.
Gdyby ludzie przejrzeli na oczy to nie miałbyś na czym kasy robić

Strony się tworzy dla ludzi i dla wyszukiwarek. Co Ci po najlepszej stronie skoro nikt jej nie będzie odwiedzał. To, że jestem specjalistą od seo i wielu innych rzeczy nie będę ukrywał, ale poświęciłem temu wiele godzin pracy;) A tekst nt. przejrzenia na oczy nie będę komentował, ponieważ nawet nie znasz stanowiska google dotyczącego SEO. Czy google tworzyłoby takie poradniki: http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.com/pl//webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide.pdf


Wracając do social media to na pewno wklepywanie jakiś debilnych iframes do Facebook'a, co zresztą nie jest takie zupełnie legalne, nie jest sposobem na tworzenie społeczności wokół strony internetowej.
Za to jest genialnym sposobem na spowolnienie strony co jest jak najbardziej istotnym czynnikiem przy ocenie stron przez wyszukiwarki.
Autorowi tematu chodziło raczej o wtyczkę facebooka na swojej stronie (np. w artykułach) niż umieszczenia iframe swojej strony na FB:DD Wiele rzeczy może spowolnić stronę, nie tylko wtyczka FB. Trzeba używać wszystkiego z rozwagą;)

A co do ostatniego zdania to jako twórca sobi (z którego również korzystam;d) używa Pan FB i Twittera i nie wie jaki wpływ mają na wyniki wyszukiwania. Linków reklamowych w stopce u Pana naliczyłem, aż 8.

neo_fox
15-02-2012, 13:36
Autorowi tematu chodziło raczej o wtyczkę facebooka na swojej stronie (np. w artykułach) niż umieszczenia iframe swojej strony na FB

A jak myślisz, co taka wtyczka wstawia na stronę?


używa Pan FB i Twittera i nie wie jaki wpływ mają na wyniki wyszukiwania

Wiem, zerowe. Co ja piszę na Facebook jest dla niezarejestrowanych odwiedzających, a co za tym idzie dla botów, niewidoczne.
Linki na Twitter mają zawsze "nofollow" także też niewiele to daje.
Jedyne co ma trochę wpływu to są strony na Facebook chociaż przez Facebook praktycznie mało kto na strony właściwe przechodzi.
Natomiast ma to jak najbardziej spory wpływ na tworzenie społeczności wokół produktu czy strony.


ale poświęciłem temu wiele godzin pracy

To bardzo mi przykro.
Ja nie musiałem a mimo to strona demo SobiPro, która nie posiada praktycznie żadnej sensownej treści jest lepiej indeksowana niż Twoja osobista.


Strony się tworzy dla ludzi i dla wyszukiwarek

Strony tworzy się dla ludzi. Jak jest dobrze zrobiona to i wyszukiwarka taką stronę będzie "lubić" i odpowiednio indeksować


Czy google tworzyłoby takie poradniki: http://static.googleusercontent.com/...rter-guide.pdf

Przeczytaj sobie ten poradnik i zwróć uwagę na to że te porady po prostu pomogą Ci tworzyć czytelną i przyjazną dla odwiedzających stronę internetową.

DaReK_tHe_CrOw
15-02-2012, 14:10
Ostatni mój post w tym temacie, bo odbiegliśmy od meritum autora. Jeśli autor tematu jest zainteresowany pomocą to proszę dać znać na priv.


http://forum.joomla.pl/images/misc/quote_icon.png Wysłane przez DaReK_tHe_CrOw http://forum.joomla.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=273631#post273631)

ale poświęciłem temu wiele godzin pracy
To bardzo mi przykro.
Ja nie musiałem a mimo to strona demo SobiPro, która nie posiada praktycznie żadnej sensownej treści jest lepiej indeksowana niż Twoja osobista.

Widzę, że Pan nie czyta całości wypowiedzi, bo by zrozumiał co zajęło mi wiele godzin pracy:D.

Dla Pana chyba pozycjonowanie = indeksowanie i się tym chwali:d oraz w jakim celu potrzebne są linki nofollow. Myślę, że wieleu mógłby się Pan nauczyć z polecaonego przeze mnie poradnika google.

Dla mnie cały powyższy post to faux pas z Pana strony. Ale nadal będę używał sobi, bo spełnia swoje zadania:) Kończe dyskusję i życzę miłego dnia.

neo_fox
15-02-2012, 14:19
Dla Pana chyba pozycjonowanie = indeksowanie i się tym chwali

a) Gdzie coś takiego napisałem
b) Jedno z drugim ma sporo wspólnego


Myślę, że wieleu mógłby się Pan nauczyć z polecaonego przeze mnie poradnika google

a) Czytałem dawno temu i dochodzę nadal do tych samych wniosków: "Strony tworzy się dla ludzi"
b) Nasze strony spełniają dokładnie te wymagania dla jakich zostały stworzone. Nie mam powodów do narzekań.


Dla mnie cały powyższy post to faux pas z Pana strony

Brakło argumentów?

nikszal
15-02-2012, 14:27
Daj spokój Radek, bo ta dyskusja nie ma sensu ze "specjalistą" od pozycjonowania. On od samego początku nie rozumie, że na pozycję strony w Google mają wpływ słowa kluczowe, frazy użyte w treści, mała konkurencyjność fraz, ilość linków prowadzących do strony, zmieniające się co jakiś czas algorytmy indeksowania stron, a nie frazy które sam wpisuje w wykonane strony i chwali się ich pozycją w Google.

neo_fox
15-02-2012, 14:37
Daj spokój Radek, bo ta dyskusja nie ma sensu ze "specjalistą" od pozycjonowania.

Też fakt ;)

DaReK_tHe_CrOw
15-02-2012, 14:53
@nikszal, neo_fox: chyba macie złe doświadczenia z pozycjonowaniem. Ja swoje początki w pracy z Internetem zacząłem od joomla. Później trzeba było zająć się reklamą stworzonych stron, stąd wyszła konieczność nauki prowadzenia kampanii linków sponsorowanych (ppc) i pozycjonowania stron (seo). Z czasem stało się to moją pasją, ponieważ lubię pomagać rozwijać biznesy i czerpie z tego niesamowitą satysfakcję. Jestem jak to ktoś kiedyś napisał jednoosobowym kombajnem webowym (strony www, pozycjonowanie, ppc, audyt seo, sklepy internetowe - łącze to wszystko ze sobą). Dlatego nie wiem, skąd ta wrogość w tym temacie?

zwiastun
15-02-2012, 15:08
Szanując różne zdania na temat pozycjonowania, proszę o poszanowanie prawa do poglądów odmiennych oraz unikanie odniesień personalnych. Trzymajmy poziom :)

nikszal
15-02-2012, 15:19
Gdzie Ty widzisz wrogość?
W czasach stron wykonywanych tylko w html istniało już pozycjonowanie, choć nie było tak bardzo skomplikowane jak obecnie. Z podanego linku do poradnika Google wynika, że od tego czasu w głownych kierunkach pozycjonowania nic się nie zmieniło. Przypomnę tylko, że w tamtych czasach nie było socjalbadziewi, które wg Ciebie skutecznie pozycjonują stroną na wysokich pozycjach. Zapewniam Cię, że nawet dzisiaj stronę wykonaną w html mozna wysoko wypozycjonować nie uciekając się do żadnych kruczków. Trzeba tylko dobrze przemyśleć słowa kluczowe i treść strony oraz szeroko rozreklamować się na innych stronach, bo ilość obcych linków i małokonkurencyjne słowa kluczowe oraz treść strony mają bezpośredni wpływ na skuteczność odwiedzin pozycjonowanej witryny. Idąc za ciosem mojego wywodu spróbuj znaleźć na wysokiej pozycji w Google (mającej podobno 1000 ścisłych dopasowań) stronę www.psycholog-pebe.pl wpisując frazę 'psycholog trójmiasto'.

DaReK_tHe_CrOw
15-02-2012, 15:41
Idąc za ciosem mojego wywodu spróbuj znaleźć na wysokiej pozycji w Google (mającej podobno 1000 ścisłych dopasowań) stronę www.psycholog-pebe.pl (http://www.psycholog-pebe.pl) wpisując frazę 'psycholog trójmiasto'.

Wróć jeszcze raz na moją stronę i sprawdź jaka tam jest fraza;) A że nie wiesz skąd liczba 1000 to już mówię, to miesięczna wyszukiwalność danego słowa/frazy wg. Narzędzie propozycji słów kluczowych (https://adwords.google.pl/o/Targeting/Explorer?__c=1000000000&__u=1000000000&__o=kt&ideaRequestType=KEYWORD_IDEAS)

zwiastun
15-02-2012, 16:24
Tak sobie myślę, że można by znaleźć dużo lepsze ujście dla tej interesującej dyskusji. Szykuje nam się pierwsze w Polsce spotkanie "ciiiiiiiiiii, jeszcze nie pora na objawienie", na którym prezentacja poświęcona SEO i Joomla! w wykonaniu @DaReK_tHe_CrOw byłaby zapewne wartościowym dla wszystkich punktem programu, a w kuluarach uzgodnicie Panowie wspólne stanowisko w kwestiach dyskusyjnych. Bo nie sądzę, że rozstrzygniecie je tutaj :)

neo_fox
15-02-2012, 17:33
na którym prezentacja poświęcona SEO i Joomla! w wykonaniu @DaReK_tHe_CrOw byłaby zapewne wartościowym dla wszystkich punktem programu

Hehe, to niezły pomysł.
Jeśli będzie faktycznie o SEO a nie o pozycjonowaniu :P

Najlepszą jaką do tej pory widziałem była w wykonaniu Theo van der Zee (http://www.themepartner.com/blog/) - gościu ma sporą więdzę w temacie :podstep: